Heshmat-Tabarzadi-Released-1

حشمت‌ طبرزدی، فعال سیاسی که در تیرماه امسال پس از تحمل بیش از پنج‌ونیم سال حبس، از زندان آزاد شد در صفحه‌ی فیسبوک خود اعلام کرد که اقدامش برای گرفتن پاسپورت ناکام مانده و پس از صرف هزینه و وقت، به او گفته‌اند که «از یک جای خیلی بالا با پاسپورت وی مخالفت شده است».

آقای طبرزدی در عین حال تاکید کرده که قصد دارد برای از سر گرفتن انتشار نشریه‌ی “پیام دانشجو” به وزارت ارشاد مراجعه نماید و هم‌چنین در انتخابات مجلس نیز به عنوان کاندیدا نام‌نویسی کند.

متن نوشته‌ی کوتاه حشمت‌ طبرزدی به شرح زیر است:

«از زندان که ازاد شدم، دختر‌ها و همسرم از من خواستند تا برای پاسبورت اقدام کنم و کمینه با هم سفری به ترکیه برویم. البته یکی از دوستان نیز دعوت کرده بود که این سفر را میهمان او باشیم. من اگر چه هیچ میلی به این کار نداشتم اما، حق بچه‌هایم می‌دانستم. من را بردند پلیس +۱۰ و کار‌ها را انجام دادند و البته حدود ۱۰۰ هزارتومان (به جز وقتی که گذاشتیم) هزینه دادیم. اما پس از یک هفته پاسخ دادند: از یک جای خیلی بالا با پاسپورت شما مخالفت شده است!

من تصمیم دارم برای نشریهٔ پیام دانشجو نیز به وزارت ارشاد مراجعه کنم.

همچنین تصمیم دارم برای شرکت در انتخابات مجلس شورای ملی نام‌نویسی کنم. برای اینکه داشتن پاسپورت، ازادی بیان و شرکت در انتخابات آزاد و دموکراتیک، مطابق اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر، حق هر شهروند ایرانی و جهانی است. در برابر هر حقی که دولت اسلامی حاکم بر ایران از من سلب می‌کند، افشاگری کرده این حکومت قانون‌شکن را رسوا می‌کنم.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)