ششمین قسمت از پادکست برابری به موضوع هیات‌های نظارت؛ بازوان اجرایی شورای نگهبان اختصاص دارد.

هیات‌های نظارت که قرار بود تنها بر روند اخذ رای نظارت کرده و ضامن سلامت ارای انتخاباتی باشند، با گذشت سالها تبدیل به یکی از بازیگران اصلی انتخابات در ایران شده‌اند. پس از ارائه تفسیر جنجال برانگیز شورای نگهبان از اصل ۹۹ قانون اساسی، این هیات‌ها نقشی بسیار فراتر از آنچه در ابتدای انقلاب ۵۷ برای آنها پیش بینی شد را بر عهده گرفتند و به بازوان اجرایی ۱۲ مرد شورای نگهبان تبدیل شدند. بودجه‌های کلان، تجسس در زندگی خصوصی شهروندان و پرونده سازی برای آنها که ممکن است روزی قصد ورود به عرصه قدرت را داشته باشند بخش مهمی از وظایف این گروه‌ چند ده هزار نفری را تشکیل می‌دهد.

در این قسمت با شما از نقش این هیات‌ها در تعیین سرنوشت انتخابات‌ها سخن خواهیم گفت و سری به بودجه‌های چند ده میلیون دلاری این گروه خواهیم زد.

پژمان تهوری روزنامه نگار، رجبعلی مزروعی نماینده سابق مجلس ششم و شهرام سردار زاده روزنامه نگار مهمان امروز پادکست برابری خواهند بود.

برابری را در پلتفورم‌های زیر بشنوید:

Castbox 

Anchor 

Breaker 

iTunes 

Radiopublic 

Spotify 

Pocketcast

soundcloud


فصل اول پادکست برابری، مجموعه‌ای ۹ قسمتی با عنوان «شورای نگهبان یکی از موانع دموکراسی در ایران» است که از امروز، هر هفته در وب‌سایت عرصه سوم، «کست‌باکس»، «آی‌تونز» و دیگر اپلیکشن‌های ویژه پادکست منتشر خواهد شد.


قسمت اول:

قسمت دوم:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:

قسمت پنجم:

پنجمین قسمت از پادکست برابری: نظارت استصوابی

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)