فیلم تکان دهنده خودکشی دختر و پسر جوان با پریدن همزمان از پل عابر پیاده بلوار وکیل آباد مشهد

همانطور که در فیلم مشاهده می‌شود دختر و پسر جوان خود را بطور همزمان از بالای یک پل عابر پیاده به پایین پرتاب می‌کنند. خودکشی دختر و پسر جوان از بالای پل عابر پیاده در بلوار وکیل آباد مشهد انجام شد. دو مامور آتش نشانی در بالای پل تلاش می‌کنند، آنها را از خودکشی منصرف کنند. اما تلاش آنها نتیجه نمی‌دهد و دختر و پسر جوان خود را به پایین پرتاب می‌کنند.

ظهر روز جمعه ۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۰، مردم در حال تردد در بلوار وکیل آباد مشهد بودند. آنها به ناگهان متوجه حضور دختر و پسر جوانی روی پل عابر پیاده می‌شوند. مردم که متوجه تصمیم به خودکشی دختر و پسر جوان می‌شوند، برای صحبت با آنها به بالای پل می‌روند. آنها با این دو جوان صحبت می‌کنند و تلاش می‌کنند آنها را از این اقدام منصرف کنند. اما صحبت‌ها نتیجه نمی‌دهد و دختر و پسر جوان خود را از بالای پل به پایین پرتاب می‌کنند. آنها سریعا به بیمارستان منتقل شدند اما، اطلاعی از وضعیت جسمی آنها در دست نیست.

فقر و بیکاری ریشه اصلی خودکشی‌ها می‌باشد

فقر و بیکاری و مسائل اقتصادی ریشه اصلی خودکشی‌ها در این استان و سایر نقاط کشور است. بسیاری از افرادی که اقدام به خودکشی می‌کنند، مردان یا زنان جوان و سرپرست خانواده‌ها می‌باشند. در اکثر موارد فقر، بیکاری و مشاغل کم‌درآمد زمینه‌ساز خودکشی است.

پیش از این یک روانپزشک اجتماعی به آمار بالای خودکشی در کشور اشاره کرده بود. وی دراین رابطه گفته بود: «در ایران روزانه حدود ۱۳ تا ۱۴ مورد فوت ناشی از خودکشی داریم. میزان اقدامات ۲۰ تا ۳۰ برابر این عدد یعنی حدود ۲۵۰ مورد اقدام به خودکشی روزانه در کشور است.»

خودکشی دختر و پسر جوان مشهدی یک نمونه از وضعیت جوانان کشور است که هیچ امیدی به آینده خود ندارند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)