ناخدا آزاد

ابتدا یادداشت علی مطهری درباره احمدی نژاد و اقدامات اخیرش را می آوریم و بعد پاسخی خودمانی به او را :

👈 علی مطهری، نماینده تهران و نایب رییس مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی تلگرامی نوشت:

✍ آقای احمدی‌نژاد در نامه اخیرش به مقام رهبری بر انجام اصلاحات تاکید کرده است. موضوعات شایسته اصلاح چنانکه از مضمون نامه ایشان برمی‌آید؛ به این شرح است:

۱- قدرت و اختیارات بسیار گسترده و بی‌بدیل رهبری
۲- دفتر مقام رهبری
۳- انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس شورای اسلامی که باید بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت‌های نهادهای نظامی و امنیتی باشد.
۴- قوه قضاییه، که باید رییس آن فورا تغییر کند و مرجعی مستقل برای رسیدگی به شکایات مردم از این قوه تعیین و معرفی شود.
۵- زندانیان سیاسی، که باید آزاد شوند.

🔅چند نکته قابل ذکر است:

الف- برای محدود شدن اختیارات رهبری نیاز به تغییر قانون اساسی است که البته در نامه آقای احمدی‌نژاد هم به آن اشاره شده است.

ب- اصلاح دفتر مقام رهبری – که ظاهرا مقصود آقای احمدی نژاد کوچک شدن آن است – مربوط به خود مقام رهبری و مجلس خبرگان رهبری است.

 

ج- درخواست برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی، مفهوم مخالف آن این است که در انتخابات‌های اخیر، خصوصا در سال‌های ۸۴ و ۸۶ که آقای احمدی‌نژاد در متن قضایا بوده است، مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی وجود داشته است.

✍ سوال این است که اگر چنین چیزی واقعیت دارد؛ چرا ایشان در همان زمان این موضوع را اعلام نکردند؟

✍ آیا اعلامِ امروز ایشان به معنی تهدید قوه قضاییه نیست که مثلا اگر بقایی و سایر دوستان را مجازات کنید یا پرونده‌های خود من را به جریان بیندازید؛ حقایقی را افشا خواهم کرد تا قوه قضاییه منصرف شود؟

د- تعیین و معرفی مرجعی مستقل برای رسیدگی به شکایات مردم از قوه قضاییه نیز نیازمند تغییر قانون اساسی است.

ه- درخواست آزادی زندانیان سیاسی و سخت نگرفتن به منتقدان نیز چیزی است که بسیاری از مصلحان جامعه بارها اعلام کرده‌اند و البته آقای احمدی‌نژاد هم حق دارد آن را اعلام کند: اما باید بداند که بسیاری از زندانیان سیاسی به خاطر حوادث سال ۸۸ و پس از آن زندانی شده‌اند. حوادثی که آقای احمدی نژاد سلسله‌جنبان آن بود.

✍ در مجموع به آقای احمدی‌نژاد باید گفت بسیاری از پیشنهادهای شما درست است؛ اما بهتر آن بود که این‌ها را در زمان صدارت خود و لااقل قبل از بازداشت دوستان‌تان و مطرح شدن پرونده‌های خودتان می‌گفتید تا شائبه “کلمه حق یراد بها الباطل” در اذهان تداعی نشود و خلاصه به قول شاعر: آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟
@javadrooh

************************************

و اما پاسخی خودمانی به علی مطهری:

آقای مطهری اتفاقا سوال اینجاست شما که نگران ساپورت پوشی زنان و دختران جامعه بودید و هستید و از این نظر مرزهای تحجر و دگم اندیشی افراطی ها را هم رد داده اید و ژست آزادیخواهی تان هم اغلب از حد درخواست رفع حصر رفقای تان بالاتر نرفته در موارد زیر کجا بودید؟

۱- مهدی هاشمی فرزند رفسنجانی بنا به استناد همین قانونی که ازش دم می زنید فساد و دزدی کرد و محکوم شد. چرا شما قبل از احمدی نژاد دزدی این خانواده را افشا نکردید و بعد که احمدی نژاد در مناظره با موسوی این کار را انجام داد موضع تان در قبال این افشاگری چه بود که حالا احمدینژاد را جاهلانه و منافقانه باعث حوادث ۸۸ میدانید و نه ادعای تقلب رفقایتان و ریختن در خیابانها برای ابطال انتخابات را؟

۲-احمدی نژاد در همان زمان صدارتش با گشت ارشاد مخالفت کرد و گفت مشکل موی سر جوانها و زنان نیست یادتان هست چه موضع ارتجاعی ای داشتید در این مورد؟

۳- احمدینژاد در همان زمان صدارتش با مراجع مذهبی مورد قبول شما درافتاد چون خواستار ورود زنان به ورزشگاه ها شد یادتان میاید چه موضع ارتجاعی گرفتید در این باره؟

۴- احمدینژاد در همان زمان صدارتش فساد فاضل لاریجانی فامیل تان را در مجلس افشا کرد. موضع شما که الان دادگاه غیرعلنی بقایی و بازداشت دهها احمدی نژادی را می بینید و اعتراضی نمی کنید چه بود و چیست؟ آیا زبانم لال روزی ایشان هم برای اجرای عدالت دادگاهی خواهند شد یا رفقا و فامیل و باجناق تان هم مثل شما در رده مقربین و معصومین اند؟

۵- احمدینژاد در همان زمان صدارتش خواستار برکناری مصلحی وزیر اطلاعات شد و در اعتراض به دخالت های خامنه ای دست به خانه نشینی زد. شما که اینقدر نگران سرکوب های ۸۸ هستید موضع تان چه بود حمایت مخالفت یا سکوت رندانه؟ شما همین احمدی نژادی را که حتی اختیار تعیین وزیر اطلاعاتش را نداشته و ایضا انتخاب معاون اولش مشایی را مقصر ۸۸ میدانید؟ جدی؟ به حال تان بخندیم یا گریه کنیم؟

۶- از این موارد زیادند جناب مطهری آزادیخواه نما. می گویند شهر که بی کلانتر شود قورباغه هم هفت تیر کش می شود. حالا ببین آن لیست امید چقدر باید بی بخار و بی خاصیت بوده باشد که هنوز هم امثال شما (و محمود صادقی) صدای آزادیخواهی این ملت بدبخت باشید و مجبور باشید این طور پوپولیستی و عوامانه برای ماندن در لیست اصلاح طلبی و برای این که هم از آخور بخورید هم از توبره به مرده احمدینژاد لگد بزنید و در مورد ۸۸ آسمان و ریسمان ببافید!

ختم کلام این که: آقای مطهری ما را به خیرتان امیدی نیست پس لاقل الان همصدا با راست افراطی و امثال حمید رسایی شر مرسانید!

 

یادداشت ها و فایل های مرتبط :

در نزاع احمدی نژاد با ساختار قدرت می توان بی طرف بود؟

اعدام های ۶۷-کدام اصلاح طلب اند:جریان احمدی نژاد یا اصلاح طلب ها؟!

بخشی از تلاش های حقوق بشری و ضد استبدادی تیم احمدی نژاد!

چرا دهه ی شصت نه، احمدی نژاد آری؟-نقدی بر مقاله اکبر گنجی

پرسش‌هایی در مورد مقاله حسین باستانی در بی بی سی علیه احمدی نژاد!

پرسش هایی از مقاله علی افشاری درباره ی احمدی نژاد!

نگاهی به افشاگری و پاسخگویی احمدی نژاد در مورد مساله ی هسته ای!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com