هم میهنان عزیز!
از هفته گذشته تا امروز ۶۱ مرکز که شامل چند ده هزار کارگر در بخش های مرتبط با صنایع نفت و پتروشیمی و نیروگاه ها، مانند کارگران پیمانی پتروشیمی دماوند، آبادان، قشم، ارومیه، کرمان، خارک، عسلویه، بندرعباس، تهران، بندر ماهشهر، جهرم، ساحل جفیر، ایلام، کارگران شرکت راژان در پالایشگاه آدیش، پالایشگاه گاز بید بلند، کارگران کیهان پارس در اصفهان و … می شود در اعتصاب سراسری به سر می برند و هر روز اعتراضات سراسری کارگران دامنه ی بیشتری می گیرد. مطالبات کارگران افزایش حقوق، بهبود وضعیت بهداشتی و ایمنی محیط و شرایط کاری، استخدام مستقیم کارگران پیمانی از طریق شرکت نفت و کوتاه شدن دست واسطه های پیمانکار، دائمی شدن قراردادهای کار، افزایش مرخصی ها، لغو قوانین ویژه اقتصادی و پایان یافتن فضای امنیتی و پادگانی حاکم در محیط های کاری می باشد. اعتصابیون اعلام کرده اند که انتظار بیشترین پشتیبانی ها را از مردم دارند. کارگران اعتصابی نیز اعتراض به اخراج ۷۰۰ همکار خود دارند و خواستار بازگشت آنان به کارشان می باشند. همه خواسته های کارگران انسانی و حقوق بشری می باشد و اعتصاب آنان به صورت مدنی و مسالمت آمیز است.

جمهوریخواهان ایران در بلژیک” از اعتصاب سراسری و مطالبات کارگران حمایت می کند و بدین منظور برای حمایت و همبستگی با مبارزات مدنی و صنفی کارگران کشورمان، تظاهراتی را در برابر ساختمان پارلمان اروپا در روز نشست دوره ای “گروه روابط ایران در پارلمان اروپا” در بروکسل برگزار می کند.

ما از عموم ایرانیان دمکرات و آزادیخواه ساکن بلژیک دعوت می کنیم برای همبستگی و در حمایت از اعتصاب و مطالبات “کارگران پیمانی نفت” در ایران، در این گردهمایی شرکت کنند.

زمان: دوشنبه ۲۸ ژوئن (۷ تیر ۱۴۰۰) ساعت یازده و نیم

مکان: میدان لوکزامبورگ در بروکسل  ـ place Luxembourg

جمهوری خواهان ایران در بلژیک

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)