تعدادی از فعالین سرشناس سیاسی و کارگری و فرهنگی هم خواهان پایان اعتصاب غذا شدند

امیرحسین محمدی‌فرد از امروز ٢۴تیرماه در اعتراض به “تعرض وحشیانه زندانیان شرور به او و زندانیان سیاسی، قطع ارتباط میان خود و همسرش ساناز الهیاری، عدم رسیدگی به درخواست آزادی‌شان، و انکار اعتصاب غذایشان توسط مسئولان‌ زندان” ، طی نامه‌ای اعلام اعتصاب غذای خشک و نامحدود کرده است.

**

🔺امیرحسین محمدی‌فرد، سردبیر بازداشتی نشریه گام، از امروز دست به اعتصاب غذای خشک زده و پایان آن را نیز اعلام نکرده است.
او در شرایطی اقدام به این کار کرده است که علاوه بر این روزها، طی دو دوره دیگر نیز اعتصاب غذای پانزده روزه را تجربه کرده بود، و نزدیک به دو هفته است که از ملاقات میان او و همسرش توسط علی چهارمحالی رئیس زندان اوین جلوگیری به عمل می‌آید، رسیدگی پزشکی مناسبی نداشته‌اند و امروز نیز طی عملی وحشیانه و برنامه‌ریزی شده با همکاری مزدوران و امنیتی‌کاران قصد درگیری فیزیکی و تخریب روحیه او را داشته‌اند و به این بهانه او را از بند خودش به مکان نامناسب دیگری منتقل کرده‌اند.
گفتنی است ظلمی که عوامل زندان اوین علیه این عزیزان روا داشته‌اند به اینجا ختم نشده و طی اظهار نظرات ریاکارانه‌ای، شاه‌محمدی بازپرس شعبه٧ به همراه جمعی از عوامل زندان، اعتصاب غذای ساناز و امیرحسین را به کل منکر شده‌اند!
همچنین به امیرحسین گفته‌اند که همسرش، ساناز الهیاری، که او نیز با وجود ضعف عمومی بدن در دوازدهمین روز اعتصاب غذاست، امروز از حال رفته است و هشیاری‌اش به حداقل رسیده است.

🔺شرایط زندان اوین شاید برای قاتلینی همچون نجفی و شیادانی چون مشایی مانند هتل باشد، اما برای زندانیان هفت‌تپه و نشریه گام جهنمی است که عوامل زندان عامدانه ایجاد می‌کنند و در تشدید آن از هیچ عمل سبعانه‌ای ابا ندارند.
تنها در این شرایط است که می‌توان پی برد زندانیان ما چطور می‌توانند دست به اعتصاب غذا و چنین عمل خطرناکی بزنند.

📌برای پایان دادن به بازداشت و فشارهای فیزیکی و روانیِ تحمیل شده بر آنان، از هر راهی که ممکن است با این زندانیان و خانواده‌هایشان همگام و همصدا شویم و برای حمایت گسترده از آنان، صدای آزادی‌خواهی‌شان را به گوش جامعه و نهادهای بین‌المللی برسانیم.

قابل توجه است که تعدادی از فعالین سرشناس سیاسی و کارگری و فرهنگی در ایران با امضای بیانیه‌ای از ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی‌فرد نویسندگان نشریه‌ی گام، ضمن حمایت از خواسته‌های آن‌ها، درخواست کردند که این دو تن به اعتصاب غذای خود که برای دوازدهمین روز متوالی ادامه یافته است پایان دهند. گزارش‌ها حاکی از وخامت اوضاع #ساناز_الهیاری بر اثر بیماری‌های متعدد و اعتصاب غذاهای اوست.

در بخش‌هایی از این بیانیه این‌طور نوشته شده:

🔶 یاران آزاده‌ی در بند، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فرد
درود برعزم انسانی و پایداری شما.
بی‌تردید ما هدف نجات‌بخش و آرزوهای مردم‌گرایانه‌ی شما را می‌شناسیم و ستایش می‌کنیم. ما می‌دانیم که در سراسر تاریخ آزادی‌خواهی و عدالت‌جویی در جامعه‌ی ما اختران درخشانی چون شما پرشمار و ماندگار بوده و نیروبخش نسلهایی پرتلاش و پرتکاپو شده‌اند. ما می‌دانیم که حق شما جوانان شایسته و عاشق و انسان‌دوست این نیست که تنها به دلیل اعلام حمایت از ستمدیدگان جامعه و اعتراض به شرایط سخت اجتماعی و اقتصادی ماهها در اسارت و محرومیت نگه داشته شوید..
…ما یاران شما باخبر شدیم که سلامت جسم و جان‌تان به شدت به خطر افتاده است. این وضع، خانواده و دوستداران شما را عمیقا نگران کرده است. ما از اینکه چنین نیروهای گرانقدر و نمادهای زنده بشری را از دست بدهیم بسیار اندوهگینیم.
…از مسئولان می‌خواهیم که به این وضع اسفبار و آزارانده‌ی ضدبشری از همین لحظه پایان داده و به درخواست انسانی و قانونی شما پاسخ مثبت دهند.
به امید پیروزی و سرفرازی‌تان.

🖋️امضا کنندگان:

فریبرز رییس دانا، ناصر زرافشان، سیدعلی صالحی، اکبر معصوم بیگی، رضا عابد، حسن اصغری، پرویز بابایی، حسین اکبری، کاظم فرج الهی، محمدعلی عمویی، محسن حکیمی، رضا خندان، علی سالم، یاشار دارالشفاء، عسل محمدی، علیرضا آدینه، کبوتر ارشدی، آیدا عمیدی، روزبه سوهانی، علی کاکاوند، هرمز شریفی، حافظ موسوی، سیامک میرزاده، وحید علیقلی پور، محمد مالجو، پرویز صداقت، بکتاش آبتین، فیروزه چالشی، سیامک طاهری، کیوان باژن، مسعود متولی، علی فائض پور، مسعود داوران، میلاد جنت، کوروش تیموری فر، خسرو باقری، کامران پورصفر، محمدرضا طاهریان، نزهت حافظی، مصطفی طاهری، ناصر طاهری، شهلا انتصاری، حمید بی آزار، منور یوسف پور، عنایت یوسف پور، احمد پورابراهیم، باقر عباسی، کامران طاهباز، عبدالله وطنخ

کمپین آزادی بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه

۲۵ تیر ۹۸

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)