چه بخواهیم چه نخواهیم همه کودکان از روی کنجکاوی یا به خاطر نیازهای تحصیلی و آموزشی، از موتورهای جستجوگر استفاده خواهند کرد. گوگل و دیگر شرکت‌ها، اطلاعات مربوط به همه کاربران خود را جمع‌آوری می‌کنند. این شرکت ها به کمک داده‌های جمع‌آوری شده، تبلیغات هدفمند خود را برای کاربران نمایش می‌دهند. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، بهتر است مرورگر تلفن همراه و دسکتاپ فرزندتان را تنظیم کنید تا به صورت پیشفرض از موتورهای جستجوگر امن‌تری استفاده کند.

موتورهای جستجوگری مثل duckduckgo ، StartPage و ixquick، لاگ IP جمع‌آوری نکرده، از کوکی ها استفاده نمی‌کنند. همچنین بر روی کلیک‌های شما هم نظارتی ندارند. Start page و ixquick قبل از اینکه جستجوی شما را به موتور جستجوگر گوگل یا موتورهای قوی دیگری قرار دهند، اطلاعات شخصی شما را به کلی پاک می‌کنند. با این وجود شما می‌توانید همان نتایج را در صفحه خود مشاهده کنید.

حفظ امنیت کودکان، فقط به معنی محافظت از آنها در برابر شکارچیان اینترنتی و کلاهبرداران نیست. بسیاری از الگوریتم‌های موجود که برای بازاریابی و نمایش تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند، به نوعی حریم خصوصی همه کاربران، به خصوص کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. طرز تفکر و عقاید کودکان با آنچه که در فضای مجازی مشاهده می‌کنند، به راحتی قابل تغییر است. آنچه که کودکان در اینترنت خواهند دید توسط شرکت‌های عظیمی مثل گوگل، فیسبوک، مایکروسافت و … تعریف می شود.

همچنین باید به این نکته نیز توجه کنید که ما اکنون در عصری زندگی می‌کنیم که هیچ چیز فراموش نمی‌شود (به خصوص اگر وارد اینترنت شود). به زبان ساده‌تر هر حرکت کوچکی می‌تواند آینده فرزندتان را به طور کلی تغییر دهد.

اینترنت دنیایی به روی کودکان و نوجوانان امروزی باز کرده که هیچکدام از نسلهای گذشته به آن دسترسی نداشتند. این دنیا می‌تواند فواید زیادی برای کودکان ما به همراه داشته باشد اما به شرطی که اجازه ندهیم شرکتهای بزرگ، ذهن آنها را شکل داده و آنها را به مصرف کننده‌های آنلاین تبدیل کنند.


بخش اول:

بخش دوم:

بخش سوم:

بخش چهارم:

بخش پنجم:

بخش ششم:

بخش هفتم:

بخش هشتم:

امنیت کودکان در اینترنت (بخش هشتم)

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)