۱- دروغ تکراری ادعای حمله دیگر کشور ها (امریکا، اسرائیل، عربستان سعودی و…) به ایران و برعکس!
پس فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد، امریکا و غرب و هر آنکه می‌خواست به ایران تحت حاکمیت اخوندها حمله کند بین ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۷ فرصت داشت، از اولین رسمیت آزمایش بالستیک شهاب ۳ تا کنون، دیگر به طور کامل تز حمله یک کشور خارجی به ایران به مطلق کنار گذاشته شده است.
حکومت ج.ا بعد از جنگ ۸ ساله، بارها و بارها اثبات کرده قصد حمله تمام عیار به هیچ کشوری ندارد، حتی اسرائیل- حتی صد سال دیگر بر فرض عمر منحوس ج.ا ادامه یابد (که زودتر ده سال دیگر تمام می‌شود از درون با کودتا)- هرگز و هرگز به هیچ کشوری حمله نمی‌کند! دخالت در عراق و سوریه نیز با درخواست و همکاری خود دولت عراق و سوریه بود.

اما اگر هر گروه یا کشوری چه می‌خواهد امریکا باشد، و یا هر ابرقدرت دارای سلاح هسته ای و غیر هسته ای بخواهد به قلمروی حاکمیت ج.ا در ایران حمله نظامی مستقیم کند، با جواب سخت ج.ا مواجه خواهد شد؛ میزان جواب ج.ا بستگی به میزان حمله طرف مقابل دارد، قطعا اگر حمله مانند حمله امریکا و متحدانش به عراق دوران صدام باشد، شک نکنید ج.ا نه تنها تمام پایگاه‌های امریکا و متحدانش در تمام شعاع موشک و پهپادهایش مورد حملات کوبنده ویرانگر قرار می‌دهد، بلکه به روش‌های مختلف مسقیما درون خود امریکا ضربات مهلک می‌زند و احتمال زیاد ضرباتی ج.ا مستقیم به خاک اصلی امریکا در یک جنگ تمام عیار می‌زند شاید به ویرانی تقریبا کامل ایران تمام شود، اما به امریکا به شدت ضربات مهلک و یویژه انسانی و اقتصادی می‌زند که فقط با آسیب‌های ویتنام یا جنگ جهانی دوم قابل قیاس خواهد بود و بلکه بیشتر از آنها و سال‌ها امریکا از این ضربات مهلک انسانی و اقتصادی کمر راست نخواهد کرد! دیگر فکر کنید بقیه کشورها چه بلایی سرشان می‌آید اگر به ایران تحت تسلط ج.ا حمله کنند!
امریکایی ها و اسرائیلی‌ها به خوبی این زهر مهلک ج.ا درک کرده برای همین سیاست صبر طولانی (شاید سی سال) پیشه کرده اند، چون امید دارند حکومت آخوندی با این تحریم‌ها و این حکمرانی مملو از فساد و ناکارآمدی (ناشی حاکمیت غیرعقلانی ایدئولوژیک و نفوذ نالایقان تا خائنان به منافع ملی و تمامیت ارضی ایران بویژه اکثریت فرودست ایران)، در نهایت مانند شوروی ایران از هم متلاشی می‌کند!

برای همین، تنها شانس نجات مردم ایران، اعتراض و توجیه و ترغیب بخش ملی گرای نیروهای مسلح برای کودتا است و البته این کودتا امروز و امسال اتفاق نمی‌افتد، در صورت استمرار مبارزه مستقلا نه مردم داخل، احتمالا ده سال طول بکشد! آن هم در شرایطی که اپوزیسیون شغلی‌ها خارج نشین و مافیای همدست اجانب مزاحمت چندانی نکنند!
در حقیقت بیش از ۲۵ سال است است وضعیت ج.ا یا دشمنان (متاسفانه-بیخودی و احمقانه- خودساخته اش) مانند غرب و اسرائیل و برخی اعراب، وضعیت نه جنگ و نه صلح، و در حالت جنگ سرد است متاسفانه، این بازنده اصلی این پلشتی جنگ سرد، مردم عادی کشورها هستند که هزینه تنش روانی تورم و بروز بیماریه هیا روحی و غیره تحمل می‌کنند!
تمام این ادعاهای حمله ج.ا به دیگر کشورها و برعکس، بازی بین باطل‌ها برای تاثیرگذاری اثر روانی بر اقتصاد و روحیه سمپات‌های یگدیگر است، حتی انگل‌های حرام‌خور ضد بشری مافیایی‌های داخل ایران ممکن است سعی شایعه پراکنی کنند صرفا برای نوسان گیری از دلالی بازارهای چون ارز و سکه و…! وگرنه خبری از جنگ نیست! همه اش چنگ زرگری نوسان گیران دلالان و کسب سودهای حرام و نجس کاسبان تحریم و مافیای داخلی از جیب فقرای ایران و رانت و دزدی بیت المال و پروگاندای غربی ها ج.ا است. خبری از جنگ فی مابینشان نیست.

۲– دروغ افسانه امپراتوری ایرانی (پارسی) تحت لوای ج.ا هم از آن چرندیاتی است که پروپاندای غربی و متحدانش (حماقت ج.ا در ساختن این دشمن) است.
چیزی به نام امپراتوری ج.ا وجود ندارد خراج مرزهایش. حتی نسبت به دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی، می‌تواند گفت، نفوذ و یا دستورپذیری نیروهای موسوم به نیابتی ج.ا در منطقه کمتر شده است، در واقع رابطه امثال حزب الله لبنان، حماس و جهاد در غزه، حشد الشعبی در عراق، انصارالله و ارتش صنعا (دولت مرکزی یمن در صنعا) یا دولت اسد سوریه، نوعی رابطه مستقل تا خودمختاری است، هرگز ج.ا نفوذ ۱۰۰% روی هیچ یک از این گروه‌ها و دولت‌‌ها (مشخصا دولت یمن و دولت سوریه و دولت عراق) تحت فرمان ج.ا نداردف حتی گاهی سی درصد نمی‌رسد تاثیرگذاری اش! رابطه آنها نوعی شراکت در منافع است، بارها پیش آمده ج.ا نیاز به تحکرات ایذایی از سوی مثلا یمنی‌ها بوده در برابر سعودی، اما یمنی‌ها کار نکردند!
در حقیقت آنچه از دروغ حمله ج.ا می‌گویند تهدید برخی در ایران است علیه سعودی بخاطر آنچه می‌گویند دخالت می‌کند سعودی به صورت پروپاندای رسانه ای یا اتهام عملیات ایذایی در داخل، که مثلا ج.ا از یمنی‌ها خواهش کند یک ناوگان سنگین از پهپاد و موشک و راکت‌هایشان بسوی مراکز نظامی و اقتصادی بویژه نفتی سعودی شلیک و برای چند ماه درامد سعودی مختل جدی کند!
اما در واقع احتمال اینکه یمنی‌ها این کار بکند کم است و بلکه چیزی باعث می‎شود یمنی‌ها حملات ویران کننده (احتمالا قبل از پایان ۲۰۲۲ یک سری حملات فلج کننده علیه مراکز تولید و صادارت نفت عربستان و امارات و سایر کشورها انجام دهند، بر می‌گردد به چند روز و حداکثر یک ماه آینده، آیا سعودی‌ها بالاخره دست از محاصره و تجاوزات نظامی یمن برمی‌دارند یا نه؟!
و اینکه بالاخره دولت یمن در صنعا به رسمیت بشناسند و در یک ائتلاف شبه کنفدراسیونی، بخش‌های دولت یمن عدن و دولت یمن صنعا دولت‌های خودشان داشته باشند، چون جنگ داخلی یمن مغلوبه شده و دیگر شانسی برای پیروزی یکی بر دیگری نیست و خطوط حاکمیت دو دولت عدن و صنعا تقریبا همان مذهبی تاریخی یمن شمالی و جنوبی شده است. اتحاد دو کشور، یکی احمقانه تری کارها بوده است و ناشی یک جوگیری بود، در حالی که اتحاد دو المان ناشی عمق وحدت خواهی مردم دو کشور و البته توانایی بالای اقتصادی آلمان غربی بود،. تضادهای مذهبی و منفعتی شمال و جنوب، گویا تقریبا غیر قابل حل است!
اما یمنی‌ها علیه عربستان و امارات تا دو ماه دیگر چنین حملات فلج کننده بزنند دلیلش درخواست ج.ا نیست، بلکه ناشی نتایج عملکرد ریاض علیه صنعا است!
اگر انتلا سعودی و متحدانش با دولت یمن صنعا چنین توافق و صلحی کنند، حتی ج.ا التماس کند، دولت صنعا یک تیر هم به عربستان و امارات شلیک نمی‌کند، این ذات کشورهای عربی (حتی آنهایی تحت اسلام‌گرایی حاکمند) نسبت به ایران است (فرقی نمی‌کند قاجار یا پهلوی یا ج.ا و هر حکومتی بر ایران حاکم باشد!)، کشورهای عرب، بیش از صد سال است چه در نزد عامه مردم و چه خواص حاکمانشان پان عربیسم نهادینه شده (عقده نژادپرستانه پان عربیسم در انها چنان به سطح از جنون رسیده، حتی دریای بزرگ عرب در شمال اقیانس هند و یک شبه جزیره بیش از سه میلیون کیلومتر به اسم عربی است، اما عقده حقارت نام خلیج فارس دارند و حتی همین اعراب به ظاهر متحد ج.ا حاضر نیستند از نام خلیج فارس استافده کنند! از این تابلوتر نشانه پان عربیست بودن آنها و ضدیتشان به ایرانی اصیل؟!، آنها صرفا از منابع مادی و انسانی و سیاسی و غیره ایران موقتا استفاده و سوءاستفاده می‌کنند و اگر منافعشان ایجاب کند نه تنها برای ایران کاری نمی‌کنند و بلکه برعکس ضربه خواهند زد. این را بارها و بارها طی صد سال اخیر تاکنون اثبات کرده اند، منتهی برخی خرمذهبی‌های اسلامیست شیعه گرا داخل ایران نمی‌خواهند باور کنند، و کل این داستان حاکمان ج.ا و غرب و اعراب بازی جنگ باطل‌ها(اباطیل) است!
اکنون یمنی‌ها (دولت صنعا) اساسا رابطه اش با ج.ا یک رابطه موقتی همکاری در منافع سیاسی است، دولت صنعا نسبتا از نظر ژئوپلتیک و اقتصادی و نظامی مستقل از ج.ا است و حتی مستقل تر از عراق و سوریه!

۳– برای همین احتمالا برجام احیا می‌شود در آینده نزدیک و روابط جنگ سرد بین ج.ا و بلوک غرب ادامه میابد متاسفانه! و اگر برجام احیا نشود، برای حاکمیت و ج.ا نیز چندان اهمیت ندارد و به شدت موجب خوشحالی مافیایی‌های ذی نفوذ در ج.ا است، اما ان طور فکر می‌کنند فروپاشی اقتصادی ج.ا در امسال یا چند سال آینده سریع اتفاق نمی‌افتد، ج.ا سعی می‌کند راه‌های زیست منحوسش با ظرفیت حداقلی مستعمره اش (ایران) ادامه دهد و این مستعره خیلی استعداد دارد و می‌تواند ده سال زندگی راحتی برای انگل‌های مافیایی و خزمذهبی و غیره فراهم کند هر چند به قیمت نابودی زندگی نرمال ده‌ها میلیون و یک نسل دیگر!
متاسفانه حاکمان و عاملان رده بالای ج.ا از بس دچار جمود ایدئولوژیک و توهمات و استکبار هستند، نه رویدادهای دهه ۱۹۷۰ و مثلا پترودلار و یا سوئیفت درک نکردند و نا در دهه ۱۹۸۰ ایجاد FATF و نه فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد و نه کاپیتالیستی شدن اقتصاد کمونیست‌های باق یمانده از دوران جنگ سرد مانند چین تا ویتنام درک نکردند! حتی درک نکردند چرا ویتانامی با آن جنگ وحشتاناک و پر خسارت با امریکا طرح دوستی و رابطه کرد؟!
ما ایرانی‌ها گیر جنگ باطل‌ها (اباطیل) چهل و اندی سال است گیر کردیم!

برای روشن اندیشی درباره سری مطالب جنگ های اباطیلی بایگانی را مرور کنید

https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/korooshbotshekane

 

نمونه دیگر نوشتارهای مشابه

https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/botshekan

 

جنگ اباطیل: رسوایی اقتصادی اهریمنان ضد ایرانی (حاکمیت سگ و گربه پرستی!) سوءاستفاده ایران‌ستیزان تا همدستی- احتمالا ناخواسته برخی از بیت نظام و شراکت -احتمالا قطعی- مافیای اقتصادی با دشمنان تحریم‌چی اجنبی و تحریم‌ساز داخلی!

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)