پس از اعلام انصراف دکتر عارف حامیان او به ستایشش پرداختند و برخی از خاطرات شان با عارف در این روزها نوشتند .

در این متن به گزیده ای از آنها اشاره میکنیم :

معصومه ابتکار (فعال اصلاح طلب) :

امروز ائتلاف نیروهای معتقد به اصلاح و تحول – یاران خاتمی و هاشمی مهمترین سرمایه است –درود به شرافت عارف که این سرمایه را محافظت کرد

 

فرشید گلزاده (فعال ستاد عارف) :

ساعت ۴:۳۰، تنها در دفتر ستاد / بیم ها و امیدها /
بعد از سفر طولانی امروز به کرمان، خرم آباد و شیراز و همایش بزرگ در سالن حجاب و بعد از استقبال های بی نظیر
ساعت ۲۲ به دفتر آمدیم. دکتر ابتدا نماز خواند. جلسه شورای راهبردی ستاد تشکیل و بعد از یک ساعت بحث و بررسی، دکتر جمع بندی و تصمیم خودش را اعلام کرد.
ساعت ۲۳:۳۰ بیانیه آماده شد و …
همه مشاوران با قلبی آرام پذیرفتند. جوان ترها اشک ریختند. تماس ها و التماس ها از استان ها /
با وجود همه بی اخلاقی ها، دکتر تصمیمش را بر مدار اخلاق و صداقت گرفت

افتخار می کنم به همراهیت

 

زهرا اشراقی (نوه ی امام خمینی) :

پیروز اصلی انتخابات ” دکتر عارف “

 

پیام سید محمد خاتمی

بسم الله الرحمن الرحیم
در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، دست نیاز به درگاه آفریننده بی نیاز بلند می کنیم و از او می خواهیم که ملت شریف ایران را در این موقعیت خطیر و حساس به انتخابی رهنمون شود که خیر جامعه و کشور در آن است.
جناب آقای دکتر محمدرضا عارف، دانشمندی با باور استوار و بینش روشن که خلوص و شایستگی و توانمندی خود را در همه دوران خدمت و حضور پربرکتش در عرصه های علمی، سیاسی و مدیریتی نشان داده است، بی هیچ چشم داشت، به عنوان و مقام، در اثر احساس مسؤولیت در برابر خداوند و مردمی که خود را وامدار آنان می داند در ساحت انتخابات حضور مبارک یافت و صمیمانه از پایگاه بلند اصلاح طلبی به ترسیم موقعیت حساس کشور و بیان دردها و نیازهای مردم پرداخت و راه حل های عالمانه و مسؤولانه برای گشودن گره ها و خدمت به انقلاب و میهن ارائه داده تا بیش از پیش شایستگی خود را نشان دهد و اصلاح طلبی را در دوران فشارها و تنگناها به خوبی نمایندگی کند. و بالمال نیز با ترجیح مصالح کلی بر منافع شخصی و تلاش برای جلوگیری از تشتت آراء و تفرقه و پراکندگی نیروها ظرفیت ممتاز خود را نشان داد.
اینک در حالی که دیگر فرزند توانمند ملت جناب آقای دکتر حسن روحانی که اهل خیر و خدمت و اندیشه و تدبیر در صحنه است و مواضع استوار خود را که در مسیر خیر و نیاز و مطالبه مردم شریف است به خوبی اعلام کرده است، علاقمندان به کشور و سرنوشت آن و خواستاران تحول مثبت در عرصه حیات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و بین المللی می توانند به انتخابی دست بزنند که به یاری خداوند جامعه را به سوی آینده بهتر رهنمون شود.
اینجانب با سپاس فراوان از برادر عزیزم جناب آقای دکتر عارف که بحمدالله موقعیت معنوی بالایی را نصیب خود کرده است و پیروز عرصه اخلاق و ادب و خیرخواهی و اصلاح طلبی است؛ به حکم وظیفه سنگینی که نسبت به کشور و سرنوشت ملت شریف دارم رأی خود را به برادر گرامی جناب آقای دکتر روحانی خواهم داد و از همگان به ویژه اصلاح طلبان و تحول خواهان و خواستاران عزت و سربلندی میهن و وفاداران به آرمانهای بلند و مطالبات روشن ملت می خواهم که با هوشیاری وظیفه مهم خود را در این انتخابات به جا آورند و حضور جناب آقای دکتر روحانی را فرصتی مناسب برای رسیدن به خواست ها و مطالبات خود بدانند؛ باشد که لطف حضرت پروردگار مددکارمان باشد و شاهد نیک بختی ایران و ایرانی باشیم.

سید محمد خاتمی
بیست و یکم خردادماه ۱۳۹۲

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com