در مطلب قبلی پیشنهادهایی داده شد به غربیان برای خروج از این حالت نامطلوب برای بشریت، متاسفانه غرب علی رغم یک تاریخچه معاصر سراسر از به ظاهر زرنگی و خدعه و رودست سرویس جاسوسی تا جنایات هولناک از برده‌داری تا کاربرد سلاح کشتار جمعی، اما همیشه منتقدان به حماقت‌ها و کم عقلی‌های  موضعی و موردی غربیان اشاره کرده اند.

 

علی رغم اینکه بسیاری معتقدند کشورهای غرب سکولار دمکراسی پذیرفته و ذیل آن در محدود مرزهای کشورهایشان- کمابیش- درجاتی رعایت حقوق بشر برای شهروندان داخلی و نه خارجی برون مرزها، دلخواه یا به اجبار رعایت می‌کنند، نکات بسیاری است نشان می‌دهد غرب دچار انواعی از استکبار خودحق پنداری تا خودهوشمندی می‌داند، گمان می‌گند دیگر خدای جهان است و طرف‌هایشان عموما آچمز هستند!

اما نه!، بیش از آنکه غرب طرف‌هایی قدرتمندی همچون روسیه، چین، ایران و ده‌ها کشور کمابیش تحت تحریمش به آزرد، این خود حکومت‌های کشورهای تحت تحریم هستند که به دلیل مشکلات داخلی، از ساختار حکمرانی تا درگیری در حماقت‌های دیکتاتوری و نفوذ مافیایی خودشان در آچمز تحریم قرار داده اند، به هیچ تردیدی چین و روسیه و حتی ایران اگر در داخل این مشکلات سیاس یو اقتصادی و ایدئولژیک زدگی نداشتند، بسیار قوی تر از آن هستند غرب بتوانند چنین آنها با تحرمی بیازرند، خودتحریم و فساد و ناکارامدی و بر سر کار بودند افراد نالایق و فاسد و مستعد خیانت و وطن فروشی در این کشورها بویژه ایران، نقش اصلی در تاثیر آزاردهنده تحریم دارد.

 

با این وجود پیشنهادهایی در مطلب قبلی دادم، صرفا جنبه نمادین دارد و دیگر جای تحریم موثر بیشتر عملا نیست مگر سادیسم آزاری مردم عادی که عملا حکومت‌ها و باند حاکم نفوذی که حکومت و ملت ایران به گروگان گرفته‌شان داده درنهیات حتی حاضرست اکثریت مردم ایران قربانی توحش و جنون مفسدانه و ایدئولوژیک روان‌پریشانه اش کند!، اینکه غرب بیاید از چهره توحش و ظالمانه خودش ترمیم کند با اعلام رفع تحریم‌های کالاهای بشردوستانه تاثیری در اصل داستان ندارد، چرا که ایران عملا تمام نیازهای بشردوستانه و غیر نظامی و حتی نظامی اش دارد تامین می‌کند، کمی پرهزینه و با اذیت و وقت گیر، اما تحریم مانع کامل نشده است، حالا این وسط غرب احمق با این همه ادم باهوش، خودش به نفهمی و سادیسم زده که اعلام نمی‌کند اینتکس فعال یا کانال کالاهای بشردوستانه باز است، بخاطر جنگ روانی و یک مشت احمق اتاق‌های جنگ روانی!، فقط آبروی خودش را بیشتر می‌برد! و از طرفی با ادامه تکرار تحریم‌ها و به طوری نوعی جنون تحریم است و بارها شخص یا موردی تحریم چند باره کرده اند، در تاریخ آینده به این همه توحش احمقانه غربیان خواهند خندید و اینکه چطور فرصت‌ها بخاطر استکبارشان از دست دادند!

سال‌هاست دارند تذکر می‌دهند سوءاستفاده غرب از نهادهای بین المللی نسبتا حافظ نظم و صلج جهانی مانند سازمان مل تا نهادهای مالی جهان گستر بین المللی مانند سوئیفت، در نهایت ده‌ها کشور تحت تحریم و آزار غربیان، بالاخره سیستم‌هایموازی سیاسی و قاتصادی خودشان ایجاد می‌کنند، سوءاستفاده و زیاده‌روی غربیان و از جمله امریکا، در نهایت موقعیت فعلی‌شان به افول و تبدیل به کشورهای درجه دو خواهند شد. این عاقبت حاکمان مستکبر و ظالم و توحش‌گرا و ضد نظم جهانی است و بارها در تاریخ تکرار شده است.

 1. دنده معکوس بزن غربی!، عمل با سیگنال علنی و توقف تحریم‌هاست، وگرنه غرب و امریکا و معقولان اسرائیلی بداند با حرافی‌های ضد و نقیض یا تهدید و تشدید تحریم نمی‌توانند جلوی ساخت سلاح هسته‌ای توسط تندورهای فاسد مافیایی نفوذی در ج.ا بگیرند!
 2. فرصت صلح را تراژدی نکنید، ارزش ندارد بوسه عاشقانه در خاکستر شدن حماسه فیلم پمپئی!
 3. ژئواکونومی‌پُلتیکو‌لوژی معاصر(۷): سپاه پاسداران ملی کشور ایران ذیل ارتش ملی ایران، انقلاب تدریجی بُردبُرد همه طرفین!، مصالحه بخش اصلی از مبارزه برای نجات ایران و جهان و حکمرانی مردمی است(ویرایش ۲)
 4. ای غرب احمق نباش در قبال تندروهای اسرائیلی و منطقه ای! خِرَدسنجی و تشخیص درستی سخن منتقدان ناشاس، محتوا را با بدیهیات خِرَد و دانش بنسجید، راه اصلی اعتماد به منتقدان، ملاک عقلانیت اعم از ناشناس و یا مشهور بودن
 5. به مردم ایران: خطر تبدیل ایران به زامبی ستان! خودتان هوای همدیگر داشته باشید تا دچار مرض توحش نشوید مثل بسیاری کشورهای منطقه و جهان!
 6. آیا در غرب، ائتلاف احمقان و مافیا حکومت می‌کند؟!، آیا قدرت‌های هسته ای و مخالفان تبدیل ایران به قدرت دارنده سلاح هسته‌ای، ج.ا ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای تشویق و تحریک می‌کنند؟! و…
 7. بر اساس توصیه راست گرایان حاکمیت (هر چه دشمن گفت برعکسش کند ج.ا)،جناب های ج.ا چرا خودکشی نمی کنید؟!
 8. رابطه کورعقلی و بدعملی رئوس ج.ا ایدئولوژیک‌زده با واقعیت‌های ژئواکونومی و ژئوپلتیکی منطقه ای و جهانی!

 9. روز صفر نابودی اهریمن های صهیونیستی تا داعشی…اینها (مظلومیت ها تا توحش ها) واقعی اند!

 10. پیشنهادهایی برای گذار مسالمت‌آمیز به حکمرانی مردمی نوین به جناب ج.ا و مخالفانش!

 11. مطالب تکمیلی، از اکبر گنجی تا پان ها، به مردم ایران: خطر تبدیل ایران به زامبی ستان! خودتان هوای همدیگر داشته باشید تا دچار مرض توحش نشوید مثل بسیاری کشورهای منطقه و جهان!

https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/bemardom

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)