چگونه در مورد سکس چت با کودکان صحبت کنیم؟

اغلب کودکان هرگز از بدن برهنه خود، عکس نمی‌گیرند. در نتیجه هرگز چنین چیزی را در فضای مجازی منتشر نخواهند کرد و هرگز آن را به دیگران ارسال نمی‌کنند. اما بهتر است در مورد تبعات ارسال تصاویر برهنه به دیگران، با فرزند خود صحبت کنید. در برخی کشورها ارسال تصاویر برهنه (خود یا دیگران) شامل جرایم رایانه‌ای می‌باشد.

بهترین کار این است که در شرایطی کاملا آرام در مورد سکس چت با فرزند خود صحبت کنید. از فرزند خود بپرسید در این مورد چه اطلاعاتی دارد، سپس نگرانی‌ها و توصیه‌های خود را با آرامش برای او تشریح کنید. از فرزند خود بپرسید در صورتی که عکس برهنه او در فضای مجازی پخش شود، چه حسی خواهد داشت؟

۵ تذکر مهم در مورد سکس چت:

۱.حتما از شما کمک بگیرد:

اگر شخصی فرزند شما را برای سکس چت تحت فشار قرار دارد، باید با شما یا افراد بالغ قابل اعتماد صحبت کند. به فرزندتان بفهمانید که مجبور نیست کاری که دوست ندارد را انجام دهد.

۲. فکر کردن قبل از عمل:

به فرزندتان یاد دهید عکسهای ارسال شده (یا پست شده)، ممکن است در فضای مجازی پخش شده و در نهایت خانواده، دوستان، همکلاسی‌ها، معلمان حتی بستگان نیز آن تصاویر را مشاهده کنند. بنابراین بهتر است از ارسال عکس یا فیلمی که دوست ندارد توسط این افراد دیده شود، اجتناب کند. همین اتفاق در مورد ارسال تصاویر دیگران نیز صدق می‌کند. بنابراین نباید تصویر فرد دیگری که انتشار آن می‌تواند مایه سرافکندگی، آزار و رنجش او شود نیز نباید به هیچ عنوان به دیگران ارسال شود.

۳. عدم ارسال تصاویر افراد دیگر:

فرزند شما باید این نکته را درک کند که فقط خود فرد می‌تواند در مورد افرادی که بدن او را مشاهده می‌کنند، تصمیم بگیرد.

۴. در مورد تبعات ارسال تصاویر فکر کند:

اگر تصاویر نامناسب از فردی منتشر شده و مسئولان مدرسه از وجود آن با خبر شوند، امکان اخراج او وجود دارد. فرزند شما باید این نکته را درک کند که انتشار چنین تصویری مایه شرمساری، سرافکندگی و تحقیر (خود یا دیگران) خواهد شد.

۵. هر چیزی که در اینترنت منتشر شد در آن باقی خواهد ماند:

به فرزند خود تاکید کنید که اگر تصاویری را در اینترنت منتشر کرد، دیگر اختیار آن را از دست خواهد داد. به عبارت دیگر، ممکن است این تصاویر به هر شکلی و در هر جایی از اینترنت دوباره منتشر شود و فرزند شما هیچ کنترلی روی آن نخواهد داشت. بنابراین قبل از انتشار هرگونه تصاویر باید به این نکته دقت کند.


بخش اول:

بخش دوم:

بخش سوم:

بخش چهارم:

بخش پنجم:

بخش ششم:

امنیت کودکان در اینترنت (بخش ششم)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)