سایت اقتصادآنلاین، از سایت های مطرح و تا حدودی مرجع نسبتا معتبر در نزد اهل مطالعات اقتصادی است (که ترجیح می دهم نام آن سایت های زنجیره ای نگویم)، اما متاسفانه اخیرا تعدادی سایت های فعال اقتصادی که بعضا صرفا نام اقتصادی را یدک می کشند محلی برای سیگنال دهی ضد اقتصادی هستند. چگونه ممکن است در یک سایت اقتصادی مطرح، بگویند ارزش پول ملی و افزایش قدرت خرید مردم ایران، یک پدیده ضد اقتصادی و یک مورد علیه منافع سهام داران بورس است؟! آیا نبایست شک کرد مافیای ضد اقتصاد ملی برخی از نخبگان اقتصادی را راحت تحت نفوذ (مستقیم یا غیر مستقیم) قرار داده است، زمانی که شرایط بوجود امده، این گرانی مصنوعی حاصل توطئه اجانب تحریم چی و همدستان مافیایی داخلی اش است، می گویند قیمت سهام در بورس با قیمت بین ۲۵ الی ۴۰ هزار تومان بسته شده(؟!)، و اگر ارزش پول ملی ریال (تومان) به کمتر ۴۰ هزار توماتن در مقابل دلار امریکا قرار بگیرد، سهام داران بورس زیان می بینند!، اینت دیگر چه سمی ضد اقتصادی است؟! این دیگر چه بازار سرمایه است که منافعش در گرانی و تورم و کم ارزشی پول ملی و کاهش قدرت  خرید عمومی بویژه اکثریت فرودستان مزدبگیران و کارگران و فقیران  و بیکاران مظلوم ایران است؟! این چه ننگی است مردم و ملت ایران گرفتارش هستند؟!

 

بعنوان یک منتقد از مردم معمولی پرسش های فوق الذکر دارم و برخی سوالات دیگر، چگونه ممکن است در سایت اقتصاد آنلاین (که سعی دارد صرفا در مباحث اقتصادی فعالیت کند و وارد مسائل سیاسی نشود)، آیا این سطحی نگری و ضد علمی بودن مطالب سایت اقتصاد آنلاین درباره کاهش یا افزایش پولی ملی (یعنی درباره قدرت خرید مردم) نیست؟

چرا بایست این اشخاص که مدعی اقتصاددانی هستند ادعا کنند افزایش ارزش پول ملی و قدرت  خرید مردم به زیان بازار سرمایه و بورس است؟!

در حالی منطق و عقلانیت اقتصادی و اسناد و نقدهای اقتصاددان ها می گوید که به دلی اینکه بنا بر ذات مزدبگیری کارگران و کارکنان حقوق بگیر ایران، اساسا امکان تطابق با سرعت و شدت افزایش تورم و کاهش قدرت خرید و کاهش ارزش پول ملی نداشته و نخواهد اشت با همین نوع شیوه حقوق بگیری، چون که اکثریت مردم ایران که مزدبگیر هستند معمولا در ابتدای هر سال مقداری- اغلب کمی از نرخ تورم سال پیش- افزایش حقوق می گیرند، مثلا اگر تورم سال ۱۴۰۱ بنا بر برخی منابع مستقل و بین المللی تا بیش از ۱۰۰% تورم داشته است، اما افزایش حقوق کمتر از ۳۰% بوده!، با اوصاف به انبوهی مصداق های دیگر که دیگران و از جمله امثالهم ارائه داده ایم، این نگرانی اقتصاددان های سایت هیا مانند اقتصادآنلاین موجب تعجب و سوال است چرا می گویند افزایش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم علیه تولید و علیه بازار سرمایه است؟! این نشانه بیماری اقتصادی و ماهیت مافیایی ضد اقتصاد ملی است که چنین ضد عقلانی ضد منطقی و ضد مردمی شده است! این ننگ بزرگی است.

اینجا از آزادی بیان و رسانه های آزاد حمایت می کنم، این مطلب به معنی توجیه سرکوب سایت اقتصادآنلاین و حت فشار سانسور و سرکوب آزادی بیان مثل برخی مدعیان اجنبی نشین نیست(!)  و بلکه خواهان اصلاح طرز تفکر و تجدید نظر کنند و این شک کنند شاید چیزی که به نام  علم اقتصاد به خوردشان داده اند، شاید واقعا علم نیست و ضد علم است.

 

دشمنی مشترک صهیونیست های افراطی ذی نفود در غرب و سوپرصهیونیست های داخل ایران با احیای برجام یا هرگونه مذاکراه مستقیم و توافق مصالحه هسته ای (برجامک)…، یکی از بدترین دروغ های امروز صحنه گردانان پلشت سیاسی بازان حرامی!

امثالهم از هرگونه توافق که کمک کند فشار تحریم ظالمانه از مردم عادی ایران برداشته شود حمایت می کنم ماند اکثر دموکراسی و آزادی خوهان و ایران.

 

 

 

 

اگر انقلاب از بالا توسط نظام ج.ا نجام نشود، بزودی انقلاب از پایین و توسط عموم مردم ایران صورت واهد گرفت. و هر چه مقاومت و خشونت و کشتار و جنایت آخوندیست ها در برابر انقلاب مردم شدیدتر باشد، تاوان شدیدتری آخوندیست ها خواهند داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیگر توصیه و پیشنهاد و راه حل ارائه دادن به حکومت و دولت و مجلس مزدور مافیا بیفایده است، وقتی حاکمیت و نهاد انتخابی کذای و انتصابی اش عامدا دارند با مافیا گرانی و احتکار ورانت خورای همکاری می کنند، پیشنهاد و راه حل دادن بی فایده است. وگرنه چ معنی دارد عوارض و مالیات ۵۰% تا ۱۷۰% بر واردات خودرو از جمله خودروی کارکرده بسته شود و اجازه وارذات کالا و نهادهای تولید از محل ارز منشاء خارجی و تهاتر و سرمایه گذاری خارجی ندهد، به جز اینکه این حاکمیت ج.ا اساس ضد ایرانی و ضد حقوق بشری و همدست اجنبی تجریم چی وحشی است! مشتی وحوش ضد ایرانی خارجی و داخلی با هم در حال نابود کردن و غارت ملت ایران هستند.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)