هانی شریفی(۲۹ ساله) شامگاه سه شنبه ۴ دسامبر ۲۰۱۲ در منزل مسکونی خود واقع در کوی العزیزیه شهر اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هانی شریفی پیش از بازداشت در چندین مرحله با تماس های تهدید آمیز نیروهای امنیتی موجه شده بود.

فعالان حقوق بشری از اهواز گزارش دادند؛ نیروهای امنیتی در تماس با هانی شریفی از او خواسته بودند که برادرش یوسف شریفی را که به دلیل فعالیت های حقوق بشری وفرهنگی تحت تعقیب قرار گرفته و به کشور هلند پناهنده شده را متقاعد سازد تا به اهواز باز گردد.

یوسف شریفی در گفتگو با فعالان حقوق بشری و رسانه های اهوازی خارج از کشور اعلام کرد که او تحت هیچ شرایطی به کشور بر نمی گردد وبه فعالیت های خود در خارج ادامه خواهد داد.

پیش از این نیز نیروهای امنیتی در جریان تشییع جنازه ستار الاحوازی شاعر ملی عرب تعداد زیادی از شهروندان وفعالان فرهنگی را دستگیر کرده بودند.

صاحب منبوهی، حسن صیاحی ،جلیل صیاحی ، نبی صیاحی ،امین ناصری، عبدالحسن عبیاوی، احمد حزباوی، رضا حزباوی، عبدالعال دورقی، محمد صیاحی، کمال مقدم، سعود صیاحی، جاسم مزرعه، لطیف طرفی، هانی سواعدی، حسن مطیری، حاتم هلالات، مسلم شجیرات، کاظم باوی، جواد نیسی، کاظم زنبوری،علی چبیشات، حسن چبیشات، صلاح الدین چبیشات، سید یاسین موسوی، حبیب سیلاوه، سلمان چایان، محمد چایان، کریم چایان و عاشور شمکلی از جمله دستگیر شدگان هفته های اخیر هستند که تا به حال از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

خانواده های بازداشت شدگان در مراجعه به دفاتر ستاد خبری اطلاعات محل سکونت خود در شهرهای اهواز و شوش با توهین وتهدید مواجه شده وهیچ پاسخی در مورد سرنوشت فرزندانشان دریافت نکردند.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)