Image result for ‫مسیح علینژاد‬‎

 

می دانید چرا موسوی و کروبی همچنان توی حصر هستند؟ چون آنها می گویند ما فتنه نکردیم ولی حکومت می گوید حتما که به زبان نباید بیاورید نیت تان همین بوده.
می دانید نرگس محمدی چرا شانزده سال حبس گرفته؟ چون حکومت می گوید تو علیه اسلام و مسلمین و کشورت بودی، نرگس می گوید من برای حقوق بشر تلاش کردم، حکومت می گوید، حتما که نباید به زبان بیاوری نیت تان همان بوده که ما گفتیم.
حالا برخی از اصلاح طلبانِ فعالی که این روزها از تحریم شخصی یک دختر آمریکایی علیه حضور در مسابقات شطرنج با حجاب اجباری، شاکی هستند افتاده اند به جان من و می گویند تو همه را دعوت به تحریم کردی. می گویند تو همیشه غرب را تشویق به تحریم علیه ایران کردی. می گویم سند بدهید، لینک بدهید من دعوت به تحریم کردم؟، می گویند حتما لازم نیست به زبان بیاوری، نیت شما همین بوده.
در حالی که من با صدای بلند از همه دعوت می کنم که اتفاقا تحریم جواب نمی دهد بروند در ایران و مقابل مسولان جمهوری اسلامی اجبار را به چالش و پرسش بکشند. به اصلاح طلبان و طرفداران روحانی می گویم همیشه علیه تحریم حرف زدم و هر چه هم سخنرانی و ویدیو و مصاحبه برای شان منتشر می کنم که همشه علیه تحریم حرف زدم می گویند:‌ نیتت همان بوده. سند لازم نیست.
شما وقتی با منی که علیه تحریم بوده ام اینچنین رفتار می کنید اگر در قدرت باشید و کسی راستی راستی طرفدار تحریم باشد حتما او را تکه پاره می کنید. شما آدم های خطرناکی هستید.

من با صدای خودم دارم به شما می گویم طرفدار تحریم نیستم. من با زبان خودم به شما می گویم اتفاقا از ورزشکاران و سیاستمداران دعوت می کنم که به کشور زیبای من بروند و به اندازه زنان شجاع ایران جرات به خرج دهند و به اجبار اعتراض کنند ولی شما می گویید مسیح از زنان غربی خواسته به ایران سفر نکنند. اینها دروغ است شما با دروغ احساسات مردم را تحریک می کنید آنچنان که حکومت هم با دروغ احساسات مذهبی و وطن دوستی مردم را تحریک می کند علیه موسوی و کروبی و نرگس محمدی ها و می گوید فتنه گر هستند علیه اسلام و ایران و مردم هستند.
وقتی نرگس محمدی با خانم کاترین اشتون دیدار کرد فقط حکومت علیه او نشد شما هم او را متهم به دخالت بیگانگان در امورد داخلی کردید. چرا؟

شما خودتان کسی بودید که هنوز عکس پروفایل تان دعوت از غرب است برای اینکه غرب صدای اعتراض شما به حصر را بشنود. شما پروفایل های تان در زمان جنبش سبز به زبان انگلیسی بود و از غرب می خواستید صدای زندانیان را بشنود. ولی حالا سوالات تان در مورد نقض حقوق بشر را به انگلیسی نمی نویسید. چرا؟ شما کسی بودید که طومار امضا کردید و از غرب و سازمان ملل خواستید در سفر به ایران با خانواده کسانی که در حصر هستند دیدار کند. شما غرب را برای دخالت در اموری که فکر می کنید مهم است دعوت کردید ولی موضوع حجاب اجباری را داخلی می دانید و می گویند حتی آمریکایی هم حق ندارد به حجاب اجباری نه بگوید در حالی که اتفاقا موضوع حجاب اصلا داخلی نیست و جمهوری اسلامی همه زنان را وادار می کند به محض ورود به ایران حجاب کنند پس همه حق دارند اعتراض کنند.
و حالا همین شما حتی صدای مرا نمی شنوید که گفتم مردم ایران دوست ندارند منزوی باشد، شما صدا را هم سانسور می کنید و می گویید نیتت چیز دیگری است. شما دقیقا چه فرقی با سعید مرتضوی و قاضی مقیسه و قاضی صلواتی دارید؟ نیت خوانی می کنید و بعد به مردم دروغ می گویید تا احساسات شان را تحریک کنید؟ چقدر خوشحالم که شناختم تان. و چه غمگینم که دیر شناختم تان. شما ها خطرناک هستید.

این صدای من است در تلویزیون نروژ در تلویزیون سی ان ان، در پارلمان اروپا، در تلویزیون فرانس ۲۴ و در تک تک رسانه های مهم دنیا که گفتم تحریم کمر مردم ایران را می شکند، گفتم مردم ایران دوست ندارند کشورشان منزوی باشد، گفتم راهش این است که درها باز شود و شما به ایران بروید و نگذارید جمهوری اسلامی همانطور که به ما زور می گوید حجاب را به شما هم تحمیل کنید. گفتم حجاب اجباری فرهنگ مردم ایران نیست. من هیچ گاه هیچ کسی را دوعت نکردم و نخواهم کرد که به ایران نروند.

شما این را می دانید. و حتی می دانید که تصمیم شخصی یک ورزشکار زن آمریکایی که نمی خواهد به حجاب تن بدهد و سفر به ایران را بایکوت می کند هرگز به معنی تحریم شدن مسابقات در ایران نیست ولی این را هم می دانید که با دروغ و تحریک احساسات مردم می توانید هشتگ جعلی راه بیاندازید و بگویید وا اسفا دارند ما را تحریم می کنند.

هیچ کسی ایران را تحریم نکرد به جز یک زن آمریکایی که نمی خواهد به حجاب زوری تن دهد. به همین سادگی دروغ می گویید و سر و صدا علیه تحریمی راه می اندازید که اصلا وجود خارجی ندارد اما در برابر تحریم جمهوری اسلامی سکوت کردید.

ورزش زنان ایران را حکومت ما تحریم کرد نه یک زنی که حاضر نشد به حجاب زوری تن دهد. برای همان یک زن شطرنج باز هم فحش و لعن و نفرین نوشتید درست شبیه همین لعن و نفرین هایی که به من می کنید. به او گفتید اسلام هراس در حالی که او برای شما خیلی ساده و علنی در توییترش نوشت من علیه اسلام نیستم فقط نمی خواهم به زور حجاب اسلامی بر تن کنم و این حق من است که سفر نکنم. همین.
این به معنای تحریم ورزش نیست ولی دروغ هیاهو کنید که فردا نوبت افتادن خودتان در دام دلواپسان داخلی می رسد آنها با همه ما همان می کنند که این روزها شما سخت مشغولش هستید…..

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)