روزنامه کیهان در گزارشی علیه انتشار مجله “زنان امروز”، از جمله شهلا شرکت را “همکار گروهک های ضد جمهوری اسلامی در حوزه فمنیسم” قلمداد کرده که با دریافت مجوز اقدام به انتشار این نشریه به جای نشریه توقیف شده “زنان” کرده است .در پی پخش خبر اجازه انتشار به مجله “زنان امروز”، با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی شهلا شرکت، رسانه های اسلامگرایی که خود را حامل “اسلام ناب محمدی” می دانند، بار دیگر از “خطر بازگشت فمینیست ها” سخن می گویند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، مینو اصلانی، مسئول بسیج زنان، ضمن اعتراض به مجوز گرفتن “برخی نشریات فمینیستی” گفته است: این گونه مسائل و جریانات ما را به قهقرا می برد!

وی که در مراسم سالمرگ خمینی سخن می گفت، در بخشی از سخنانش به سرکوب زنان برابری خواه اعتراف کرده و از جمله گفته است که در طول انقلاب اسلامی “پاسخ های کوبنده ای به حرکت های فمنیستی” داده شده است.

حملات رسانه ها و اشخاص بنیادگرای اسلامی به “مجوز دهندگان” به “زنان امروز” و نشریه ملی- مذهبی “ایران فردا” به جایی رسید که به گزارش خبرگزاری مهر، یک مقام مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات ، به توضیح در رابطه با آن پرداخته و از جمله گفته است که مجوزهای یادشده بر اساس ماده ۱۰ قانون مطبوعات و تبصره های ذیل آن و بر اساس اختیارات هیأت نظارت بر مطبوعات صادرشده است.

به گفته وی، این هیئت متشکل از ۷ عضو است که عبارتند از: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک قاضی به انتخاب رئیس قوه قضائیه، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده مدیران مسئول مطبوعات، یک استاد دانشگاه به انتخاب وزیر علوم، یکی از اساتید حوزه علمیه به انتخاب شورای عالی حوزه علمیه قم و یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتخاب این شورا.

وی افزود که نکته قابل تأمل این است که صدور مجوز “ایران فردا” در دولت دهم انجام پذیرفته، اما گویا “دوستان” اصرار دارند علیه دولت و وزارت ارشاد خبرسازی کنند.

بخش خبری بیست و سی صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز دو گزارش تخریبی علیه مجله تازه منتشر شده “زنان امروز” منتشر کرده و گردانندگان آن را مرتبط با تلویزیون بی بی سی اعلام کرده است!

روزنامه کیهان که سرپرستی آن بر عهده حسین شریعتمداری، نماینده رهبر جمهوری اسلامی، است در گزارشی علیه انتشار مجله “زنان امروز”، از جمله شهلا شرکت را “همکار گروهک های ضد جمهوری اسلامی در حوزه فمنیسم” قلمداد کرده که با دریافت مجوز اقدام به انتشار این نشریه به جای نشریه توقیف شده “زنان” کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)