علی صدارت– پیشنهاد جبهه (۱۳)به‌مناسبت روز ۴۶  جنبش خودجوش، مشارکت همگانی در ساختن سرنوشت خوب و خوب‌تر: شیوه و قلمرو فعالیت‌های دوران گذار-جلسه سیزدهم

تاریخ تولید و انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۱ برابر با ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ دوشنبه، ساعت ۲۱ (۹شب)

مطلب را به شکل صوتی، در همین‌جا بشنوید:

❊اطلاع‌یافتن و اطلاع‌دادن، حقی از حقوق بشر است❊

حقوق‌مدارتر شدن و حقوق‌مدارتر کردن، از پیش‌نیازهای برپایی و پویایی یک جامعه مردمسالار است.

یک راه آسان برای مشارکت در ساختن سرنوشتی خوب و خوب‌تر در اینجا برای شما فراهم شده است:

لینک مطلب در شبکه‌بندی‌های اجتماعی، برای: عضو شدن و دنبال کردن و مشترک شدن، رای‌دادن، ابراز نظر، پسندیدن، پیاده کردن، به دوستان خود ایمیل کردن، و…، و لطفا هم‌رسانی:

مطلب را به صورت تصویری در این‌جا ببینید و در هم‌رسانی مشارکت بفرمایید:

اینستاگرام:

 https://www.instagram.com/tv/CkY749nAFa8/

یوتیوب:

https://youtu.be/qfQt5VlJVLg

آدرس مطلب در سایت:

https://alisedarat.com/1401/08/09/9573/

❊❊❊

مطلب را همچنین می‌توانید به شکل صوتی، در رسانه‌های ذیل بشنوید و هم‌رسانی بفرمایید:

پادکست:

https://open.spotify.com/episode/77XadzW4u6Tq4yo6p4lNzl

https://open.spotify.com/show/4qgBbjUS5XyqFQ0RL1wdh9

تلگرام:

 https://t.me/sedaratMD/1703

واتساپ:

در واتساپ با شناسه:

علی صدارت-نظر، خبر، تحلیل

با آدرس:

https://chat.whatsapp.com/IT11IqMZ44v9L62gPRghhu

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

قدرت‌ها در جنگ روانی به دروغ می‌گویند:

«…مردم می‌دانند که چه نمی‌خواهند، ولی نمی‌دانند که چه می‌خواهند…»

که البته این هم یک دروغ دیگری است که قدرت‌ها با مغزشویی و پروپاگندا، به برخی از هم‌وطنان باورانده‌اند!

قدرت‌ها در جنگ روانی، با القای ترس و اضطراب از براندازی رژیم ولایت مطلقه، مردم را منفعل می‌خواهند و نبود بدیل مستقل را تبلیغ می‌کنند، به‌دروغ می‌گویند:

«…اگر این‌ها بروند، جای اینها چه بیاید…»

در پاسخ به این دروغ‌ها، به این پیشنهادات توجه بفرمایید:

پیشنهاد:

قانون اساسی پیشنهادی بر اساس حقوق پنج‌گانه

(به‌همراه سند اساسی دوران گذار برای انتقال حاکمیت به مردم ایران)

https://alisedarat.com/1398/04/02/4991/

«این سند متعلق به هیچ شخص و گروه خاصی نیست، و صاحب آن در واقع، همگیِ خودِ ما مردم ایران هستیم. در نتیجه، ضمانت اجرایی اصول این سند هم همگیِ خودِ ما مردم ایران هستیم.  مردم‌سالاری را فقط خود ما مردم می‌توانیم و باید برقرار کنیم، نه قدرت‌ها!»

❊❊❊

پیشنهاد:

رسانه‌های همگانی به مثابه شاخۀ چهارم دولت

https://alisedarat.com/1400/01/01/7612/

رسانه‌هایِ همگانیِ ملی، که بودجهٌ آن‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود، که یعنی در واقع متعلق به خود ما مردم هستند، باید توسط کسانی اداره شوند که توسط خود ما مردم، مستقیما، برای مدت محدودی انتخاب می‌گردند، و در نتیجه، مستقیما، به ما پاسخ‌گو هستند.

رسانه‌های شخصی، و رسانه‌های خصوصی، هیچ ارتباطی به «شاخه چهارم» ندارند و همه آن‌ها به صورت مستقل و آزاد از هر چهار شاخهٌ دولت (از جمله شاخه چهارم)، باید بتوانند آزادانه فعالیت کنند.

❊❊❊

قدرت‌ها در جنگ روانی، با القای ترس و اضطراب از براندازی رژیم ولایت مطلقه، مردم را منفعل می‌خواهند. برای پیش‌برد شعار «حفظ نظام، اوجب واجبات است»  به‌دروغ می‌گویند هیچ‌کس برای دوران گذار، برنامه و طرح و پیشنهادی ارائه نکرده است.

این سند، پیشنهادی است برای چگونگی مدیریت دوران گذار و اداره کشور تا زمانی که قانون اساسی توسط ما مردم تصویب شود، و دولت دائمی طی انتخابات آزاد، کار خود را شروع کند:

پادزهر اضطراب گذار از استبداد، سند اساسی دوران گذار برای انتقال حاکمیت به مردم ایران

https://alisedarat.com/1398/05/26/5108/

این سند متعلق به هیچ شخص و گروه خاصی نیست، و صاحب آن در واقع، همگیِ خودِ ما مردم ایران هستیم. در نتیجه،ضمانت اجرایی اصول این سند هم همگیِ خودِ ما مردم ایران هستیم. مردم‌سالاری را، فقط خودِ ما مردم می‌توانیم و باید برقرارکنیم، نه قدرت‌ها!

❊❊❊

مصاحبه با آقای عبداللهی

https://alisedarat.com/1398/04/30/5021/

❊❊❊

’مردم باید یک کاری بکنند! چه باید کرد؟

https://alisedarat.com/1397/08/06/4317/

…به غیر از خود ما مردم، هیچ فرد دیگری و یا تشکیلات و حزبی و یا دولت و سامانه سیاسی نخواهد توانست کلیه معضلات جامعه را، بدون مشارکت مردم در ساختن سرنوشت خود، حل کند. اگر کسی یا گروهی چنین وعدههایی میدهند، قطعا دروغ می‌گویند (دروغ به دیگران و در بهترین وجه، حتی دروغ به خود) و قطعا و حتما، و چه بخواهند و یا حتی اگر واقعا و از ته دل هم نخواهند، لاجرم استبداد دیگری را بر ما حاکم خواهند کرد.

دروغهای آقایان پهلوی (دروازههای تمدن بزرگ،…. جلوگیری از ایرانستان شدن،… امروز فقط اتحاد،… فردا خود مردم ایران نوع نظام را تعیین خواهند کرد،…)

دروغهای آقایان خمینی و خامنه‌ای (همه با هم،… اسلام ناب محمدی،… آب و برق مجانی،… حمایت مستضعفان،… جنگ در سوریه برای جلوگیری از حمله به کرمانشاه و همدان،…)

❊❊❊

مشارکت همگانی در ساختن سرنوشت خوب و خوب‌تر:

جبهه؟ حزب؟ هسته؟ فعالیت‌های فردی؟

مبحث فعالیت‌های جبهه‌ای:

جلسه اول=

https://alisedarat.com/1401/05/03/9104/ 

جلسه سیزدهم=    

https://alisedarat.com/1401/08/09/9573/

مشارکت مردمی و خشونت‌زدا در مدیریت دورانِ گذار و انتقال حاکمیت به ما مردم ایران:

جلسه اول=

https://alisedarat.com/1400/11/18/8422/

جلسه بیستم=

https://alisedarat.com/1401/03/30/8942/

راههای ارتباط با ما:

https://alisedarat.com/contact-us/

فراخوان مجامع اسلامی ایرانیان برای تشکیل جبهه مردم‌سالاری و مبارزه برای استقرار و استمرار دولت حقوق‌مدارِ لائیک در ایران

https://alisedarat.com/1390/08/09/70/

بخش اول به تحلیل شرایط کنونی و ضرورتهای ناظر بر شکل‌گیری بدیل مستقل، ملی و دموکراتیک می پردازد.

بخش دوم، اصول بنیادین توافق برای تحقق یک نیروی آلترناتیو را بیان می‌‌کند که از دید ما اصولی حداقلی‌اند.

بخش سوم، برخی روشهای عملیِ همگرایی و همکاری میان گروهها و هسته‌های مردمسالار را، به عنوان نمونه، ذکر می‌کند.

بخش سوم؛

شیوه و قلمرو فعالیتهای دوران گذار

۶. از آنجا که دوام مردم‌سالاری نیازمند توسعه فرهنگ مردم‌سالاری در میان توده‌های جامعه است و با توجه به اینکه وضعیت فرهنگی مردم هر کشوری با عقاید و رسوم و مرام‌ها و دین‌های آن کشور شکل می‌گیرد، بنابراین باید در این مقوله‌ها نیز تحولاتی اساسی صورت بگیرد.

خصوصاً از آنجا که درتاریخ ایران شاهد هستیم که دین در رابطه با فرهنگ عمومی نقش عمده‌ای بازی کرده است. از اینرو کوشش برای تحولی اساسی در اندیشه دینی در جهت بیان آزادی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

فرهنگ مردم‌سالاری در همۀ کشورها، از جمله ایران، بعید است پایدار بماند، اگر اندیشه دینی و یا مجموعه عقاید، و مرام‌ها، و باورهای مردم آن کشور، استبدادی باقی بماند. تجربه مغرب‌زمین نیز همین را تایید می‌کند.

با استفاده از هر فرصتی، استقبال از بیان‌ها و گفتمان‌های آزادی‌محور، یعنی ارائه اندیشۀ راهنما و مرام و باور و دین و عقیده به مثابه گفتمانی خارج از روابط قدرت، از مهمترین گام‌ها برای تحقق مردم‌سالاری است.

سلطنت طلبها که پندارشان همانند پندار خامنه ای و شرکا است ، با کردار و گفتار خود، از زمان شروع جنبش خودجوش شهریور ۱۴۰۱ ، خواسته و یا ناخواسته ، دانسته و یا نادانسته ، نقش بسیار پررنگتری در ادامه حیات رژیم ولایت مطلقه بازی میکنند!

منبع: جمهوری ایرانی

حمله‌ی سلطنت‌طلب‌ها به استیج ” زن ، زندگی، آزادی در لندن – میدان ترافالگار بیست و نهم اکتبر.

امروز روی استیج زن، زندگی،آزادی در دفاع از مبارزین گمنام کوچه پس کوچه‌های ایران بودم.
آنجا بودم تا بتوانم مطالبات و خواسته‌های زنان، کارگران، زندانیان سیاسی، خبرنگارهای زندانی ( نیلوفر حامدی و الهه محمدی) فعالین محیط زیست ، فعالین حقوق کودک، همجنس‌گرایان جنسی و هزاران دختر و پسر جوانی که در چهل و سه روز گذشته به خیابان‌ها آمدند تا به رژیم زن‌ستیز، رژیم سرکوب، رژیم اعدام و شکنجه را از طریق انقلاب سرنگون کنند.
آنجا بودم تا بتوانم صدای ژیناها، نیکاها، حدیث‌ها، مهرشاد نوزده ساله که دیروز در اراک او را به قتل رساندند باشم. من صدای مهرشادها بودم.
من با عکس ندا آقا سلطان که در دفاع از مردم در تظاهرات خیابانی سال هـشتاد و هشت او را به قتل رساندند، در استیج حضور داشتم. صورتم را نمادین آغشته به رنگ خون هزاران هزار جوان ایرانی که برای آزادی این روزها دارند از خود گذشتی می‌کنند رنگ کرده بودم.
در حالیکه پشت میکروفون اعلام کردم که فرمانده‌ی سپاه قصد سرکوب و کشتار بیشتر دانشجویان و جوانان را دارد عده‌ای شاه اللهی صحبت‌های من را قطع کردند و شعار سر دادند: جاوید شاه و من از مردم می‌خواستم همه با هم و برای دفاع از مبارزات مردم شعار سر دهند جمهوری اسلامی سرنگون سرنگون
متاسفانه سلطنت‌ها نمی‌ذاشتند و مدام تکرار می‌کردند: جاوید شاه و مردم حاضر در میدان ترافالگار به جای شعار جاوید شاه، آزادی آزادی آزادی سر دادند.
دوستم شجاعانه وقتی دید اقلیتی لمپن سلطنت‌طلب نمی‌گذارند ما شعار جمهوری اسلامی سرنگون سرنگون را بدهیم و به ما حمله کردند با صدای رسا «شعار مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» را سر داد و این شعار توسط بخش زیادی تکرار شد. وقتی اوباشان سلطنت‌طلب‌ها دیدند این شعار توسط مردم حمایت شد
به ما حمله‌ور شدند. این دار و دسته که ادعای دمکراسی می‌کنند، تاب تحمل یک شعار را ندارند. من روی استیج بودم میکروفون را از دستم کشیدن و بلندگوها را پرتاب کردند. هرچه سعی کردیم بگوییم این شعار، شعاری است که در شهرهای مختلف، در شعار نویسی‌ها در دانشگاه‌ها طی چهار هفته گذشته داده شده، این لمپن‌ها با فحش‌های ضد زن و رکیک حمله می‌کردند!
مردم آزادی‌خواه قضاوت کنید که آیا اجازه می‌دهیم این تعداد قلیل با پشتوانه مالی قوی و حمایت‌های علنی اربابانشان جلوی من و مایی که در دفاع از مبارزات زنان و مردم و تکرار شعارهای شان تلاش داریم حمایت و پشتیبانی وسیع مردم آزادیخواه در لندن را جلب کنیم، مورد حمله قرار گیریم؟
اگر مهسا، نیکا، حدیث، مینو و … با سرکوبگران زن‌ستیز در ایران جان‌شان را از دست دادند، در لندن اوباشان سلطنت طلب به من بعنوان فعال زنان حمله می‌کنند، اگر قدرتش را داشتند حتما به سرنوشت مهسا دچار می‌شدم.

پریناز پرتو . همبستگی با مردم ایران در لندن

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)