تحریم اقتصادی نتیجه بی‌خردی مدیران کشور، دخالتهای نظامی در کشورهای همسایه و عناد داشتن، دشمن دانستن همه دنیاست. اما نتیجه این نظامی‌گری غیرضروری و تهدید مدام دیگران را مردم ایران می‌پردازند. حزب‌الله لبنان و حشد شعبی عراق و حوثی‌های یمن از بچه‌های بلوچستان و تهران و آذربایجان برای حاکمان ایران عزیزترند و نتیجه حمایت نظامی واقتصادی از این گروه‌های تندرو تحمیل فشار اقتصادی به مردم ایران است…/

*****

شیرین عبادی در کانال تلگرامی خود می نویسد:

بودجه بنزین در ایران سه برابر شد. دلیل آن ساده است. فشار تحریم_اقتصادی در ایران فقط به مردم تحمیل می‌شود. وگرنه حاکمان و مفت‌خوران حکومتی از جمله مراکز حوزوی و کسانی که در ایران دست‌بوس قدرتند رنجی تحمل نمی‌کنند! بنزین لیتری سه هزارتومان برای آقازاده ای که ماشین لوکس پورش سوار می‌شود عددی نیست!

تحریم اقتصادی نتیجه بی‌خردی مدیران کشور، دخالتهای نظامی در کشورهای همسایه و عناد داشتن، دشمن دانستن همه دنیاست. اما نتیجه این نظامی‌گری غیرضروری و تهدید مدام دیگران را مردم ایران می‌پردازند. حزب‌الله لبنان و حشد شعبی عراق و حوثی‌های یمن از بچه‌های بلوچستان و تهران و آذربایجان برای حاکمان ایران عزیزترند و نتیجه حمایت نظامی واقتصادی از این گروه‌های تندرو تحمیل فشار اقتصادی به مردم ایران است.

به تصویر آماری که سایت ایران بودجه قبلا منتشر کرده و مربوط به سالهای اخیر است نگاه کنید. این بودجه‌ها باید قطع شود و پول مردم به سفره‌های آنها برگردد! چرا پول نفت را باید فلان امام جمعه و حوزه علمیه و ده‌ها مرکز بی‌خاصیت مذهبی دریافت کنند اما کارگر هفت‌تپه به نان شب نیازمند باشد؟

۲۴ آبان ۹۸

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com