فراخوان مقاله

ششمین همایش روان پژوهان ایرانی (خارج از کشور)

 «فرد، جامعه و سلامت روان»

تاریخ نهایی ارسال چکیده مقاله: اول ماه می ۲۰۱۷
تاریخ برگزاری: ۲۱ و ۲۲ اکتبر ۲۰۱۷
محل برگزاری: شهر رتردام (Rotterdam) در کشور هلند

بدینوسیله به اطلاع هموطنان گرامی می رسانیم که ششمین همایش روان پژوهان ایرانی با عنوان « فرد، جامعه و سلامت روان » در تاریخ ۲۱ و ۲۲ اکتبر ۲۰۱۷ در شهر رتردام و با همکاری «بنیاد زنان ایرانی در هلند (آزاده)» برگزار خواهد شد.
از کلیه روان پژوهان ایرانی (روانشناس، روانکاو، روانپزشک، روان درمانگر و …) علاقمند به ارائه مقاله و شرکت در این همایش دعوت می کنیم تا چکیده مقاله (حداقل ۱۵۰۰ کلمه) خود را تا تاریخ اول ماه می ۲۰۱۷ به آدرس ایمیل seminar.rawan.pajouh@googlemail.com ارسال دارند.
به همکاران عزیز توصیه میشود که جهت کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت در همایش و ارسال مقالات از طریق آدرس ایمیل بالا با ما تماس بگیرند.

تمامی چکیده مقاله های دریافتی توسط هیئت علمی ششمین همایش روان پژوهان مورد ارزیابی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع همکاران عزیز خواهد رسید.

برگزار کنندگان ششمین همایش روان پژوهان ایرانی

* * *
سازمان جهانی بهداشت تعریف جامعی را از سلامت روان ارائه می کند: سلامت روان، عبارتست از قابلیت ارتباط موزون و هماهنگ با دیگران، تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی و حل تضادها و تمایلات شخصی به طور منطقی، عادلانه و مناسب. نتیجه آن که مفهوم سلامت روان عبارت است از تأمین رشد و سلامت روانی فردی و اجتماعی، پیشگیری از ابتلاء به اختلالات روانی، و اگر پیش آمد، درمان مناسب و بازتوانی آن.
بیماریهای روانی، کم یا زیاد، همیشه بوده اند و مختص هیچ طبقۀ اقتصادی ـ اجتماعی و یا سن خاصی هم نیستند. این بیماری ها خطرهایی هستند که بشر را تهدید می‌کنند. خوشبختانه بالا رفتن سطح بهداشت روانی و شناخت بیشتر ما از کارکرد روان، افکار غلط و خرافاتی را در مورد این بیماریها کنار زده و نشان داده است که بیماریهای روانی قابل پیشگیری اند و اگر بموقع تشخیص داده شوند و تحت درمان قرار گیرند از احتمال مزمن شدن دور شده و از عوارض جانبی آنها کاسته خواهد شد. افزایش سطح بهداشت روانی از طریق ارتقاء آگاهی های افراد جامعه در مورد بیماریهای روانی یکی از راههای اساسی است. یکی از مشکلات عمدۀ جامعه تصویری است که از آسیبهای روانی در خاطرۀ جمعی ما وجود دارد. آسیب روانی را با جنون همزاد می گیریم و در مقابل آن کوتاه ترین راه را بر می گزینیم؛ می خواهیم از آن بگریزیم. گاه حتی سخن گفتن از آن را روا نمی داریم. افزایش سطح بهداشت روانی، همراه با شناسایی و تشخیص بموقع اختلالات روانی و اقدام برای درمان آنها از طرفی و تلاش در پیشگیری از عوارض و شدت یابی بیماری و توانبخشی بیماران از سوی دیگر، از وظایف بهداشت روان است.
ویژگیهای افرادی را که از نظر روانی سالم هستند می توان چنین خلاصه کرد: آرامش دارند، بطور نسبتاً معقولی احساس امنیت و کفایت می کنند، توانائیهای خود را در حد واقعی ارزیابی می‌کنند، به خود احترام می‌گذراند و کمبودهای خود را هم می پذیرند، به حقوق دیگران احترام می گذارند، می‌توانند به دیگران علاقمند شوند و آنها را دوست بدارند. می‌توانند احترام و دوستی دیگران را جلب کنند، می‌توانند نیازهای زندگی خود را برآورده سازند و سعی می کنند برای دشواریهایی که در زندگیشان پیش می آید راه حلّی پیدا کنند. اینان قادرند بیندیشند و تصمیم بگیرند، قادرند مسئولیتهای روزمره خود را با برگزیدن اهداف معقول پیش ببرند، آنچنان تحت تاثیر عواطف ترس، خشم، عشق یا گناه قرار نمی‌گیرند که زندگی خود یا دیگران را پریشان کنند.
در این همایش تلاش می کنیم از زوایای گوناگون به فرد، جامعه و سلامت روان به پردازیم تا با افزایش آشنایی شناخت خود از کارکرد روان خود و دیگران ، به سوی زندگی در جامعه ای متعادل تر حرکت کنیم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)