در مطلب قبلی، که برای چندیمن بار احتمال مسئله خطیر سیاه چاله جمعیتی ایران طرح کردم، کسانی که در خارج و بلاد به اصطلاح سکولار دمکرات هستند، اساسا هیچ دین و آیین شبه دینی رسمی ندارند، احتمالا ناگهان تغییر دین یا بی‌دین و کلا ناباور شدن به خدا و اینکه فرضا بلاتکلیف و حیران (بدون تصمیم‌گیری عقیدتی) و یا آتئیست یا ندانم‌گرا شوند مشکلی ایجاد نمی‌کند، فرض بر این است در آن بلاد سکولار دمکرات، امکان ازدواج بین یک بی‌دین و ناباور به خدا با یک باورمند به خدا و یا یک دینی ممکن است و باز فرض این اختلاف عقیده مهم، در زندگی مشترکشان تاثیر ندارد و حاکمیت سکولار دمکرات هم حق ازدواج و فرزندآوری و داشتن شناسنامه و سایر حقوق شهروندی برای چنین زوج‌هایی به رسمیت می‌شناسد و خبری هم از حکم ارتداد و اعدام نیست.

دروغی به نام حرام‌زادگی! قضیه اول مسئله خطر سیاه چاله جمعیتی (کاهش ازدواج و جمعیت و تغییر بافت جمعیتی به زیان هویت ایرانی) مسئله حقوقی است و قضیه اقتصادی مسئله چهارم و حتی بعدتر است!

 

اما درباره کشورهای موسوم به مسلمان‌نشین و بویزه امثال جمهوری اسلامی ایران، که اساسا حق تغییر دین اسلام به دین دیگر یا بی‌دینی و ناباوری به خدا به رسمیت نمی‌شناسد و در صورت اظهار ارتداد به احتمال زیاد توسط یک مرجع اسلامی (آخوند) حکم ارتداد و اعدامش بدهد، بویژه که عملا حکومت ج.ا با نقص یکی مهم‌ترین و اتفاقا از معدود مترقی و بشردوستانه‌ترین موارد قانون اساسی یعنی آزادی بیان و عقیده و عدم تفتیش عقیده را عملا سال‌هاست نقض می‌کند و برخلاف نص صریح قانون اساسی ج.ا در بسیرای موارد از جمله فرم‌های ثبت نام اموزشی تا گذرنامه و غیره عملا شخص بین انتخاب چهار گزینه دینی قرار می‌دهد و حتی اگر اختیاری بگذارد که پر نکند باز خطر اتهام ارتداد است و تنها راه جلوگیزی از این نقض، حذف گزینه پرسش است! اما با وجودی که سال‌هاست به این نقض بدیهی حقوق بشری و حتی قانون اساسی ج.ا، حاکمیت ج.ا هر چه بیشتر اصرار بر نقض این مورد دارد!، حالا منتقد ضد اسلام بتواند یک جا اکثریت جوان‌های مجرد فعلی از دین اسلام برگرداند، تکلیف اینها چی‌ می‌شود؟

۱– فرضا حکومت ج.ا که رسما ارتداد قبول ندارد و آخوندهایش آزادند حتی با اتهامات کمتر از این حکم ارتداد (مرگ) بدهند چه برسد به تغییر دین، حاکمیت ج.ا فرضا ده سال دیگر ادامه یابد و حاضر نشود سر این حق بدیهی بشری کوتاه بیاد، آن وقت ده سال این جوان‌ها از اسلام بریده چه کار کنند با مسئله بسیار مهم ازدواج و فرزندآوری و گرفتن شناسنامه برای فرزندان و حقوق شهروندی؟!

۲– اگر فرض بگیریم مثلا اکثر پسرها از اسلام بریده و اما اکثر دخترها به اسلام  بمانند و یا برعکس، آن وقت چگونه مسئله یافتن همسر و ازدواج و فرزندآوری حل شود؟ حتی اگر نظام ج.ا برافتد و یک حاکمیت سکولار دمکرات شبیه بلاد فرنگ بیاید سرکار، آیا این اختلاف عقیده سرییع در یک نس فاتاده و آمیخته با انواع عناصر فرهنگی و رسومات و اخلاقیات است چگونه قابل حل است؟

۳– خیلی واضح است همه این جوانان مجرد توانایی مهاجرت ندارند به بلاد سکولار دمکرات و اساس هم توانایی داشتند از دیدگاه جامعه شناختی و هویت ملی، مهاجرت تمام جوانان مساوی با نابودی هویت ملی و جمعتی ان کشور است!

این تازه اندک پرسش‌هایی است درباره منتقدان یا به قولی معاندان با اسلام و تشیع، مسئله مسئولیت پذیری است، برای بسیاری از منتقدان و معاندان اسلام که مردم و بویژه جوانان مسلمان زاده ترغیب به بریدن از اسلام می‌کنند، چه راه حلی دارند بر اساس حداقل سه گروه سوالات فوق الذکر؟!

اینها انگاری همین یک الی دو سال می‌بینند، اگر دیدشان به ده یا بیست سال جلوتر ببرند، بایست فکر کنند، هم اکنون شش میلیون نفر اشخاص نزدیک به میانسالی و در خط قرمز مجردی قطعی و عدم امکان بارداای زنان هستند، اساسا برای افراد بالای ۵۰ سال انگیزه کافی معمولا نیست برای فرزندآوری، دوره طلایی معمولا زیر چهل سال و ترجیحا زیر سی سال است برای زنان، مردان هم اغلب تا یک سنی علاقه به فرزندآوری داند و کمتر پیش میاید مردی در سن بالاتر میانسالی رغبتی به فرزندآوری داشته باشد، اکنون شش میلیون نفر کمتر یا بیشتر در مرز خط قرمز تجرد قطعی و ناباروری هستند، اگر این بحران اجتماعی و اقتصادی همراه با بحران عقیدتی همراه شود برای ده الی پانزده سال، احتمال نابودی نسلی بخش عمده جمعیت ایران است!

اگر امثالهم اعم از اینکه به چه عقیده دینی اعتقاد داشته یا نداشته، ورود نمی‌کنیم به اصل اسلام یا شیعه، بلکه صرفا محدود به سکولار دمکراسی و اصلاحات و انعطاف دینی مثلا درباره مهریه و مسائل حقوق ازادواج می‌کنیم و حتی صرفا از باب پبشنهاد “قضیه حکم سعدی” می‌گویم (دروغ مصلحت انگیز بهتر زا راست فتنه انگیز است) و هیچ مسئولیتی حاضر نیستیم در قبال چنین امر مهمی درباره مردم بگیریم و اساس تغییر عقیده دینی فراتر توان مسئولیت‌پذیری شخصی ام می‌دانم و ورود نمی‌کنم و هر کسی هم در این باره هر تصمیمی بگیرد مسئولیتش با خودش است، اما از دی انتقادی و بشردوستی طرح مسئله کرده ام. هم برای معاندان و مخالفان اسلام تشیع و هم متعصبان اسلام‌گرا حاضر نیستند هیچ اصلاح و انعطافی در عقایدشان انجام بدهند، مسئولیتشان متذکر بشوم درباره حقوق بشر بدیهی همچون حق ازدواج و فرزندآوری و شناسنامه و شهروندی!

برخی چنان بی‌مسئولیت انتقاد می‌کنند در موارد مهمی چون تغییر دین یا بی‌دینی، گمان می‌کنند مسئله مانند تغییر شغل است، که مثلا بقالی جواب نداد بروند راننده تاکسی شوند!

دین یا بی‌دینی در یک کشور سکولار دمکراسی ممکن است مسئله حادی در زندگی عادی مردم ایجاد نکند، اما کشورهای موسوم به مسلمان نشین و بویژه با حاکمیت دینی خیلی بغرنج و خطیر است و به زندگی و جان افراد بستگی دارد.

وقتی حکومت ج.ا – علی رغم ادعای پویای فقهی و قدرت بالا تصمیم گیری- حتی نتواسته یا نخواسته درباره مسئله مهریه تصمیم درستی بگیرد و امروزه مهریه یک عامل ترس و مانع برای مردان مجرد شده است و بعد آمده قضیه حادتر کرده و قانون نصفیت اموال هم گذاشته و در دفترچه‌های ازدواج چند مورد قید کرده عملا حق طلاق به زن می‌دهد، هر چند اجباری نیست، ولی در عمل همه مردان مسلمان یا مسلمان زاده این شروط با امضای دفترچه ازدواج قبول می‌کنند!، فرضا اگر مرد معتاد باشد و یا مشکل روانی و… زن حق دارد طلاق بگیرد و مهریه اش به اجرا بگذارد! فقط تصور کنید ۱۱۰ سکه مهریه زن باشد، این مرد کارگری باشد با حققو و مزایای ده میلیون تومان (اکثریت شاید زیر این مقدار مزدبگیرند و فاقد ثروت اندوخته یا حامی باشند)، اکنون سکه بیست میلیون و اندی است، چگونه این مبلغ مهریه بپردازد؟! تازه اگر بعد از ازدواج دارایی هم جمع کرده مثلا خانه ای خریده، باید نصفش بدهد به زن!

آن وقت توقع دارند مردان جوان مجرد و حتی میانسال که شاید کمی هم مال داشته باشند با چنین ریسک عطیمی، بی‌خیال و راحت بروند خواستگاری دختر یا زن مجردی و ده‌ها یا صدها سکه بدهند بابت مهریه؟! حالا هی بگیوند کی داده و کی گرفته! اما طی همین سال‌های ج.ا بسیار دادند و رگفتن و بیچاره شدند!

اگر ازدواج نکنند، تا مدتی از راه‌های دیگر به شکل مصنوعی و گاه خیلی بد نیاز جنسی برطرف کنند، اما در نهایت اکثریت تمایل دارند ازدواج کنند و فرزند داشته باشند، طبیعت انسانی همین است، و از طرفی حیات اجتماعی و ملی یک کشور هم به ازدواج و فرزندآوری بستگی مستقیم دارد!، حالا با چه جرئتی مخالفان و موافقان متعصب اسلام چنین سخت و غیر منعطف موضع می‌گیرند درباره سرنوشت عقیدتی اکثریت مردم فعلی و آینده موجودیت جمعیتی یک کشور؟!

امثالهم در باره ترجیح می‌دهم سکوت کنم و واگذار کنم به خود اشخاص و و با مسئولیت خودشان تصمیم بگیرند، چون عظمت مسئولیت به خوبی درک کرده ام!


از نظر امثالهم، مسئله حقوقی ازدواج مهم‌ترین و اولین مسئله است، بعد مسائل و انحطاط اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی مانند دنیاپرستی (چشم و هم چشمی، استکبار و تفاخر و اشرافیت زدگی و ریاکاری و…) است و اخر سر مسئله اقتصادی، تا زمانی این مسائل حقوقی و بعدا اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی حل نشود، با وام دادن ان هم از جیب فرودستان با کسری بودجه و تبعیض و… قبل حل شدن نیست.


 

راه نجات ایران و ایرانیان، ایرانی بودن است، مبنای حکمرانی، مردمی بودن و بر پایه منافع ملی، دمکراسی و حقوق بشر و عدالت، بی‌طرفی در منازعات خارجی، رابطه متوازن با غرب و شرق و… در جهان

درباره کشور چین، واقعا ابراز تاسف دارد، حکومت چین اشتباه استراتژیک کرد در بی احترامی به تمامیت ارزی ایران و بدتر برای منافع کوتاه مدت، به کشورهای متحد و حتی مزدور امرالیسم اروپای و یانکی و غربی اعلام سرمایه گذاری کرد، در حالی که کشورهای مستقل از امپرالیسم اروپا و یانکی می‌توانند تمام نیازهای صداراتی و وارداتی چین پوشش بدهند و از جمله سوخت فسیلی گاز و نفت، فقط سه کشور روسیه و ایران و ونزوئیلا می‌توانند تمام نفت و گاز و همه مواد اولیه معدنی و کشاورزی چین تامین کنند، عملا با تخفیف بالا! کار چین یک اشتباه استراتژیک بود و آثار این خیانت را خواهد دید، اولین زیانی که چین خواهد دیدف بیش از پیش وابسته امپرالیسم غربی خواهد شد و بیشتر وبیشتر استقلالش از دست خواهد داد، در نهایت دار مکافات دنایی، خودش چین خائن مجازات می‌کند، بزودی و در آینده نزدیک چین به سرنوشت کشورهای قربانی امپرالیسم غربی دچار می‌شود، از جله بزودی تجزیه و دچار چنگ داخلی خواهد شد.

توحش هسته ای توسط غربیان (امریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل و..)، رذل‌های غربی و مزدورانشان شده اند مدعی قانون و حقوق بشر!


برای آگاهی و روشن بینی بیشتر از مطالب نگارنده دیگران، حتما مطالب قبلی مطالعه فرمایید.

اسراییل دارای صدها سلاح هسته ای چون عضو “ان پی تی” نیست، امکان بازرسی از آن وجود ندارد. ایران فاقد سلاح هسته ای و عضو “ان پی تی” تحت شدیدترین بازرسی ها، به همین دلیل تحت شدیدترین تحریم های تاریخ هم هست. یک بام و دو هوایی جهانی.

گروسی رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: این سوال مهمی است که من وقتی به ایران یا خاورمیانه می‌آیم از من می‌شود. آژانس بازرسی‌ها را براساس توافقاتی که با کشورها دارد انجام می‌دهد و درباره موضوع ایران نیز همینطور چون ایران عضو NPT است. از جامعه ایران می‌خواهم درک کند که ما بر اساس این توافقات بازرسی‌ها انجام می‌دهم. من نمی‌توانم بر اساس تمایل شخصی یا دلخواه خودم از جایی بازررسی کنم. درباره اسرائیل و برخی از دیگر کشورهایی که عضو NPT نیستند این امر صدق نمی‌کند. در پایان باید بگویم که همه کشورها در جهان عضو NPT بشوند

https://www.instagram.com/akbarganji60


 

اولویت اول چیست؟، مردم و ج.ا برای حفظ ایران باید چه کاری بکند؟

در مطلب قبلی یک سری پیشنهادها داده شد

منتهی ابتداء باید در داخل، حاکمیت ج.ا به سرعت مصالحه با مردم داخل اجرا کند، بخش اجرای شریعت اجبرای مربوط به حق الهی جات کنار بگذارد. حماقت‌های گشت ارشادی و ستاد امر به معروفی و این آخوندیسم کنار بگذارد، تا بر تکیه حمایت داخلی از منافع ملی حفاظت کند.

عقلانیت غرب؟!، ایران حمایت عملی کنید با پایان دادن به تحریم‌ها و احیای برجام و ای غرب (امریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل)، فریب تندروهای کینه‌توز جنگ‌طلب نخورید!

ای سیاست‌مداران کارکشته غربی، به عقلانیتان رجوع کنید. از هر حیث اکنون بهترین زمان بهره بردن از تمام سیاست‌های گذشت است، ج.ا ایران آماده انعطاف است، فرصت طلایی مصالحه با مردم ایران و حکومت ج.ا از دست ندهید.

فریب کینه جویان تندوری اسرائیل نخوردی، تندورهای اسرائیل بزودی توسط اسرائیل به زیر کشیده می‌شوند. تندورهای اسرائیلی اگر بدان‌ها میدان بدهید جنگی ویران‌گر در منطقه راه انداخته و شعله ویران‌گرانش ممکن است جبران جبران ناپذیری به امنیت و موجودیت اسرائیل و کشورهای عربی و حتی اروپا و امریکا بزند، شرط عقلانیت این است که، گره ای با دست باز می‌شود نباید سعی کرد با دندان باز کنید.

از تغییر واحد پول ملی تا مصالحه داخلی و خارجی، گذار مسالمت‌‌آمیز، تغییرات نمادین بُرد-بُرد برای حاکمان فعلی و مخالفان ج.ا بدون هزینه غیر قابل جبران…

مدت‌هاست بحث تغییر واحد پول ملی و حذف چهار صفر مطرح شده، این حدف چهار صفر و تغیییر نمادین نام و نشانگان‌ها از ایدئولوژیک دگم اندیش به ملی، می‌توان سیگنال بزرگتر به جامه داخی و جهانی باشد برای تغییر حاکمیت ایدولوژیک آخرالزمانی مخرب به به ملی‌گرایی، توامان با احترام به سلام تشیع و سایر ادیان و دیگر عقاید، برساختن حکمرانی مردمی حول یک قانون اساسی دمکراتیک و سکولار یعنی جدای دین از سیاست بدون بی‌احترامی به عقاید دین دیگران، پیروان اسلام و تشیع احترامشان حفظ می‌شود، اغللب حاکمان فعلی همچنان حق نقش در چارچوب تحزب دارند، بخش ملی اپوزیسیون هم با عفو عمومی به کشور باز گشته و همه اختلافات از طریق برگزاری دمکراسی انتخاباتی تحزب حل می‌شود.

کشور تمامیت ارضی و یک‌پارچگی اش حفظ، حقوق اقلیت‌ها محفوظ، بدیهیات حقوق بشری مانند حق آزادی سبک زندگی و پوشش تا ازواج آزاد به رسمیت شناخته می‌شود.


ایران تحت عنوان کشور ایران، بدون پیشوند یا پسوند، دارای حکمرانی مردمی دمکراسی بوده و نشان‌های ملی از جمله شیرو خورشید بازگشته به پرچم، با تمام دنیا بر اساس دوستی و تعامل سازنده و هم افزایی اقتصادی و رفع تبعیض و دادن فرصت‌ها برابر زندگی، مبارزه با فاسد و انواع انحصارات و تبعیضات و در چارچوب اقتصاد بازار آزاد رقباتی تحت کنترل و حمایت حاکمیت، جلوی کسری بودجه و دزدی از راه تورم از جیب فرودستان پایان میابد.

پیشنهاد تبدیل نام واحد پول ملی از ریال به “دِرَم” معادل یم “درم” برابر با ده هزار ریال (هزار تومان) است، هر ده هزارم “درم” معادل یک ریال و هر یک هزارم معادل یک تومان” که می‌تواند بعنوان سکه ضرب شود.

Deram

 

ادامه مسئله هسته ای و مانع احیای برجام و صلح در منطقه و جهان، تندورهای غربی (اتحادیه اروپا، امریکا، اسرائیل، برخی کشورهای تجزیه‌طلب ضد ایرانی و یاغی موسوم به پان‌عربی) هستند

راه حل رفع نگرانی یا سوءتفاهم از جمله تمام اخبار شبیه زیر چند نکته است

۱- برگشت ناقضان برجام به احیای برجام (غرب یعنی اتحادیه اروپا، امریکا) و کنار گذاشتن کارشکنی امثال تندورهای اسرائیل و لابی تندورهای اسرائیلی و امریکا در غرب است

۲- آژانس بین اللملی اتمی به سایسی کاری و تحت نفوذ بودن غرب بیاید بیرون. آزانس ین المللی باید بی‌طرف باشد و نباید عامل امثال تندورهای غربی و اسرائیل باشد

۳- کشورهای موسوم به عربی که به ظاهر با حکومت ج.ا متخاصم هستند و اما در حقیقت با موجودیت کشور و مردم ایران در دشمنی هستند، با دشمنی با کشور و مردم ایران پایان دهند.

قطعا با ملاحظه این سه مورد بالا، شرایط صلح در منطقه و جهان میابد.


————————————–

زمینه‌سازهای پیدایش هویت شبه آیینی ایرانوگرایی؟!

 

موضوع این است این بهانه‌تراشی و عدم بستن مسئله پادمانی و احیای برجام، در حالی اکنون بلوک غرب احساس قدرت می‌کند(؟!) و حکومت ج.ا طی سال‌های اخیر مکرر خواهان پایان دادن به اتهامات پادمانی و بستن این قضیه و احیای برجام است، کارشکنی عجیبی در بلوک غرب است! این خیلی عجیب است احیای برجام قضیه غنی‌سازی و سوءتفاهم برطرف می‌کند از راه مسالمت‌آمیز، اما در امریکا و لابی نفوذ تندروهای اسرائیل اصرار دارند به ادامه مسئله‌سازی و تهدید به حمله نظامی! در حالی اساسا نیازی به این کار نیست! این از چه روی است؟ حماقت یا رذالت آنها؟!

استانداردها و رفتارهای دوگانه، حماقت یا رذالت؟ در نهایت به زیان عاملان است

 

اکنون این فرصت هست بلوک غرب راه معقول و بشردوستانه و صلح در مورد قضیه هسته ای بگیرد، این قضیه به مسائل دیگر گره نزند و بجای تهدیدهای بیهوده، قضیه فیصله دهد. خودشان می‌دانند هرگونه حمله نظامی به ایران، با واکنش سخت و کوبنده نیروهای دفاعی ایران روبرو خواهد شد، شاید از حمله نتیجه ای نیگرند و این دانش با حمله گرفته نمی‌شود از ایران، و اما حق مقابله مثل و دفاع مشروع ایران، می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای مهاجمان داشته باشد، قسمت کمدی تراژیک این قضیه این است، مثلا در آینده مردم تاریخ این کمدی تراژدی بخوانند و تعجب کنند مردم غرب که چرا نیاکان آنها این قدر احمق یا دچار نفوذ تندروها رذل ضد صلح و حقوق بشری بودند، که گره ای با دست می‌شد باز کرد سعی کردند با دندان باز کنند!

راه حل مناقشات ایران و دوستان واقعی و دشمنان مصنوعی، صلح واقعی، یک بده و بستان بر اساس حداقل حواسته‌ها است، در روند و ادامه پایدار صلح، طرف‌ها در یک هم‌افزایی مشارکت، در بلند مدت حتی به منافع بیشتر می‎رسند

 


اگر امروز فرصت احیای برجام صلح را غربیان از بین ببرند، در آینده نزدیک پیش مردم رای دهنده خود مورد مضحکه و انتقاد خواهید گرفت که فریب تبلیغات اپوزیسیون قلابی خارج نشنی و بعضا تروریست و تجزیه طلب متوهم و مشتی مافیایی اقلیت داخل خوردید که منافعشان در گرانی دلار و کمبود است، یعنی خاک بر سر آن سیاستمدار غربی که نفهمد امثالهم چه می‌گویم!

نکاتی بیشتر درباره اهمیت بازدارندگی داخلی، چرا عبرت نمی‌گیرند از سرنوشت شوروی؟!

 

اشتباهات تبلیغاتی استراتژیک ج.ا در سخنان اتهام برانگیزی تروریستی از سوی اشخاص حقوقی ج.ا! سردار حاجی‌زاده: ما دنبال این هستیم که ترامپ و پمپئو را بکشیم! (متاسفم برای نظام ج.ا از این همه حماقت)

عامل نجات روسیه و چین و حتی جهان از نابودی صلح جهانی، حمایت امنیتی و اقتصادی از موجودیت ایران است

احیای برجام بهترین گزینه، اگر غرب و بقیه از نظام ج.ا (بستن دستان اهرمنی تندرهای داخلی ج.ا) همکاری و تعامل برای صلح و عدم مداخله در امور نامربوط و نامطلوب می‌خواهند.

راه‎های خنثی‌سازی تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران

رگه‌هایی از امید(قاهر پهپاد میشود) تا بررسی پیشنهاد غنی‌سازی ۹۰% یا اجاره زیردریایی اتمی؟!

نقد و ریشه‌یابی بازی با کلمه‌ها برای غرض‌ها و منفعت‌های نادرست و ناحق؛

نکاتی درباره اسلحه قاره پیما، بدون بازدارندگی داخلی، بازدارندگی خارجی بیفایده است، ویرایش ۲

پانوشت از اگر بجای حکومت ج.ا، یک رژیم ملی‌گرای حقیقی ایرانی سر کار بود

نقد و ریشه‌یابی بازی با کلمه‌ها برای غرض‌ها و منفعت‌های نادرست و ناحق؛

مصالحه و صلح، یک نیکوکاری بُرد-بُرد است…

از فشار حداکثری تا آرزوهای حداقلی

با یک دُرود به جناب رنانی، مقاله اش را مطالعه فرمایید

کلید قفل‌های نظام ج.ا داده شده، یا نظام ج.ا قفل‌هایش باز می‌کند یا فرومی‌پاشد

وقتی وکیل مردم، وکیل دیگران است، لابی‌گری جایش را می‌گیرد!، وقتی مردم (ملت) در خانه ملت (پارلمان/مجلس) لابی ندارد چه می‌شود؟!

نقش نام و نمادها در رفع سوءتفاهم بین ایران و متقابلینش؟

ایران ۱۵۰ میلیون نفری هرگز نشاید(؟!) سیاه چاله نابودی جمعیتی ملیت ایرانی، حاصل کار نظام ج.ا و معاندان شیعه اصیل اصلاح‌گر عقل‌گرا (شیعه سکولاریزه هم‌زیست با هویت ایرانی)!

پیش‌نویس مانیفست گذار به حکمرانی ملی و مردمی ایران، بعنوان آخرین فرصت پیشهاد هم‌زمان به نظام ج.ا و مردم عادی، برای حفظ کشور و ملت ایران بعنوان کهن‌ترین در تاریخ بشریت

آیا مخالفان ج.ا نیز گرفتار بیماری “وارونه کُنشی” شده اند مانند تندروهای ج.ا؟! بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران

ایران می‌تواند ناجی جهان باشد!، چرا شانس نجات ایران از نابودی بیشتر امثال روسیه و چین و غرب و…است؟! بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟!

 

هم‌زمان می‌توان خواهان احیای برجام بود و هم اپوزیسیون ج.ا و…، بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟! از سرنگونی ایرباس تا بوئینگ، از غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان تا حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش…

بازنشر:بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟! از سرنگونی ایرباس تا بوئینگ، از غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان تا حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش…

بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش دوم)؟! از حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش تا غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان…

بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (ویرایش ۲)؟! از حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش تا غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان….(بخش اول)

حماقت باهوش‌های غربی! چند نکته در توهم تاکتیک تحریم‌گری غربیان

دنده معکوس بزن غربی!، عمل با سیگنال علنی و توقف تحریم‌هاست، وگرنه غرب و امریکا و معقولان اسرائیلی بداند با حرافی‌های ضد و نقیض یا تهدید و تشدید تحریم نمی‌توانند جلوی ساخت سلاح هسته‌ای توسط تندورهای فاسد مافیایی نفوذی در ج.ا بگیرند!

فرصت صلح را تراژدی نکنید، ارزش ندارد بوسه عاشقانه در خاکستر شدن حماسه فیلم پمپئی!

فرصت صلح را تراژدی نکنید، ارزش ندارد بوسه عاشقانه در خاکستر شدن حماسه فیلم پمپئی!

ای غرب احمق نباش در قبال تندروهای اسرائیلی و منطقه ای! خِرَدسنجی و تشخیص درستی سخن منتقدان ناشاس، محتوا را با بدیهیات خِرَد و دانش بنسجید، راه اصلی اعتماد به منتقدان، ملاک عقلانیت اعم از ناشناس و یا مشهور بودن.

آیا در غرب، ائتلاف احمقان و مافیا حکومت می‌کند؟!، آیا قدرت‌های هسته ای و مخالفان تبدیل ایران به قدرت دارنده سلاح هسته‌ای، ج.ا ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای تشویق و تحریک می‌کنند؟! و…

بر اساس توصیه راست گرایان حاکمیت (هر چه دشمن گفت برعکسش کند ج.ا)،جناب های ج.ا چرا خودکشی نمی کنید؟!

فهرست مبارزات صلح آمیز و باطل‌هایی که ممانعت می‌کنند

 

 1. روسیه می تواند به سرعت پیروز جنگ علیه امپرالیسم ناتو شود؟
 2. درباره فرمانروایی مردمی (سکولار دمکراسی)؟، اسیرکُشی (امثال محسن شکاری)، نمونه‌ای دیگری بر نانظامی ج.ا؟!
 3. هم‌زمان می‌توان خواهان احیای برجام بود و هم اپوزیسیون ج.ا و…، بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟! از سرنگونی ایرباس تا بوئینگ، از غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان تا حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش…

https://www.tribunezamaneh.com/archives/330140

 

https://www.tribunezamaneh.com/archives/331075

 

https://www.tribunezamaneh.com/archives/337229

 

 

 

 1. دنده معکوس بزن غربی!، عمل با سیگنال علنی و توقف تحریم‌هاست، وگرنه غرب و امریکا و معقولان اسرائیلی بداند با حرافی‌های ضد و نقیض یا تهدید و تشدید تحریم نمی‌توانند جلوی ساخت سلاح هسته‌ای توسط تندورهای فاسد مافیایی نفوذی در ج.ا بگیرند!
 2. فرصت صلح را تراژدی نکنید، ارزش ندارد بوسه عاشقانه در خاکستر شدن حماسه فیلم پمپئی!
 3. ژئواکونومی‌پُلتیکو‌لوژی معاصر(۷): سپاه پاسداران ملی کشور ایران ذیل ارتش ملی ایران، انقلاب تدریجی بُردبُرد همه طرفین!، مصالحه بخش اصلی از مبارزه برای نجات ایران و جهان و حکمرانی مردمی است(ویرایش ۲)
 4. ای غرب احمق نباش در قبال تندروهای اسرائیلی و منطقه ای! خِرَدسنجی و تشخیص درستی سخن منتقدان ناشاس، محتوا را با بدیهیات خِرَد و دانش بنسجید، راه اصلی اعتماد به منتقدان، ملاک عقلانیت اعم از ناشناس و یا مشهور بودن
 5. به مردم ایران: خطر تبدیل ایران به زامبی ستان! خودتان هوای همدیگر داشته باشید تا دچار مرض توحش نشوید مثل بسیاری کشورهای منطقه و جهان!
 6. آیا در غرب، ائتلاف احمقان و مافیا حکومت می‌کند؟!، آیا قدرت‌های هسته ای و مخالفان تبدیل ایران به قدرت دارنده سلاح هسته‌ای، ج.ا ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای تشویق و تحریک می‌کنند؟! و…
 7. بر اساس توصیه راست گرایان حاکمیت (هر چه دشمن گفت برعکسش کند ج.ا)،جناب های ج.ا چرا خودکشی نمی کنید؟!
 8. رابطه کورعقلی و بدعملی رئوس ج.ا ایدئولوژیک‌زده با واقعیت‌های ژئواکونومی و ژئوپلتیکی منطقه ای و جهانی!

 9. روز صفر نابودی اهریمن های صهیونیستی تا داعشی…اینها (مظلومیت ها تا توحش ها) واقعی اند!

 10. پیشنهادهایی برای گذار مسالمت‌آمیز به حکمرانی مردمی نوین به جناب ج.ا و مخالفانش!

 11. مطالب تکمیلی، از اکبر گنجی تا پان ها، به مردم ایران: خطر تبدیل ایران به زامبی ستان! خودتان هوای همدیگر داشته باشید تا دچار مرض توحش نشوید مثل بسیاری کشورهای منطقه و جهان!

 

https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/bemardom

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)