Anti-Rouhani-Text-Tehran-University

‫‏روز شنبه (۹ آبان-۳۱ اکتبر) در نشستی با عنوان  «سیاست داخلی بر محور وفاق ملی» که با سخنرانی علی مطهری در دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، دانشجویان، حسن روحانی را به فریب‌کاری و خلف وعده در خصوص آزادی زندانی‌های سیاسی و رفع حصر خانگی رهبران جنبش سبز متهم کردند.

از جمله یکی از دانشجویان معترض، پلاکاردی در دست داشت که در آن از دولت روحانی با عنوان «دولت تزویر و اسید» نام برده شده بود و ابراز امیدواری می‌کرد که در انتخابات ریاست جمهوری آینده، مردم، دیگر به «کلید دروغ» رای ندهند.

در این نشست، علی مطهری نیز برخورد جمهوری اسلامی با منتقدان را بدتر از دوران شاه توصیف کرد و گفت: «ما نباید یک استاد دانشگاه را به صرف اینکه انتقاد کرده یا در حمایت از یک گروه منتقد نامه‌ای را امضا کرده است اخراج کنیم. گاهی نوع برخورد ما از نوع برخورد رژیم گذشته هم بدتر بوده. شهید مطهری در آن زمان به زندان رفت اما بعد از دوره زندان از تدریس محروم نشد، البته بعدا در ارتقای ایشان به استادی برایش مشکل درست کردند که آن هم به شکلی حل شد. امروز اگر کسی انتقادی کند و نظرش درباره فتنه ۸۸ غیر از نظر رایج باشد یا نامه‌ای امضا کند معلوم نیست چه عاقبتی پیدا خواهد کرد… یا کسی ممکن است نظری خلاف رهبری داشته باشد و آن را اعلام کند اما این فرد را راحت نمی‌گذارند و اگر کسی نظر مخالف ایشان بدهد یا از ایشان انتقاد کند با او برخورد می‌کنند.»

آقای مطهری هم‌چنین با تکرار انتقادات چند سال اخیرش از حصر خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، و مهدی کروبی اظهار داشت: «دلیلی برای ادامه حصر وجود ندارد و اساسا کار خلاف قانون اساسی نباید انجام شود. اعتراض ما همیشه این بوده که چرا بدون دفاع آن‌ها و صدور حکم قضایی آن‌ها را از حقوق اجتماعی‌شان محروم کردیم. این به معنی دفاع از اشخاص نیست. اگر احمدی‌نژاد را هم در حصر قرار می‌دادند اعتراض می‌کردم؛ زیرا این رویه غلط است. من حصر آیت‌الله منتظری را که مرجع تقلید و اعلم مراجع بودند هم قبول نداشتم. آن‌ها که سکوت می‌کنند فردا سر خودشان می‌آید. من در جایی گفتم اگر موسوی و کروبی زمان حصر آیت‌الله منتظری اعتراض می‌کردند این اتفاق سرخودشان نمی‌آمد.»

گزارش کاملی از این نشست را می‌توانید در اینجا بخوانید.

Anti-Rouhani-Text-Tehran-University-2Anti-Rouhani-Text-Tehran-University-1

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com