دومین قسمت پادکست برابری محصول عرصه سوم به بررسی سرنوشت کنوانسیون‌های حقوق بشری در نظام قانون‌گذاری ایران و نقش شورای نگهبان در این حوزه اختصاص دارد.

مهمانان این قسمت از پادکست برابری دکتر محمود امیری مقدم عصب‌شناس و موسس سازمان حقوق بشر ایران، کامران اشتری مدیر اجرایی سازمان عرصه سوم، بهنام دارایی زاده وکیل، محمد تقی کروبی حقوق‌دان و حسین احمدی نیاز وکیل و فعال حقوق بشر هستند.

در این قسمت از شکنجه و عواقب روحی و روانی و جسمی آن بر زندگی افراد می‌گوییم و شهادت برخی از افرادی که در سیستم قضایی و امنیتی ایران شکنجه‌ شده‌اند را می‌شنویم (نادر نوری کهن، مازیار ابراهیمی و شهرزاد ابراهیمی). از کنوانسیون منع شکنجه و روند تاریخی تصویب و رد آن در مجلس و شورای نگهبان صحبت می‌کنیم و استدلال‌های بعضا تعجب برانگیز نهاد قانون‌گذار کشور را بازخوانی می‌کنیم.

در ادامه سرنوشت کنوانسیون جهانی حقوق کودک در جمهوری اسلامی ایران را مرور می‌کنیم از تبعات تصمیمات اعضای شورای نگهبان بر زندگی کودکان مان صحبت می‌کنیم.

برابری را در پلتفورم‌های زیر بشنوید:

Castbox 

Anchor 

Breaker 

iTunes 

Radiopublic 

Spotify 

Pocketcast

soundcloud


فصل اول پادکست برابری، مجموعه‌ای ۹ قسمتی با عنوان «شورای نگهبان یکی از موانع دموکراسی در ایران» است که از امروز، هر هفته در وب‌سایت عرصه سوم، «کست‌باکس»، «آی‌تونز» و دیگر اپلیکشن‌های ویژه پادکست منتشر خواهد شد.


قسمت اول:

مجموعه پادکست برابری

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)