چرا امثالهم مخالف تجزیه‌طلبی و تقسیم کشورهای بزرگ جهان به واحدهای کوچکتر هستم؟! یکی از مقامات مهم بین المللی، زمانی گفت (نقل به مضمون): اگر قرار باشد هر قومیت (قبیله یا گروه زبانی) در افریقا تبدیل ملیت و کشور شود، اکنون بایست بیش از ۵ هزار کشور در افریقا داشتیم! مثلا اگر ۵۰ تا کشور افریقا این همه بلا و مصائب بود، با ۵ هزار تا کشور، پانصد برابر بلا و مصائب گریبان افریقا می‌گرفت! از جنگ تا قحطی و آوارگی و کشتار و نسل کشی و مهاجت و غارت توسط امپرالیستهای غربی!

اینکه چرا تقسیم کشورهای بزرگ به واحدهای کوچک‌تر در کل مگر موارد بسیار استثنائی- به زیان صلح و ثبات جهانی و مناطق و حتی خود مردم خواهان جدایی و استقال هستند.

اول با ذکر مصادیق بگویم موارد استثنایی تجزیه و جدایی کدام است، تا بدانید چنین مواردی واقعا استثناء هستند. مثلا:

جدایی و استقلال واحدهای اداری سیاسی تحت استعمار (استثمار) امپرالیسم‌های عمدتا اروپایی، ده‌ها سرزیمن طی نزدیک به پانصد توسط استعماگران و اضغال‌گران متجاوز اروپایی در قاره‌های آسیا و افریقا و امریکا و اقیانوسیه و حتی بعضا برخی مناطق اروپا، مورد تجاوز و اشغال و استثمار بی‌رحمانه و حتی وحشیانه همچون برده‌گیری و نسل‌کشی بودند و در کنارش به غارت منابغ طبیعی از جنگل و تا معادن این سرزمین‌ها بودند، حجم جنایات امپرالیست‌های اروپایی تنها به منابع انسانی و مادی نبود، اروپاییان و بعدا امثال ایالات متحده امریکا (یانکی)، اقدام به جنایات فرهنگی و معنوی کردند، به اسم اکتشاف باستان شناسی، اقدام به غارت اثار باستانی و حتی تخریب آنها کردند، گفته شده امپرالیست‌های فرانسوی در غارت آثار باستانی ایران، هر چه که توانستند بردند و هر چه نتوانستند آنها نابود کردند!

قطعا این حجم توحش امپرالیست‌های اروپایی و بعدا امریکایی، صرفا طمع مادی نبود، احساس تحقیر و خودخواهی در برابر عظمیت تاریخ و تمدن مشرق و غیر اروپاییان آنها به چنی حد توحش واداشت، یکی دیگر از جنایات امپرالیست‌های اروپایی و امریکای یانکی، اقدام برافروختن جنگ داخلی‌های دائمی و انگار باید با ایجاد شعله‌ور کردن و آتش بیاری معرکه اختلافات قومی مذهبی و فرقه ای بوده است، حتی اقدام برساختن دین و فرقه‌های مذهبی کرده اند، همگی در راستای تجزیه کشورهای بزرگ مشرق در آسیا و افریقا و حتی امریکای لاتین بوده است!

چرا می‌دانستند در صورت استقلال و پیشرفت مادی و معنوی این کشورهیا بزرگ، بزودی هژمونی امپرالیستی اروپایی و یانکی به چالش می‌گشند و به اصطلاح جهان تک قطبی اروپایی-یانکی به جهان چند قطبی تبدیل می‌شود.

تقسیم هندوستان به چند کشور مانند جمهوری فدرال هندوستان (بهارات) و برمه و پاکستان و نپال و بوتان و سری‌لانکا و حتی تبت و همچننی تقسیم منطقه انام بزرگ (هندوچین به چهار کشور ویتنام سمالی و جنوبی، کامبوج و لائوس)، مصر بزرگ به دو کشور مصر و سودان (بعدن تقسیم سودان!)، تقسیم حبشه به چهار کشور اتیوپی و جیبوتی و سومالی و اریتره، تقسیم مالای بزرگ به چندین کشور مانند مالزی و اندونزی و برونئی و تیمور شرقی و گینه نو و جزایر سلیمان و…، و کاشتن استخوان لای زخم‌هایی همچون نامشخص بودن مرزها در نقاطی مانند کوه‌های هیمالیا و کشمیر، حتی شیطنت امپرالیسم انگلیس و تزاری و شوروی در تقسیم و جداسازی بخش‌های از ایران به اسم کشورهای جددی چون افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز و بدتر مرزبندی اشتباه برای استخوان لای زخم گذاشتن، مثلا جدا کردن قره باغ و نخجوان از ارمنستان، در حالی این منطقه به طوری طبیعی بایست جزء ارمنستان باشد و یا بهتر بگیوم اساس سه جمهوری آذربایجان ارمنستان و گرجستان باید یک کشور می‌بودند و تحت یک فدرسیون به نام قفقاز، مثلا جدایی بخش‌های فارسی زبان در ازبکستان و نواحی مجاور از تاجیکستان، بدتر انتخاب نام‌های این کشورها بر اسا نام یک قومیت (چه اقلیت و چه اکثریت)، این قدر شرف نداشتند لااقل نام این کشورها مثل کویت یا پاناما و.. به اسم پایتختشان بگذارند و مثلا نام قومی و زبانی ازبکستان قزاقستان و تاجیکستان و ترکمنستان و قرقیزستان و امرنستان و گرجستان و.. نگذارند، اکنون اگر یک جو عقل ملی در میان مردم حاکمان این کشورها باشند، از اولین کارهایشان باری انسجام ملی و رفع مشکل تهدید تمامیت ارضی از درون، تغییر نام این کشور خودشان به اسم پایتختشان باشد همانطور به درستی نام کشور کویت همان نام پایتختش است، کشورهایی تازه تاسیس و دست ساخته امپرالیست‌ها به نام پایتخشتان باشد.

درباره زیان‌های معنوی و غیر مادی اشاراتی کردم از جمله خطر همیشگی تجزیه‌طلبی و احساس درست و کذایی ستم از سوی اکثریت قومی یا زبانی، اما چرا از لحاظ مادی تجزیه‌طلبی بزرگرتیسن بلایا و مصائب تصیب این کشورها خواهد کرد مثلا:

امتیزات کمابیش ژئوپلتیکی و ژئواکونومی آنها کامل و تا حد زیادی از بین می‌برد. مثلا بعد از ده‌ها سال از پروژه کشور-ملیت‌سازی بر اساس گروه زبانی و قومی در اروپا، خود اروپایی‌ها متوجه شدند این تفرقه و جدایی، باعث افزایش هزینه و کاهش بهره‌وری در تولید و خدامت و ترانزیت می‌شود. انگاری با مالیت مصرف، موجب مالیات مضاعف و گرانی مصنوعی چندباره یک کالا شده و بدون اینکه ارزش افزوده بر روی تولید و عرضه کالایی انجام شود، صرفا زا راه دست به دست شدن (دلالی) کالا گران شود و در نهایت به زیان تولیدکننده و مصرف کننده و حتی صادرکننده شود و میزان رقابت‌پذیری تولید یک کالا در یک سرزمین کم بشود.
از طرفی زنجیره مکمل تامین کالاهای اولیه گران و دسترسی دشوار و طولانی می‌شود.
مثلا در امپرالیسم انگلیس در هندوستان و روسیه تزاری در روسیه ان زمان فاصله میان دو ریل راه آهن کم یا زیادتر استاندارد جهانی کرندف امروزه حتی با اتصال نقاط دیگر جهان به این منطقه (هندوستان و ورسیه) ناچارند قطارها تعویض شوند! این یعنی افزایش هزینه و اتلاف وقت!، این حمقت ناشی تفکر امپرالیستی است!

اما از طرفی بایست پای درد دل تجزیه طلبان و جدایی خواهان نشست، لزوما همه انها فریب خورده یا سوئنیت نیستندف شاید برخی حرف‌های منطقی هم داشته باشند، مثلا برخی دلایل تجزیه‌طلبی (جدایی خواهی) که آنها بیان می‌کنند، مسائل حقوق بشری بدیهی است، اینکه احترام به زبان مادری و حق آموزش زبان مادری و ادبیات و فرهنگ محلی شان است به صورت نوشتاری، البته اگر یک جامعه گروه زبانی از تعداد بالا و دارای نخبگان ادب یو فرهنگی باشد حتی بدترنی حالت غیر رسمی هم ان زبان وفرهنگ محلی باقی می‌ماند، امورزه با چند دوره انقلاب صنعتی از صنعت چاپ تا دیجیتال و اینترنت، اساسا موضع اینکه فلان حکومت حق آموزش زبان مادری و فرهنگ محلی نپذیرد هم تاثیری ندارد در توان مردم، مردم محلی اکنون حتی با کمترین هزنیه و در حد رایگان، می‌توانند به هر مقدار به آسانی به تیراژ چندین هزارتایی و در مدت کوتاهی کتاب و مقالات و آثار نوشتاری و دیداری و شنیداری زبان مادری و فرهنگ محلی‌شان منتشر کنند و به دست مخاطب برسانند، حتی نیازی هم ندارند در فلان قانون اساسی یک کشور این حق ثبت کنند، دیگر دوران سانسور و تحمیل محدودیت پایان یافته است. به عبرات دیگر بریا حق آموزش زبان مادری و فرهنگ محلی نیازی به تجزیه طلبی نیست!

یکی دیگر از دلایل، مسئله حاکمیت بر سرنوشت و یا به قولی حق تعیین سرنوشت است، این سخنان بیشتر از سوی پروپاگاندای چپ و کمونیست و مارکسیست‌ها زده می‌شد برای جذب نیروهای محلی، اما امورزه اثبات شده جداطلبی، خودش موجب تضعیف کشورها شده و آنها در مقابل امپرالیست‌های چون اروپای یو یانکی ضعیف‌تر می‌کند، چند مورد در همین چند دهه اخیر معاصر تجزیه کشورها صورت گرفته، تقریبا همگی کشورهای بوجود آمده از تجزیه کشورهای بزرگتر، اغلب وضع مادی و معنوی‌شان بدتر شده است، عموما حاکمات دیکتاتور بر سر کار آمده و کشورهایشان بیشتر در منجلاب فساد و ظلم فرو رفته اند و فقر بیشتر شده و رفاه عمومی کمتر! عملا حکومت و مردم تبدیل به مزدور برده کشورهای امپرالیست اروپایی و یانکی قررا گرفته اند، کشورهایشان تبدیل به مراکز روسپی‌خانه و استثمار شددی جنسی و تحقیر ملی شده اندف دختران و زنانشان را قاچاق می‌کنند به مراکز روسپی در کشورهای امپرالیستی و مردان نخبه جذب مراکز کشورهای امپرالیستی، به طوری کشورهای آنها دچار کاهش جمعیت و بویژه افت ضریب هوشی و نیروی ماهر و متخصص شده اند! به طوری مجبورند به اجاره دادن پایگاه و گدایی از امپرالیست‌ها شده اند!

یکی دیگر دلایل، مشارکت در ادراه کشور و محلات، خب ایران امورز تحت حکومت آخوندیستی که با نام بی‌ممسای “جمهوری اسلامی” یدک می‌کشد و اما عملا چیزی از جمهوریت نیست و عمدتا یک حکومت انحرافی از شیعه اصیل _سکولاریزه هم‌زیست با هویت ایرانی از صفویه تا پهلوی)، عملا شواریی‌ترین کشور احتمالا تمام تاریخ است، پان‌اسلامیست‌های وطن‌فروش و ضد ایرانی از قماش پیروان اسلام سلفی و داعشی گونه مصباحیون و پایداری‌ها (جناح راست و اصولگرا) برای اینکه دو نهاد اصلی جمهوریت یعنی مجلس و ریاست جمهوری تضعیف و تبدیل به تدارکچی و مزدوری مافیای قدرت وثروت پشت صحنخه کنند، تا توانستند برای امری موجه و غیر موجه نهادهای موازی از اطلاعاتی و امنیتی تا شورا تشکیل دادند، شواری امنیت ملیف شورای انقلاب فرهنگی، شورا فلان و بیسار، از طرفی به بهانه اجرا اصل شورها در قانون اساسی، شوراهای شهر روستا تشکیل دادند، اما از آنجا هدف تضعیف جمهوریت بود و سیستم فاسد، این شوراها که حکم اولین تشکیل دهنده حاکمیت شورای هستند تبدیل سلول‌های سرطانی فساد و ناکارامدی و هزینه‌تراشی و حتی دزدی از بیت المال و نفوذ خائنان و کم‌سوادان شده اند! حجم عظیمی از دزدی به انفال و منابع طبیعی از جمله زمین خواری و غصب زمین‌های مردم توسط همین شوراهای شهر روستا و زد و بند با مافیایی و شرکت‌های خصوصی و خصولتی فاسد بوده است!

پس طرف‌دارن عمدتا چپ و مراکسیستی که در توهم ایدئلوژی ورشکسته شان هستند، عملا تجربه شکست خورده حاکمیت شواریی هم در شوروی و بلوک اقماری اش و هم در نسخه بدتر از شوروی یعنی ج.ا ایران دارند می‌بینند! این افرادی در شوراهای شهر و روستا ایران به تعداد ده‌ها هزار شورا هستند تقریبا همگی از افراد محلی قومی گروه زبانی امثال کُرد استان کردستان و لر استان لرستان و ترک استان اذرباجان و غیره هستند، این افراد شورها اتفقا چندان هم ایدئولوژیست ولایی نیستند، اغلب افراد محلی بدون زیمنه ایئولوژیک و حتی این قدر بی‌سواد و یا کم‌سواد هستند و صرفا برخی از روی پاچه‌خواری و تظاهر عضو بسیجی شده اند و هیچ اعتقادی هم به نظام ج.ا ندارند! حتی شخصا با بررسی متوجه شده ام به شدت هم قوم‌گرا و نژادپرست هستند و طائفه‌گرایی قومی در آنها به قدری شدید است که به ویزهعدر روستاها شهرهای کوچک مناطق مثلا تُرک‌زبان، اساسا غریبه ها امکان رای آوردن ندارند!

برای هیمن امثالهم می‌گویم، پان قوم گاریی، آمیزه یا جهل وبی شعوری است و عاقبت خوشی ندارد اگر در کشوری این جریان‌ها قدرت به گیرند، کشورها نابود و در نهیت بدتر از بالکانیزه خواهند کرد!

مجبورند سربازنشان در جنگ‌های امپرالیست‌ها  گوشت دم توپ کنند تا منافع امپرالیست‌ها تامین شود!

اما امثالهم، معتقدیم بجای تجزیه‌طلبی و یا کشورگشایی، مرزهای امروزی شناخته شده و بهر سمیت پذیرزفتهشده توسط سازمان ملل حفظ شود، در عوض با پیمان‌های چند جانبه دوستی و تسهیلات روادید، به اصطلاح مرزها کم‌رنگ شود، مسافرت‌های برای دیدار با خویشاوندان و یا پیدا کردن دوستان و همکارن اقتصادی تا بازرگانی و گردشگری آسان شود، بازارچه‌های مرزی و نقاط آزاد تشکیل شود، لزوما تقلید از اتحادیه اروپا نیست، حتما نباید یک پول مشترک باشد، اما می‌توان از تجارب اتحادیه راوپا استافده کرد، نقاط منفی رد و نقاط مثبت پذیرفت، خب یکی از مشکلات پول مشترک (یورو) عدم توازن تولدی ناخالص ملی و تورم در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، این مشکل می‌تواند با راه حل میانه حل کرد، یعنی هم‌زمان پول ملی کشورها باشد و یک یک واحد پول مشترک با پشتوانه قوی مبنی بر طلا و یا نقره و امثالهم باشد، همچنی قابلیت تجارت با ارزهای کشورها کشورهای همجوار و همسایه باشد. دیگر مثلا لازم نباشد با یورو یا دلار تجرات کنند، از طرفی با مشخص شدن اهداف امپرالیستی و قلدرمآبی و هدف زشت سوءاستفاده از این نهادها مانند بانک جهانی و صندق بین المللی و سوئیفت FATF و غیره از سوی امپرالیست‌های اروپایی و یانکی برای تحریم و جنگ اقتصادی و هرج و مرج و توطئه علیه امنیت اقتصادی و عذایی و دارویی (نمونه واضحش تحریم‌های ظالامانه و جنایتکارانه اتحادیه اروپا و امریکای یانکی و شرکایش همچون اسرائیل برخی حکومت‌های خائن شرقی و عربی علیه مردم عادی کشور ایران)، بایست تمام کشورهای غیر اروپایی و غیر یانکی و غیرانگولوساکسون، از تمام این نهادهای گفته شده همگی هم‌زمان خارج شوند و بجای مثلا سوئیفت FATFو بانک جهانی و صندق بین الملی پول، نهادهای دوجانیه و چندجانبه ایجاد کنند، برای چندمین بار اروپای‌ها یانکی‌ها و انگوساکسون‌ها اثبات کردند از افکار و اعمال اهریمنی امپرالیستی دست بردار نیستند!، انگار به شیطنت و اهریمنی بودن معتاد شده اند!

در کل نباید کشورهای شرقی و آزاده جهان در هیچ نهاد سازمان بین الملیی دست ساخت امپرالیست‌های اروپایی و یانکی عضو بشوند، همین سازمان ملل هم از سر مجبوری است، حماقت محض و بلکه دیوانگی است کشوری برود عضو این نهادها بشود، معلوم شد هدف نهایی نهادهای چون NPT جلوگیری از دستیابی کشورهای شرقی مانند ایران و غیره به علم فناوری صلح آمیز هسته بود، همین حقه را برای نهاد و توافقات زسیت محیطی پاریس زدند و عملا احمق‌هایی از دولت ج.ا رفتاند امضا کردند و کشور از ساختن نیروگاهها گاز یو توسعه میادین گازی سست کردند!

 

برای همین تاسف‌بار است جکومت کشورهایی نظیر کشورهای جنوب خلیج فارس حتی عراق و سوریه (آن همه ایرانیان برای‌شان جان‌فشانی و هزینه دادند) دست به خیانت به کشور و مردم ایران می‌زنند، همچنان دنبال پروژه دست ساز امپرالیست‌ها همچون نژادپرستی پان‌عربیسم و آن هم علیه ایران ادقام می‌کنند و همچنان با وقاحت ادعای ارضی بر خاک ایران و یا اصرار بر جعل نام خلیج فارس دارند!

اینجا است که اوج بی‌غیرتی و وطن‌فروشی حکومت ج.ا ایران یعنی اخوندیستی پان‌اسلامی هک شده توسط پان‌ها بویژه پان‌عربیسم نمایش داده شد، این حکومت اخوندیستی نشان داد چندان بویی از عرق ملی ایارنی ندارد، وقتی حشد اشعبی و نخست وزیر ظاهر طرف‌دار ج.ا بدترین اهانت به تمامیت ارضی و نام خلیج فارس می‌کند و خیانت بزرگی همچون پیوستن به سوئفیت و عملا مشارکت در ترحیم ظالمانه امپرالیست اروپای و یانکی علیه کشو رو ملت ایران می‌کند! از ان بدتر با کمال وقاحت می‌گوید بجای ارز معتبر دینار عراق می‌دهد مثلا در قبال کالاهای با ارزش چون گاز و برق ایران! این حکومت بی‍‌غیرت ج.ا است وگرنه یک جو عرق ملی داشت، می‌گفت بایست پول کالاهای صادراتی ایران بایست به ارز معتبر بین المللی یا طلا بدهد.

حداقل کاری انتظار است از دید ایران‌گرایی اصیل، حکومت ج.ا -حتی برای متافع خودش- باید تا زمانی شرایط تحریم ظالمانه غرب و شریک جرمی امثال حکومت عراق و جنوب خلیج فارس ادامه دارد، هرگونه سفر مذهبی و گردشگری به این کشورها ممنوع شود، و نه تنها این ممنوعیت شامل عراق و ممالک جنوب خلیج فارس، بلکه شامل ترکیه، همه کشورهای پان‌گرا ضد ایرانی و یا مشارکت در تحریم ایران مانند کانادا و یانکی و اروپایی، باید تمام مراکز داخلی و خارجی سایت‌ها رسمی و غیر سمی جذب سرمایه ‌ذاری و مهاجرت و توریسم ممنوع شود. باید هرگونه فعالیت جذب سرمیه بار یخرید ملک و غیره و مهجرت به کشورهای مورد نظر ممنوع و افرادی در این کارند مورد تعقیب قانونی و دستگیر و زندانی و جریمه سنگین شوند به جرم همکاری با کشورهای دشمن تحریم‌چی!

دربراه کشور چین، واقعا ابراز تاسف دارد، حکومت چین اشتباه استراتژیک کرد در بی احترامی به تمامیت ارزی ایران و بدتر برای منافع کوتاه مدت، به کشورهای متحد و حتی مزدور امرالیسم اروپای و یانکی و غربی اعلام سرمایه گذاری کرد، در حالی که کشورهای مستقل از امپرالیسم اروپا و یانکی می‌توانند تمام نیازهای صداراتی و وارداتی چین پوشش بدهند و از جمله سوخت فسیلی گاز و نفت، فقط سه کشور روسیه و ایران و ونزوئیلا می‌توانند تمام نفت و گاز و همه مواد اولیه معدنی و کشاورزی چین تامین کنند، عملا با تخفیف بالا! کار چین یک اشتباه استراتژیک بود و آثار این خیانت را خواهد دید، اولین زیانی که چین خواهد دیدف بیش از پیش وابسته امپرالیسم غربی خواهد شد و بیشتر وبیشتر استقلالش از دست خواهد داد، در نهایت دار مکافات دنایی، خودش چین خائن مجازات می‌کند، بزودی و در آینده نزدیک چین به سرنوشت کشورهای قربانی امپرالیسم غربی دچار می‌شود، از جله بزودی تجزیه و دچار چنگ داخلی خواهد شد.

توحش هسته ای توسط غربیان (امریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل و..)، رذل‌های غربی و مزدورانشان شده اند مدعی قانون و حقوق بشر!


برای آگاهی و روشن بینی بیشتر از مطالب نگارنده دیگران، حتما مطالب قبلی مطالعه فرمایید.

اسراییل دارای صدها سلاح هسته ای چون عضو “ان پی تی” نیست، امکان بازرسی از آن وجود ندارد. ایران فاقد سلاح هسته ای و عضو “ان پی تی” تحت شدیدترین بازرسی ها، به همین دلیل تحت شدیدترین تحریم های تاریخ هم هست. یک بام و دو هوایی جهانی.

گروسی رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: این سوال مهمی است که من وقتی به ایران یا خاورمیانه می‌آیم از من می‌شود. آژانس بازرسی‌ها را براساس توافقاتی که با کشورها دارد انجام می‌دهد و درباره موضوع ایران نیز همینطور چون ایران عضو NPT است. از جامعه ایران می‌خواهم درک کند که ما بر اساس این توافقات بازرسی‌ها انجام می‌دهم. من نمی‌توانم بر اساس تمایل شخصی یا دلخواه خودم از جایی بازررسی کنم. درباره اسرائیل و برخی از دیگر کشورهایی که عضو NPT نیستند این امر صدق نمی‌کند. در پایان باید بگویم که همه کشورها در جهان عضو NPT بشوند

https://www.instagram.com/akbarganji60


 

اولویت اول چیست؟، مردم و ج.ا برای حفظ ایران باید چه کاری بکند؟

در مطلب قبلی یک سری پیشنهادها داده شد در صورت ادامه این وضع شرارت و اهریمنی محور امپرالیسم غربی، اما اولویت اول همان بندهای نخستین بویزه بند اول است، شخصا به آخوندها و اخوندیست‌های بی‌غیرت و وبی‌وطن ج.ا امید ندارم، بیوژه دیگر اذهان و تن لش نجاستشان به حرام خوری هم عادت کرده، آخوند در طول تریخ بهب ی‌غیرتی و شامورتی باز یو کذابی مشهور استف متاسفانه ایران در دستان جماعت حرام لقمه بی‌غیرت وطن فروش اخوند و نفوذی‌های اجنبی افتاده، آخرین امید مردم نیروهای مسلح هستند، اگر یک جو عرق ملی و شرافت و بویزه در بدنه نیروهای مسلح ایران است جلوی ادامه خیانت عوامل داخلی ج.ا را بگیرند.

حرام لقمگان غربی از اتحادیه اروپا و امریکا تا اسرائیل و تندورهای سلفی سعودی و نژادپرست پان قومی، عزمشان جمع کردند برای نابودی ایران.

چه جان‌های جوانان مردم ایران برای پاسداشت تمامیت ارضی و مرزهای کشورهای عراق و سوریه از دست تجزیه طلبان و تندورهای تروریست اسلام گرا همچون داعش فدا شد!، اما امورز قدرناشناسی از جانب دولت‌ها و حشد الشعبی منشاهده می‌شود! امپرالیسم با رسالنه‌ها مردم کشورهای عراق و سوریه دارد فریب می‌دهد.

خیلی عجیب است ترکیه هنوز بخش‌هایی از خاک سوریه در اشغال دارد و بیشترین ضربه به تمامیت ارضی و نفوس مردم سوریه زده بالاتر از ایران تجارت دارد با سوریه! حقیقتا مردم و مسئولان سوریه عذاب وجدان نمی‌گیرند!

عراقی تحت حکومت صدام ان همه جنایت علیه مردم دخل از شیعه و سنی و کُرد کرد و حتی اقدام به استاده سلاح شیمایی کرد که توسط غریبان مجهز شده بود، حالا ناسپاسی می‌کنند به کشور و ملت ایران.

اما جای بدبختی اینجاست که حکومت بی‌غیرت ج.ا ایران، تمام هم و غمش اعزام زوار به عراق و عربستان است تا میلیاردها یورو پول به جیب این دولت‌ها بریزد که حداقل احترام به تمامیت ارضی و نام خلیج فارس ندارند! و در حال همکاری امپرالیسم علیه ملت و کشور و ملت ایرانند!

بههانه تراشی های مضخک، در حالی که ایران مو به مو برجام اجرا کرد و هم اکنون د رحرکت نمایشی برای ترغیب احیای برجام- درست یا غلط- کمی غنی سازی افازیش دادهف اما بارها اعلام کردذه اماده بازگشت به برجام است، اما مشاهده می‌کنیم حرام لقمگان امپرالیسم غربی با فریب مردم داخل  همکاری اپوزیسیون خائن قصد نابودی موجودیت ایران دارند، خوشبختانه نیروهای مسلح ایران توان خوبی برای پاسخگویی کوبنده برای متجاوزین آماده کرده اند.

در حالی صلح براحتی در دسترس است، امریکا و اتحادیه اروپا و اسرائیل و مرتجعین عرب بهانه‌تراشی می‌کنند، اولین راه خنثی‌سازی این توطئه اجرای سریع بندهای نخستین پیشنهاد قبلی است.

افسوس مشتی اقلیت افسون و مغزشویی شده پان‌اسلامی در راس نهادها هستند و تقریبا عاری عرق ملی ایرانی هستند!، وگرنه هرگز این به ظاهر باتلاق مصنوعی گرفتار نبود ایران. براحتی می‌توان از این وضعیت خارج شد، با رجوع به ملت ایران و همبستگی ملی و مبارزه با فساد ناکارامدی.


۱– حکومت ج.ا بایست با قدرت و سریع جلوی نفوذی‌های صهیونی و غربی در نهادها را بگیرد که به اسم اسلام و تشیع اقدامات ضد منافع ملی انجام می‌دهند، از جمله پان‌ها از پان‌سالامی سلفی در پوشیتین شیعه یا پان‌تُرک اللهی و پان‌عرب اللهی و پان‌کُرد و پان‌بلوچ‌الاهی و…

و همچنین جماعت نفوذی داعشی و سلفی (بدتر از صهیونیست) ضد ایرانی تندور خر مقدس (به قول مرتضی مطهری) در نهادها از جمله نهاد ستاد امر معروف و.. بگیرند. این نیورها تصفیه و افراد ساده لوح فریب خودره به سایر بخش‌ها منتقل و مزدوران سلفی و صهیونی نفوذی شناسایی و دستگیر کنند. هشدار چند باره در نهادهای به ظاهر مذهبی ج.ا مملو از نفوذی‌های عامل وهابی سلفی و صهیونی به اسم حامی تشیع و مهدویت دارند ضد منافع ملی و تمامیت ارضی فعالیت می‌کنند و مخبر و جاسوس سرویس‌های جاسوسی و تروریستی اجنبی هستند.

تا نظام ج.ا در مورد اول فوق الذکر کار انجام نداده، اقدامات ذیل بیفایده و حتی به زیان نظام منافع ملی است. تا زمانی وضعیت دمکراسی و حقوق بشر و مصالحه ملی انجام نشود و اکثریت مردم پشت نظام نباشند هیچ کار تلافی جویلانه علیه امپرالیسم غربی نتیجه مطلب نداده و بلکه برعکس نتیجه می‌دهد.

۲– جلوی افزایش بودجه ۱۴۰۲گرفته (به استثنای موارد امنیتی و دفاعی) و بویژه از افزایش بودجه جاری و افزیش مزد کارمندان از بیت المال و کسری بودجه و چاپ پول بدون پشتوانه و خلق نقدینگی توسط سیستم فاسد بانکی- اعم دولتی و خصوصی- را بگیرد، جلویگری کنند، تنها افزیش بودجه کارمندان زیر ۲۰ میلیون تومان به صورت پلکانی حداکثر ۲۰% از محل صرفه‌جویی و جلوگیری از اسراف تامین شود. حتما مبارزه با فساد و رانت و گرانی گرفته شود.

حکومت ج.ا به طور کامل بساط فساد بازار سیاه مانند ارزفروشی غیر رسمی و قاچاق ارز باید بگیرد. همه این خائنان باز سیاه شناسایی و دستگیر و به مجازت سنگین محکوم کنند، اینها خائنان و وطن فروشان ضد ایرانی هستند.

طرح‌هایی ضد تحریمی و خنثی‌سازی تحریم همچون آزادی واردات تمام کالاهای با ار زمنشاء خارجی و همچین کالاهای دست دوم مثلا خودروی دست دوم کم کارکرده زیر ۵ سال و زیر قیمت ۱۰ هزار دلار با گمرکات زیر ۱۰% آزاد شود.

منتهی ابتداء باید در داخل، حاکمیت ج.ا به سرعت مصالحه با مردم داخل اجرا کند، بخش اجرای شریعت اجبرای مربوط به حق الهی جات کنار بگذارد. حماقت‌های گشت ارشادی و ستاد امر به معروفی و این آخوندیسم کنار بگذارد، تا بر تکیه حمایت داخلی از منافع ملی حفاظت کند.

عقلانیت غرب؟!، ایران حمایت عملی کنید با پایان دادن به تحریم‌ها و احیای برجام و ای غرب (امریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل)، فریب تندروهای کینه‌توز جنگ‌طلب نخورید!

ای سیاست‌مداران کارکشته غربی، به عقلانیتان رجوع کنید. از هر حیث اکنون بهترین زمان بهره بردن از تمام سیاست‌های گذشت است، ج.ا ایران آماده انعطاف است، فرصت طلایی مصالحه با مردم ایران و حکومت ج.ا از دست ندهید.

در شرایط خاص امروز، بجای حرافی و تبعیت از تندورهای قانون‌شکن در امریکا و اسرائیل، سیگنال‌های مثبت ج.ا دریابید، ایارن مقطعی است که می‌تواند با سیاست بی‌طرفی نقش سازنده در صلج جهانی داشته باشدف ای امریکا و اتحادیه اروپا، از سیسات اعلام بی‌رفی ج.ا ایران استقبال و با کار عملی از جمله کاهش تحریم‌ها و گشودن درهای بازارهای خود و لغو محدودیت‌های بانکی، ایران ترغیب و تشویق کنید، وگرنه با تنها گذاشتن ج.ا ایران در میان چنگال تندروهای شرق‌گرای متوهم، فرصت بزرگ از دست می‌دهید. همین هفته داستان پادمان پایان دهید و احیای برجام بااعلام رسمی شروع کنید.

برای آغاز کار و سیگنال قوی، تمامی اموال بلوک در کره جنوبی و ژاپن و هند و چین آزاد کنید برای موارد تبادل کالاهای غیرنظامی مانند غذا و دارو و کالاهای مصرفی غیرنظامی.

اجازه وام گرفتن از بانک جهانی بدهید برا ی کارها غیرنظمی و سرمایه گذاری در انرژی تا کشاورزی و تولید کاهای مصرفی، از جمله خرید کالاهای غیرنظامی و مواد اولیه کارخانجات چون خودرو و لوازم خانگی و غیره، و با آزادی کامل تبادلات بانکی برای خرید دارو و غذا.

بازار ۹۰ میلیون نفری داخل ایران و بازار پیرامونی ۵۰۰ میلیون نفری که ایراننقش شراه دارد را غنیمت بشمارید. تازه بازهای هند و چین نیز در دست رس بهتر خواهد بود. این شاهراه مفت تقدیم بلوک شرق نکنید.

بهترین حالت برای صلح و تجارت امن جهانی، ایران بی‌طرف است. ایران بی‌طرف ا حیای برجام شدنی است. تحریم انوزای ایران یعنی از دست رفتن فرصت طلایی برای غرب و بقیه جهان و حتی به زیان شرق!

اینها انجام دهید و ایران از دهان تندورهای شرق‌گرا نجات دهید که قصد بلعیدن ایرن دارند و تبدیل به ایران با بدتر زا کره شمالی، ایران در حد محدود کره شمالی نمی‌شود در دستان اهریمینی اینان، تبدیل به هیولایی بدتر می‌شود و تنها با احیای برجام رفع تحریم‌ها این جناح اهریمنی کنار زده می‌شود تویسط نیروای دمکراسی‌خواه اجازه دهید ایران نقش موازنه بازی کند.

از اعلام بی‌طرفی ج.ا ایران منازغات اوکراین استقبال کنید با کار عملی و تشویق مالی و تجاری. این فرصت از دست ندهید.

این گرانی‌ها از ارز تا طلا دارد به جیب تندورهای مافیایی می‌رود، اینها دارند با کارهای مافیایی شیره جان ملت ایران ‌می‌مکنند، این مافایی نفوذی در ج.ا قصذش ضد حقوق بشری و ضد دمکراسی است.

فریب ورشکسته‌های اپوزیسیون قلابی ایرانی خارج‌نشین از جمله جماعت تروریست‌ها و تجزیه‌طلبان نخوردی ای غرب و امریکا و اتحادیه اروپا! زمان اندکی است، با مردم داخل ایران همراه شوید، تا مصالحه ملی ج.ا بامردم دمکراسی خواه انجام شود و تندورهای نفوذی اجنبی در ج.ا کنار بزنند و حکمرانی مدرمی ملی دمکراتیک صلح طلب در ایران مستقر شود.

فریب کینه جویان تندوری اسرائیل نخوردی، تندورهای اسرائیل بزودی توسط اسرائیل به زیر کشیده می‌شوند. تندورهای اسرائیلی اگر بدان‌ها میدان بدهید جنگی ویران‌گر در منطقه راه انداخته و شعله ویران‌گرانش ممکن است جبران جبران ناپذیری به امنیت و موجودیت اسرائیل و کشورهای عربی و حتی اروپا و امریکا بزند، شرط عقلانیت این است که، گره ای با دست باز می‌شود نباید سعی کرد با دندان باز کنید.

از تغییر واحد پول ملی تا مصالحه داخلی و خارجی، گذار مسالمت‌‌آمیز، تغییرات نمادین بُرد-بُرد برای حاکمان فعلی و مخالفان ج.ا بدون هزینه غیر قابل جبران…

مدت‌هاست بحث تغییر واحد پول ملی و حذف چهار صفر مطرح شده، این حدف چهار صفر و تغیییر نمادین نام و نشانگان‌ها از ایدئولوژیک دگم اندیش به ملی، می‌توان سیگنال بزرگتر به جامه داخی و جهانی باشد برای تغییر حاکمیت ایدولوژیک آخرالزمانی مخرب به به ملی‌گرایی، توامان با احترام به سلام تشیع و سایر ادیان و دیگر عقاید، برساختن حکمرانی مردمی حول یک قانون اساسی دمکراتیک و سکولار یعنی جدای دین از سیاست بدون بی‌احترامی به عقاید دین دیگران، پیروان اسلام و تشیع احترامشان حفظ می‌شود، اغللب حاکمان فعلی همچنان حق نقش در چارچوب تحزب دارند، بخش ملی اپوزیسیون هم با عفو عمومی به کشور باز گشته و همه اختلافات از طریق برگزاری دمکراسی انتخاباتی تحزب حل می‌شود.

کشور تمامیت ارضی و یک‌پارچگی اش حفظ، حقوق اقلیت‌ها محفوظ، بدیهیات حقوق بشری مانند حق آزادی سبک زندگی و پوشش تا ازواج آزاد به رسمیت شناخته می‌شود.

ایران تحت عنوان کشور ایران، بدون پیشوند یا پسوند، دارای حکمرانی مردمی دمکراسی بوده و نشان‌های ملی از جمله شیرو خورشید بازگشته به پرچم، با تمام دنیا بر اساس دوستی و تعامل سازنده و هم افزایی اقتصادی و رفع تبعیض و دادن فرصت‌ها برابر زندگی، مبارزه با فاسد و انواع انحصارات و تبعیضات و در چارچوب اقتصاد بازار آزاد رقباتی تحت کنترل و حمایت حاکمیت، جلوی کسری بودجه و دزدی از راه تورم از جیب فرودستان پایان میابد.

پیشنهاد تبدیل نام واحد پول ملی از ریال به “دِرَم” معادل یم “درم” برابر با ده هزار ریال (هزار تومان) است، هر ده هزارم “درم” معادل یک ریال و هر یک هزارم معادل یک تومان” که می‌تواند بعنوان سکه ضرب شود.

Deram

 

ادامه مسئله هسته ای و مانع احیای برجام و صلح در منطقه و جهان، تندورهای غربی (اتحادیه اروپا، امریکا، اسرائیل، برخی کشورهای تجزیه‌طلب ضد ایرانی و یاغی موسوم به پان‌عربی) هستند

راه حل رفع نگرانی یا سوءتفاهم از جمله تمام اخبار شبیه زیر چند نکته است

۱- برگشت ناقضان برجام به احیای برجام (غرب یعنی اتحادیه اروپا، امریکا) و کنار گذاشتن کارشکنی امثال تندورهای اسرائیل و لابی تندورهای اسرائیلی و امریکا در غرب است

۲- آژانس بین اللملی اتمی به سایسی کاری و تحت نفوذ بودن غرب بیاید بیرون. آزانس ین المللی باید بی‌طرف باشد و نباید عامل امثال تندورهای غربی و اسرائیل باشد

۳- کشورهای موسوم به عربی که به ظاهر با حکومت ج.ا متخاصم هستند و اما در حقیقت با موجودیت کشور و مردم ایران در دشمنی هستند، با دشمنی با کشور و مردم ایران پایان دهند.

قطعا با ملاحظه این سه مورد بالا، شرایط صلح در منطقه و جهان میابد.

اگر واقعا غربیان و کشورهای متخاصم ضد ایرانی امثال اسرائیل و کشورهای موسوم به غربی نگران برنامه هسته ای ایران دارند تنها راه انجام سه گزینه فوق الذکر است. تمام تئوری‌های ئوطئه و اقدامات تنش‌آفرین و ضد بشری مانند تحریم و ادعای کذایی حمله به ایران (که عملا نه حمله ای نخواهد بود چون بیشتر به زیانش خودشان است و هرگز دانش هسته ای ایران از میان نمی‌رود و تنها تندورها در ج.ا تقویت می‌کند، تندورهای مشکوک نفوذی در ج.ا سالهاست دنبال خروج از NPT حتی ساخت اسلحه اتمی هستند، آنها نقوذی‌های اجنبی هستند و حتی بسیاری متقدند نفوذی اسرائیلی هستند که میخواهند با انواع توطئه از گرانی و تورم تا تنش نظام ج.ا ایران به تله ساخت سلاح هسته ای ببرند. بسیاری معتقدند اسرائیل پشت قضیه تندورهای جناح راست ج.ا است و می‌گویند در حقیقت اسرائیل از طرق نفوذی‌هایش می‌خواهد نظام ج.ا تحریک کند به غنی‌سازی بیشتر و ساخت سلاح هسته ای!

سوال اینست چرا اسرائیل و تندورهای غرب میخواهند ایران را وادار به ساخت سلاح هسته ای کنند؟
پاسخ به این سوال بسیار دشوار است، اهداف پیچیده است تندورهای غرب و اسرائیل، این پروزه تنها به ایران ختم نمی‌شود تندورهای غرب می‌خواهند کشورهای نظیر عربستان هم به سلاح هسته مجهز بشوند! این چیز عجیبی است، دلیل چیست؟

چرا تندورهای غربی و اسرائیلی با انواع جنگ‌افروزی و تحریم و آلت دست قرار دادن برخی افراد در آژانش اتمی و سازمان ملل، می‌خواهند کشورهایی نظیر ایران و عربستان و غیره به سمت بمب هسته ای ببرند؟!
چرا وقتی برجام انجام و سازوکار کنترل هسته ای ایران در حال اجرا بود، چرا ترامپ آن را نقض کند و با انواع تحریم، ایران تحریک کنند به افزایش غنی سازی؟!

چرا در حالی ایران سال‌هاست دنبال احیای برجام است، غرب و امریکا و اتحادیه اروپا و اسرائیل کارشکنی می‌کنند در احیای برجام؟!

پاسخ به سوال شاید دستان پلید تندورهای غربی و امریکایی و اسرائیلی افشا کند چرا می‌خواهند در جهان جنگ و آوراگی و قحطی باشد.

امثالهم چون دسترسی به منابع طبقه‌بندی اطلاعاتی در هیچ کشوری ندارم، صرفا بر اساس اخبار و شواهد علنی شده، حدسیاتی می‌زنیم، شاید منافع شرکت‌های تسلیحاتی و تجارت کثیف اسلحه است؟!

هر چند نقش بخش تشنگان عقده ای و کینه توز اپوزیسیون خارج‌نشین هم بی تاثیر نیست.

بخش بزرگی اپوزیسیون خارج‌نشین در جنون انتقام از مردم ایران و نسل شرکت کنندگان انقلاب ۵۷ ها به قول خودشان (حتی مردم فریب خورده و جوگیر که امروزه پیشیمان از انقلاب ۵۷ هستند!) و رسیدن به قدرت از هر نوع خیانت از جمله دروغ ‌پردازی تا کارشکنی در رفع تحریم (حتی تحریم کالاهای بشردوستانه) و مخالف با برجام فروگذاری نمی‌کنند! رذالت این بخش اپوزیسیون و خیانت به منافع ملی ایران را امیدوارم بالاخر آزادگان ایرانی و جهان افشا کنند.

یکی دلایل دیگر، نظریه رایج تئوری توطئه ای است که می‌گویند محافل تندوری غربی و امریکا اروپایی و اسرائیلی و برخی جریان نژادپرست موسوم به پان در منطقه، هدفشان بهانه‌تراشی برای تشدید تحریم و ایجاد آشوب و در کشورهایی بزرگ منطقه است و در نهایت نابودی درونی اجتماعی تا تجریه. هدف بحران هسته ای، در نهایت تجزیه و نابودی کشور ایران است. جنایتکاران ضد بشری همیشه در حال برنامه‌ریزی جنگ‌افروزی و بهانه‌تراشی برای تحریم و نقض حقوق بشر به اسم مبارزه با نقض حقوق بشر هستند!
————————————–

 

راه حل رفع نگرانی یا سوءتفاهم از جمله تمام اخبار شبیه زیر چند نکته است

۱- برگشت ناقضان برجام به احیای برجام (غرب یعنی اتحادیه اروپا، امریکا) و کنار گذاشتن کارشکنی امثال تندورهای اسرائیل و لابی تندورهای اسرائیلی و امریکا در غرب است

۲- آژانس بین اللملی اتمی به سایسی کاری و تحت نفوذ بودن غرب بیاید بیرون. آزانس ین المللی باید بی‌طرف باشد و نباید عامل امثال تندورهای غربی و اسرائیل باشد

۳- کشورهای موسوم به عربی که به ظاهر با حکومت ج.ا متخاصم هستند و اما در حقیقت با موجودیت کشور و مردم ایران در دشمنی هستند، با دشمنی با کشور و مردم ایران پایان دهند.

قطعا با ملاحظه این سه مورد بالا، شرایط صلح در منطقه و جهان میابد.

اگر واقعا غربیان و کشورهای متخاصم ضد ایرانی امثال اسرائیل و کشورهای موسوم به غربی نگران برنامه هسته ای ایران دارند تنها راه انجام سه گزینه فوق الذکر است. تمام تئوری‌های ئوطئه و اقدامات تنش‌آفرین و ضد بشری مانند تحریم و ادعای کذایی حمله به ایران (که عملا نه حمله ای نخواهد بود چون بیشتر به زیانش خودشان است و هرگز دانش هسته ای ایران از میان نمی‌رود و تنها تندورها در ج.ا تقویت می‌کند، تندورهای مشکوک نفوذی در ج.ا سالهاست دنبال خروج از NPT حتی ساخت اسلحه اتمی هستند، آنها نقوذی‌های اجنبی هستند و حتی بسیاری متقدند نفوذی اسرائیلی هستند که میخواهند با انواع توطئه از گرانی و تورم تا تنش نظام ج.ا ایران به تله ساخت سلاح هسته ای ببرند. بسیاری معتقدند اسرائیل پشت قضیه تندورهای جناح راست ج.ا است و می‌گویند در حقیقت اسرائیل از طرق نفوذی‌هایش می‌خواهد نظام ج.ا تحریک کند به غنی‌سازی بیشتر و ساخت سلاح هسته ای!

سوال اینست چرا اسرائیل و تندورهای غرب میخواهند ایران را وادار به ساخت سلاح هسته ای کنند؟
پاسخ به این سوال بسیار دشوار است، اهداف پیچیده است تندورهای غرب و اسرائیل، این پروزه تنها به ایران ختم نمی‌شود تندورهای غرب می‌خواهند کشورهای نظیر عربستان هم به سلاح هسته مجهز بشوند! این چیز عجیبی است، دلیل چیست؟

چرا تندورهای غربی و اسرائیلی با انواع جنگ‌افروزی و تحریم و آلت دست قرار دادن برخی افراد در آژانش اتمی و سازمان ملل، می‌خواهند کشورهایی نظیر ایران و عربستان و غیره به سمت بمب هسته ای ببرند؟!
چرا وقتی برجام انجام و سازوکار کنترل هسته ای ایران در حال اجرا بود، چرا ترامپ آن را نقض کند و با انواع تحریم، ایران تحریک کنند به افزایش غنی سازی؟!

چرا در حالی ایران سال‌هاست دنبال احیای برجام است، غرب و امریکا و اتحادیه اروپا و اسرائیل کارشکنی می‌کنند در احیای برجام؟!

پاسخ به سوال شاید دستان پلید تندورهای غربی و امریکایی و اسرائیلی افشا کند چرا می‌خواهند در جهان جنگ و آوراگی و قحطی باشد.

امثالهم چون دسترسی به منابع طبقه‌بندی اطلاعاتی در هیچ کشوری ندارم، صرفا بر اساس اخبار و شواهد علنی شده، حدسیاتی می‌زنیم، شاید منافع شرکت‌های تسلیحاتی و تجارت کثیف اسلحه است؟!

هر چند نقش بخش تشنگان عقده ای و کینه توز اپوزیسیون خارج‌نشین هم بی تاثیر نیست.

بخش بزرگی اپوزیسیون خارج‌نشین در جنون انتقام از مردم ایران و نسل شرکت کنندگان انقلاب ۵۷ ها به قول خودشان (حتی مردم فریب خورده و جوگیر که امروزه پیشیمان از انقلاب ۵۷ هستند!) و رسیدن به قدرت از هر نوع خیانت از جمله دروغ ‌پردازی تا کارشکنی در رفع تحریم (حتی تحریم کالاهای بشردوستانه) و مخالف با برجام فروگذاری نمی‌کنند! رذالت این بخش اپوزیسیون و خیانت به منافع ملی ایران را امیدوارم بالاخر آزادگان ایرانی و جهان افشا کنند.

یکی دلایل دیگر، نظریه رایج تئوری توطئه ای است که می‌گویند محافل تندوری غربی و امریکا اروپایی و اسرائیلی و برخی جریان نژادپرست موسوم به پان در منطقه، هدفشان بهانه‌تراشی برای تشدید تحریم و ایجاد آشوب و در کشورهایی بزرگ منطقه است و در نهایت نابودی درونی اجتماعی تا تجریه. هدف بحران هسته ای، در نهایت تجزیه و نابودی کشور ایران است. جنایتکاران ضد بشری همیشه در حال برنامه‌ریزی جنگ‌افروزی و بهانه‌تراشی برای تحریم و نقض حقوق بشر به اسم مبارزه با نقض حقوق بشر هستند!
————————————–
اخبار:
امیرعبداللهیان: آمریکا شجاعت تصمیم‌گیری برای بازگشت به برجام را ندارد

وزیر خارجه ایران به CNN گفت: درباره برجام، یک الی دو موضوع باقیمانده می‌تواند نهایی شود و توافق را جمع‌بندی کنیم اما مقامات آمریکایی به دلیل فشارها و مشکلات داخلی هنوز نمی‌توانند تصمیم شجاعانه برای بازگشت به توافق بگیرند.
—————————————
نماینده آمریکا در سازمان ملل: واشنگتن خیلی خیلی نگران پیشرفت غنی سازی در ایران است/ درحال بررسی چگونگی واکنش به این موضوع هستیم
————————————–
فرانسه: غنی‌سازی ایران نگران‌کننده است
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه تحولات برنامه هسته‌ای ایران را «بسیار نگران‌کننده» خواند.
————————————–
ادعای گروسی: برای رفع تردیدها درباره برنامه اتمی ایران به دسترسی بیشتری نیاز است
————————————–
انریکه مورا، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا:
ما همه کانال‌های ارتباطمان را حفظ می‌کنیم اما این کار خیلی سخت شده است. اروپا می‌خواهد که توافق برجام در دستور کار بماند./باشگاه خبرنگاران
————————————–
اسلامی: غنی‌سازی ۸۴ درصدی نداریم؛ آژانس هم تایید کرد
رئیس سازمان انرژی اتمی:
در خصوص ذره ۸۴ درصد که یک نمونه‌برداری از کنار یک شیر در پروسه بود؛ آن ذره که با میکروسکوپ هم دیده نمی‌شود. مهم حجم موادی است که پس از تولید ذخیره می‌شود. موادی را که از پروسه خارج شده بود، مشاهده کردند و دیدند که غنای آن بیش از ۶۰ درصد نیست.
خط تولید ما ۶۰ درصد است. در گزارش‌شان هم آوردند که تولید ما ۶۰ درصد است.
————————————–
اسلامی: در مذاکرات با آژانس در بحث چیدمان سانتریفیوژها انحرافی تایید نشد
رییس سازمان انرژی اتمی:
مواردی از جمله عدم انطباق بیانیه طراحی چیدمان سانتریفیوژها در سطح کارشناسی میان ایران و آژانس بحث و نهایی شد و مشخص شد که انحراف خاصی انجام نگرفته است./ایسنا
————————————–

————————————–

زمینه‌سازهای پیدایش هویت شبه آیینی ایرانوگرایی؟!

 

موضوع این است این بهانه‌تراشی و عدم بستن مسئله پادمانی و احیای برجام، در حالی اکنون بلوک غرب احساس قدرت می‌کند(؟!) و حکومت ج.ا طی سال‌های اخیر مکرر خواهان پایان دادن به اتهامات پادمانی و بستن این قضیه و احیای برجام است، کارشکنی عجیبی در بلوک غرب است! این خیلی عجیب است احیای برجام قضیه غنی‌سازی و سوءتفاهم برطرف می‌کند از راه مسالمت‌آمیز، اما در امریکا و لابی نفوذ تندروهای اسرائیل اصرار دارند به ادامه مسئله‌سازی و تهدید به حمله نظامی! در حالی اساسا نیازی به این کار نیست! این از چه روی است؟ حماقت یا رذالت آنها؟!

استانداردها و رفتارهای دوگانه، حماقت یا رذالت؟ در نهایت به زیان عاملان است

 

اکنون این فرصت هست بلوک غرب راه معقول و بشردوستانه و صلح در مورد قضیه هسته ای بگیرد، این قضیه به مسائل دیگر گره نزند و بجای تهدیدهای بیهوده، قضیه فیصله دهد. خودشان می‌دانند هرگونه حمله نظامی به ایران، با واکنش سخت و کوبنده نیروهای دفاعی ایران روبرو خواهد شد، شاید از حمله نتیجه ای نیگرند و این دانش با حمله گرفته نمی‌شود از ایران، و اما حق مقابله مثل و دفاع مشروع ایران، می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای مهاجمان داشته باشد، قسمت کمدی تراژیک این قضیه این است، مثلا در آینده مردم تاریخ این کمدی تراژدی بخوانند و تعجب کنند مردم غرب که چرا نیاکان آنها این قدر احمق یا دچار نفوذ تندروها رذل ضد صلح و حقوق بشری بودند، که گره ای با دست می‌شد باز کرد سعی کردند با دندان باز کنند!

راه حل مناقشات ایران و دوستان واقعی و دشمنان مصنوعی، صلح واقعی، یک بده و بستان بر اساس حداقل حواسته‌ها است، در روند و ادامه پایدار صلح، طرف‌ها در یک هم‌افزایی مشارکت، در بلند مدت حتی به منافع بیشتر می‎رسند

 


اگر امروز فرصت احیای برجام صلح را غربیان از بین ببرند، در آینده نزدیک پیش مردم رای دهنده خود مورد مضحکه و انتقاد خواهید گرفت که فریب تبلیغات اپوزیسیون قلابی خارج نشنی و بعضا تروریست و تجزیه طلب متوهم و مشتی مافیایی اقلیت داخل خوردید که منافعشان در گرانی دلار و کمبود است، یعنی خاک بر سر آن سیاستمدار غربی که نفهمد امثالهم چه می‌گویم!

نکاتی بیشتر درباره اهمیت بازدارندگی داخلی، چرا عبرت نمی‌گیرند از سرنوشت شوروی؟!

 

اشتباهات تبلیغاتی استراتژیک ج.ا در سخنان اتهام برانگیزی تروریستی از سوی اشخاص حقوقی ج.ا! سردار حاجی‌زاده: ما دنبال این هستیم که ترامپ و پمپئو را بکشیم! (متاسفم برای نظام ج.ا از این همه حماقت)

عامل نجات روسیه و چین و حتی جهان از نابودی صلح جهانی، حمایت امنیتی و اقتصادی از موجودیت ایران است

احیای برجام بهترین گزینه، اگر غرب و بقیه از نظام ج.ا (بستن دستان اهرمنی تندرهای داخلی ج.ا) همکاری و تعامل برای صلح و عدم مداخله در امور نامربوط و نامطلوب می‌خواهند.

راه‎های خنثی‌سازی تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران

رگه‌هایی از امید(قاهر پهپاد میشود) تا بررسی پیشنهاد غنی‌سازی ۹۰% یا اجاره زیردریایی اتمی؟!

نقد و ریشه‌یابی بازی با کلمه‌ها برای غرض‌ها و منفعت‌های نادرست و ناحق؛

نکاتی درباره اسلحه قاره پیما، بدون بازدارندگی داخلی، بازدارندگی خارجی بیفایده است، ویرایش ۲

پانوشت از اگر بجای حکومت ج.ا، یک رژیم ملی‌گرای حقیقی ایرانی سر کار بود

نقد و ریشه‌یابی بازی با کلمه‌ها برای غرض‌ها و منفعت‌های نادرست و ناحق؛

مصالحه و صلح، یک نیکوکاری بُرد-بُرد است…

از فشار حداکثری تا آرزوهای حداقلی

با یک دُرود به جناب رنانی، مقاله اش را مطالعه فرمایید

کلید قفل‌های نظام ج.ا داده شده، یا نظام ج.ا قفل‌هایش باز می‌کند یا فرومی‌پاشد

وقتی وکیل مردم، وکیل دیگران است، لابی‌گری جایش را می‌گیرد!، وقتی مردم (ملت) در خانه ملت (پارلمان/مجلس) لابی ندارد چه می‌شود؟!

نقش نام و نمادها در رفع سوءتفاهم بین ایران و متقابلینش؟

ایران ۱۵۰ میلیون نفری هرگز نشاید(؟!) سیاه چاله نابودی جمعیتی ملیت ایرانی، حاصل کار نظام ج.ا و معاندان شیعه اصیل اصلاح‌گر عقل‌گرا (شیعه سکولاریزه هم‌زیست با هویت ایرانی)!

پیش‌نویس مانیفست گذار به حکمرانی ملی و مردمی ایران، بعنوان آخرین فرصت پیشهاد هم‌زمان به نظام ج.ا و مردم عادی، برای حفظ کشور و ملت ایران بعنوان کهن‌ترین در تاریخ بشریت

آیا مخالفان ج.ا نیز گرفتار بیماری “وارونه کُنشی” شده اند مانند تندروهای ج.ا؟! بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران

ایران می‌تواند ناجی جهان باشد!، چرا شانس نجات ایران از نابودی بیشتر امثال روسیه و چین و غرب و…است؟! بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟!

 

هم‌زمان می‌توان خواهان احیای برجام بود و هم اپوزیسیون ج.ا و…، بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟! از سرنگونی ایرباس تا بوئینگ، از غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان تا حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش…

بازنشر:بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟! از سرنگونی ایرباس تا بوئینگ، از غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان تا حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش…

بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش دوم)؟! از حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش تا غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان…

بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (ویرایش ۲)؟! از حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش تا غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان….(بخش اول)

حماقت باهوش‌های غربی! چند نکته در توهم تاکتیک تحریم‌گری غربیان

دنده معکوس بزن غربی!، عمل با سیگنال علنی و توقف تحریم‌هاست، وگرنه غرب و امریکا و معقولان اسرائیلی بداند با حرافی‌های ضد و نقیض یا تهدید و تشدید تحریم نمی‌توانند جلوی ساخت سلاح هسته‌ای توسط تندورهای فاسد مافیایی نفوذی در ج.ا بگیرند!

فرصت صلح را تراژدی نکنید، ارزش ندارد بوسه عاشقانه در خاکستر شدن حماسه فیلم پمپئی!

فرصت صلح را تراژدی نکنید، ارزش ندارد بوسه عاشقانه در خاکستر شدن حماسه فیلم پمپئی!

ای غرب احمق نباش در قبال تندروهای اسرائیلی و منطقه ای! خِرَدسنجی و تشخیص درستی سخن منتقدان ناشاس، محتوا را با بدیهیات خِرَد و دانش بنسجید، راه اصلی اعتماد به منتقدان، ملاک عقلانیت اعم از ناشناس و یا مشهور بودن.

آیا در غرب، ائتلاف احمقان و مافیا حکومت می‌کند؟!، آیا قدرت‌های هسته ای و مخالفان تبدیل ایران به قدرت دارنده سلاح هسته‌ای، ج.ا ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای تشویق و تحریک می‌کنند؟! و…

بر اساس توصیه راست گرایان حاکمیت (هر چه دشمن گفت برعکسش کند ج.ا)،جناب های ج.ا چرا خودکشی نمی کنید؟!

فهرست مبارزات صلح آمیز و باطل‌هایی که ممانعت می‌کنند

 

 1. روسیه می تواند به سرعت پیروز جنگ علیه امپرالیسم ناتو شود؟
 2. درباره فرمانروایی مردمی (سکولار دمکراسی)؟، اسیرکُشی (امثال محسن شکاری)، نمونه‌ای دیگری بر نانظامی ج.ا؟!
 3. هم‌زمان می‌توان خواهان احیای برجام بود و هم اپوزیسیون ج.ا و…، بررسی چگونگی رفع سوءتفاهمات ضد کشور و ملت ایران (بخش سوم)؟! از سرنگونی ایرباس تا بوئینگ، از غرب و متحدان تاکتیکی شرقی و غیره، و اسرائیل و کشورهای عرب‌زبان تا حاکمیت ج.ا و سمپات‌هایش…

https://www.tribunezamaneh.com/archives/330140

 

https://www.tribunezamaneh.com/archives/331075

 

https://www.tribunezamaneh.com/archives/337229

 

 

 

 1. دنده معکوس بزن غربی!، عمل با سیگنال علنی و توقف تحریم‌هاست، وگرنه غرب و امریکا و معقولان اسرائیلی بداند با حرافی‌های ضد و نقیض یا تهدید و تشدید تحریم نمی‌توانند جلوی ساخت سلاح هسته‌ای توسط تندورهای فاسد مافیایی نفوذی در ج.ا بگیرند!
 2. فرصت صلح را تراژدی نکنید، ارزش ندارد بوسه عاشقانه در خاکستر شدن حماسه فیلم پمپئی!
 3. ژئواکونومی‌پُلتیکو‌لوژی معاصر(۷): سپاه پاسداران ملی کشور ایران ذیل ارتش ملی ایران، انقلاب تدریجی بُردبُرد همه طرفین!، مصالحه بخش اصلی از مبارزه برای نجات ایران و جهان و حکمرانی مردمی است(ویرایش ۲)
 4. ای غرب احمق نباش در قبال تندروهای اسرائیلی و منطقه ای! خِرَدسنجی و تشخیص درستی سخن منتقدان ناشاس، محتوا را با بدیهیات خِرَد و دانش بنسجید، راه اصلی اعتماد به منتقدان، ملاک عقلانیت اعم از ناشناس و یا مشهور بودن
 5. به مردم ایران: خطر تبدیل ایران به زامبی ستان! خودتان هوای همدیگر داشته باشید تا دچار مرض توحش نشوید مثل بسیاری کشورهای منطقه و جهان!
 6. آیا در غرب، ائتلاف احمقان و مافیا حکومت می‌کند؟!، آیا قدرت‌های هسته ای و مخالفان تبدیل ایران به قدرت دارنده سلاح هسته‌ای، ج.ا ایران به سوی ساخت سلاح هسته‌ای تشویق و تحریک می‌کنند؟! و…
 7. بر اساس توصیه راست گرایان حاکمیت (هر چه دشمن گفت برعکسش کند ج.ا)،جناب های ج.ا چرا خودکشی نمی کنید؟!
 8. رابطه کورعقلی و بدعملی رئوس ج.ا ایدئولوژیک‌زده با واقعیت‌های ژئواکونومی و ژئوپلتیکی منطقه ای و جهانی!

 9. روز صفر نابودی اهریمن های صهیونیستی تا داعشی…اینها (مظلومیت ها تا توحش ها) واقعی اند!

 10. پیشنهادهایی برای گذار مسالمت‌آمیز به حکمرانی مردمی نوین به جناب ج.ا و مخالفانش!

 11. مطالب تکمیلی، از اکبر گنجی تا پان ها، به مردم ایران: خطر تبدیل ایران به زامبی ستان! خودتان هوای همدیگر داشته باشید تا دچار مرض توحش نشوید مثل بسیاری کشورهای منطقه و جهان!

 

https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/bemardom

 

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)