يک عده اين‌جا جمعند فقط براى دزدى! البته مثل مار مدام در سايه وول مى‌خورند، محال است با لايك و درج كامنت زير پستى خودشان را لو بدهند؛ اما، دائم اين‌جا مى‌پلكند و سگ بسته‌اند ببينند چيز تازه چه رو مى‌كنم تا روى هوا قاب بزنند. يك مشت آدم جلف و بى‌معنا كه استادند همه چى را لوث و لوس كنند. يكى مى‌گفت از وقتى كه رمان مى‌نويسى و داستانگايى را علنى كردى موجت خيلى از شاعرها را برداشته و يك شبه نويسنده كرده!
حالا من خودم را زدم به كرى، به كورى، شما ديگر شورش را در نياوريد! سال‌هاست كه يك عده از من مى‌زنند! به درک! آن‌قدر بزنند كه از كمر بي‌افتند. اين روزها وقاحت به حدى رسيده كه با مال ما دختربازى هم مى‌كنند. كر و كور كم بود، حالا انگار چون دوريم، لوريم! يك شعر، يك مطلب‌مان را مى‌گذارند بى اسم، بعد هم كلى صدانازك، زير پست‌ها قربان صدقه‌شان مى‌رود، اما جاى اين‌كه بيايند بنويسند مال خودشان نيست، با ابرازِ علاقه¬ها لاس خشكه هم مى‌زنند جاى مؤلف، انگار ما قاقيم!
ديشب يكى از رفقا تماس گرفت و خبر داد فلانى يكى از مطالب اخير تو را عينهو برداشته تنها يكى دو فحش آبدار و چند جاى تندش را حذف كرده و در فيسبوك و در اينستاگرامش منتشر كرده است؛ اول باور نكردم؛ به نظر شاعر خوش نام و اسم و رسم‌دارى مى‌آمد، تا اين‌كه رفتم در صفحاتش و ديدم به، چه گندى هم زده! بلافاصله شماره‌اش را از همان رفيق گرفتم و زنگ زدم، وقتى فهميد براى چه تماس گرفتم به تته پته افتاد و از جان پسر گرفته تا زن و مادرش قسم خورد و لابه كرد كه نمى‌دانسته مطلب مال من است و آدرس صفحه‌اى را داد كه متن را از آن‌جا كش رفته بود، گفتم مگر مى‌شود تو بعد از اين‌همه سال كه مرا مى‌خوانى لحن و زبان و فكرهاى تابلوى مرا نشناسى؟ اما هم‌زمان كه داشتم تند مى‌شدم سرى هم به لينكى كه داده بود زدم، ديدم كه واويلا! يكى از شماها كه حرف حساب سرش نمى‌شود، باز آمده متنم را زير عكسى مزخرف گذاشته؛ مرا هم كنار چهارده نفر تگ كرده، بعد اين راهزن هم كه از مطلب خوشش آمده بوده، ديده نويسنده خرده پاست و يك‌كاره دوكوچى ملاخورش كرده!
بارها اخطار دادم و حالا براى آخرين بار تكرارش مى‌كنم، اگر خواستيد هر كدام از مطالبم را منتشر كنيد حتمن و قطعن بنويسيد كار كي‌ست و فقط تگ نكنيد! اگر هم جرات نداشتيد اسم بياوريد اساسن بى‌خيال مطلب شويد تا هم خود كمرى نشويد هم براى دزد جماعت خوراك مفت درست نكنيد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)