وقتی حکومتیان فاقد عرق ملی باشند و پیروی ایدئولوژی اجنبی گرا (پان اسلامی پان عربی و…) و بی مسئولیتی آنها در نتیجه رشد نقدینگی و چاپ پول بدون پشتوانه… تحریم، تورم و بحران و اجتماعی و فرهنگی و عقدیتی… در نهایت انحطاط ملیمی شود. از اینکه بسیرای از منتقدان صاحب نظران مشهور و مطرح ایران ا…، مطالعات آزاد دارند و به نظرات منتقدان و شهروندان از مردم معمولی توجه می کنند، جای تقدیر دارد، اینکه برخلاف بسیاری از حکومتیان برج آج نشین تهران و واشنگتن و…، کسانی هستند عقایدشانرا  به روز می کنند با توجه نظر هم عموم و هم خواص و نه فقط خواص.

هر چند دلیل اینکه چرا فایل های پرحجم در فضای مجازی منتشر می کنند؟!

اشاره به مشکل عقلانی و منطقی در ادعای برخی اقتصاددان ها به رابطه معکوس ارزش پول ملی و زیان سهام بورس، هنوز ایراد سوال پا برجاست، اینکه چند ماهی طول می کشد تا افازیش ارزش پول ملی اثر بگذارد تا حخدی درست است، اما متاسافنه هنگام کاهش ارزش پول ملی بویژه با شوک های توطئه آمیز اجنبی تحریم چی و مافیای همدست داخلی اش و داغون های دلالی و… آنها منتظر چند ماه نمی شوند و به سرعت کالاها و دارایی های خودشان به نرخ روز ارز افزایش می دهند و کاری ندارند فلان کالا یا داریی ها با نرخ فلان ارز بسیار کمتر خریدند، اینها دللی سوداگرانه و کسب سودهای مشکوک به حرام است، نابرابر و ناعادالانه توزیع تورم و مثلا بی عدالتی توزیع امکانت و عمد در غارت داریی های فرودستان و مزدبیگران!

مثلا گفته می شود طی چند دهه میران افزایش نقدینگی به افزایش تولید، بیش از ۱۴ برابر بوده است، یعنی به ازای یک واحد تولید، ۱۴ برابر نقدینگی بدون پشتوانه ایجاد شده، معنی اش این است چندین برابر ارزش برابری تولیدات چاپ پول ده است.

از عوارض این پدیده شوم عملا دزدی از از مزدبیگران و کسانی که قربانی نابرابری و بی عدالتی توزیع تورم هستند موجب فقیرتر شدن آنها می شود. آن حکومت های جهان که فاقد ویژگی ملی و رعق ملی و هویت ملی و دموکراتیک و مسئولیت پذیری هستند بی پروا به غارت و زدی از ثروت و اموال فرودستان و مزدبیگران و سایر قربانیان می کنند برای تامین بودجه شان.
آنها با چاپ پول و نقدینگی بدون پشتوانه مخارج دیکتاتوری و کارکنانشان تامین می کنند، یکی بدرتین پدیه هیا دولت هیا به اصطلاح مردن، تسلط آنهابر انحصار چاپ پول و بدتر تبدیل پول تضمینی (برابر طلا و امثالش) به پول اعتباری است، پول اعتباری احتمالا بزرگترین دزدی تاریخ بشریت سات. این راه دزدی که بسیرای دولت ها یاد گرفته و اموال مردم را امول خودشان دانسته و مثلا برای محصول یک کشاورز معادلش پول بدون پشواته چاپ و مدعی ان آن محصول کشاورز از ان آنها است! معنی ساده این چاپ پول همین است، بقیه داستان پیچاندن است، وقتی یان موضع ملموس شد که برخی با استفاده فن اوری کامپیوتر و اینترنت اقدام به هیمن روش چاپ پول به صورت دیجتالی و رمز راز کردند و یکهویی دولت ها صدایشان درآمد این کرا منحصر به آنها است (دزدی از مردم با چاپ پول) و حالا یک عده روی دست آنها بلند شده و چاپ پول مرز ارزی می کنند!

شاید تنها کشورهایی از قبیل امریکا و معدودی کشورهیا بزرگ اقتصادی که توانایی صادرکردن تورمشان دارند از عوارض وخیم چتپ پول بدون پشتوانه درامان باشند موقتا، اما بالاخره بقیه دنیا متوجه این غارت می شود و سعی در دفاع خود از این غارت یم کنند و نمونه شا دلارزدایی توسط سایر قدرت های جهانی است و این وسط حکومت ج.ا حساب نمی شود، اقتصاد ایران ۲۷ صدم درصد دنیا است و در حالی که بیش از یک درصد جمعیت دنیا دارد، ناترازی جمعیت و سهم از کیک جهانی مشهود است. اما فقدان دولت و حکومت ملی و اینکه مافیایی های حاکم بر ایران این شکور بخه چشم قربانی انگلی خود میبینند وقایع غارت و تحریم شاهد می شویم.

اگر اشتباه نکرده باشم گویا از زمان احمدی نژادبرخی از این کم سوادهای تندروی جناح اصول گرا، مدعی بودند افزیاش نقدینگی خوب است و مشکلی ایجاد نمی کند و ثالش برخی کشورهای همسایه می آوردند، یاشاید چون دولت امریکا توانایی صدور ترومش دار بواسطه موقعیت دلار، پس بقیه کشورها می توانند این کرا بکنند، در حالیکه این موقعیت خاص و موقتی برای امریکا است و الانم رژیم امریکا با ۳۲ هزار میلیادر دلار بدیهی بایست جوابگوی بیچارگی چند نسلش باشد وقتی به تدریج کشورهای یدگر دلارزدایی کنند.

در حالی که اساسا از نظر حقوق مالی بنیادین بشری، دولت ها و هیچ کسی حق ندارد بجای دارای مردم معادلش یک سری اسکناس یا رمزارز که بسیار کم ارزش تر از آن کالا یا درایی است چاپ کند و به مردم بدهد و در عوض ان کالا و داری بیگرد!، این هم یکی از سوءاستافده و ظلم های رایج چند سده اخیر در دنیا است.

توضیحاتی درباره مطلب برآوردهای تخمینی باورمندان و ناباوران آیینی در ایران امروز

آیا مافیای ضد اقتصاد ملی ایران نخبگان اقتصاددان را تحت نفوذ قرار گرفته؟!

اینجا از آزادی بیان و رسانه های آزاد حمایت می کنم، این مطلب به معنی توجیه سرکوب سایت اقتصادآنلاین و حت فشار سانسور و سرکوب آزادی بیان مثل برخی مدعیان اجنبی نشین نیست(!)  و بلکه خواهان اصلاح طرز تفکر و تجدید نظر کنند و این شک کنند شاید چیزی که به نام  علم اقتصاد به خوردشان داده اند، شاید واقعا علم نیست و ضد علم است.

 

دشمنی مشترک صهیونیست های افراطی ذی نفود در غرب و سوپرصهیونیست های داخل ایران با احیای برجام یا هرگونه مذاکراه مستقیم و توافق مصالحه هسته ای (برجامک)…، یکی از بدترین دروغ های امروز صحنه گردانان پلشت سیاسی بازان حرامی!

امثالهم از هرگونه توافق که کمک کند فشار تحریم ظالمانه از مردم عادی ایران برداشته شود حمایت می کنم ماند اکثر دموکراسی و آزادی خوهان و ایران.

 

 

 

 

اگر انقلاب از بالا توسط نظام ج.ا نجام نشود، بزودی انقلاب از پایین و توسط عموم مردم ایران صورت واهد گرفت. و هر چه مقاومت و خشونت و کشتار و جنایت آخوندیست ها در برابر انقلاب مردم شدیدتر باشد، تاوان شدیدتری آخوندیست ها خواهند داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیگر توصیه و پیشنهاد و راه حل ارائه دادن به حکومت و دولت و مجلس مزدور مافیا بیفایده است، وقتی حاکمیت و نهاد انتخابی کذای و انتصابی اش عامدا دارند با مافیا گرانی و احتکار ورانت خورای همکاری می کنند، پیشنهاد و راه حل دادن بی فایده است. وگرنه چ معنی دارد عوارض و مالیات ۵۰% تا ۱۷۰% بر واردات خودرو از جمله خودروی کارکرده بسته شود و اجازه وارذات کالا و نهادهای تولید از محل ارز منشاء خارجی و تهاتر و سرمایه گذاری خارجی ندهد، به جز اینکه این حاکمیت ج.ا اساس ضد ایرانی و ضد حقوق بشری و همدست اجنبی تجریم چی وحشی است! مشتی وحوش ضد ایرانی خارجی و داخلی با هم در حال نابود کردن و غارت ملت ایران هستند.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)