حمله موشکی به زندانیان لیبرتی در عراق با موجی از محکومییت های تکراری مواجه شد . اول هم وزارت خارجه آمریکا شدیدا محکوم کرد و بعد خیلی های دیگر . وزارت خارجه آمریکا ضمن محکومییت ، به یک گروه شیعه هم گفت که مسئولییت حمله را قبول کند . یک گروه شیعه عراقی هم قبول کرد یهویی …. نمایندگان ملل متحد از جنازه های زندانی سان دیدند و متاثر شدند . این سناریو تکراری آخرش است آخر توهین به شعور انسان و مخاطب !

وضیعت زندانیان مجاهدین البته روشن است ولی خیلی ها این سناریوی ابلهانه را طور دیگری میبینند . دست و پای فردی را ببندید و داخل قفسی زندانی کنید و بعد به لاتی چاقو بدهید تا هی زخمی به زندانی بکشد . هروقت درآستانه تصمیم یا قدمی سیاسی قرار میگیرند این سناریو انجام میشود . با خود زندانی یا قربانی که فقط باید هر شرایطی را تحمل کند و رهبری مجاهدین که منتظر تحولات یهویی نشسته است ، فعلا حرفی نیست .

تمام کسانی که به دیزاین جلوی صحنه واخبار منتشرشده این سناریو باور دارند یا خیلی احمق و ساده هستند و یا خیلی شارلاتان . گروه سوم بدتر از ۲ گروه اول ( جاهل و خائن ) تشریف دارند . گروه سوم مثل گونی سیب زمینی کلا ساکت است وتابع بنض بازار…

نزاع روسیه و آمریکا بر سر آینده خاورمیانه و آینده سیاسی سوریه چهار سال است ادامه دارد و چیزی جز ویرانی و آوارگی برای مردم سوریه به ارمغان نیاورده است . ایالات متحده آمریکا و متحدانش بشار اسد را بانی اصلی مشکلات می دانند در حالی که روسیه و ایران بر عکس فکر میکنند ! تنها راندمان هر حمله ای به اسیران زندان لیبرتی در عراق با هر مقدار تلفات انسانی ، ادامه طول عمر سیاست خط موازی غرب با رهبری مجاهدین است .

دیروز ۲۵ انسان به شکلی اسلامی کشته شدند با شلیک موشک های مشترک ، صدها مجروح که آنها هم درد مشترکند ، نمیدانم کجای دنیا زدن موشک روی سر زندانی دست بسته با متوسط سنی ۶۰ سال را هنر و قدرت تلقی میکنند ؟ رهبری مجاهدین که منتظر تحولات سیاسی نشسته است ، شاید میداند که بعد از توافق اتمی دیگر از تحولات سیاسی یهویی خبری نیست و از به خط کردن جنازه ها استراتژی سرنگونی اش جان نمیگیرد .

وزارت خارجه آمریکا چراغ سبز حمله میدهد و بعد به سرعت محکوم میکند . رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی روز ۸آبان ۹۴ حمله موشکی به لیبرتی را محکوم کرد . دبیر کل سازمان ملل هم….با اشاره آمریکا گروه شیعه جیش الکاخ سفید مسئولییت حمله را به عهده گرفت ، عده ای ساکت و ناظرند ، عده ای فقط به رهبری مجاهدین نیش میزنند ، مجاهدین هم فریاد میزنند فقط رژیم مقصر است ، عده ای آدرس عوضی میدهند ، عده ای دولت عراق را مسئول میبینند ، هیئت همنشین مصداقی و شرکاء هم همیشه مشغول لیسیدن آمریکا هستند تا ارباب تمیز بشود یا بماند . تقریبا ارکسترشان تکمیل است این مادر قحبه ها…

در نشست وین ۲ سرنوشت سوریه اسد در کانون بحث ها قرار داشت . آمریکا، عربستان سعودی و دیگران که خواهان برکناری فوری اسد بودند، اینک می گویند او می تواند برای چند ماه بعنوان بخشی از روند انتقال باشد و درقدرت بماند ، به شرطی که موافقت کند در پایان آن استعفا دهد.

گزارش آسوشیتد پرس به نقل از مقامات غربی حاکی است ، آمریکا و متحدان اش از جدول زمانی بعنوان نخستین مرحله به سوی پایان جنگ داخلی پشتیبانی کردند . آنها گفتند هنوز توافقی صورت نگرفته است ، اما وزیران دو کشور آمریکا و روسیه پیشنهادها را بررسی می کنند . دولت ایالات متحده امریکا مخارج تمامی سیاستها و بازیها و پیشنهادها را از جیب مولفه های مربوط به خاورمیانه خرج میکند . زندانیان اسیر مجاهدین درعراق هم بخشی از هزینه این بازی خون و سیاستهای ضد انسانی غرب شده اند !

اسماعیل هوشیار

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com