نرگس محمدی به جرم “زن” بودن به ۱۶ سال زندان توسط حکومت اسلامی ایران محکوم شد . پنج سال به‌خاطر «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت اسلام »، یک سال به‌خاطر «تبلیغ علیه نظام» و ۱۰ سال به‌خاطر «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام.» بر اساس ماده‌ی ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی (سال ۱۳۹۲)، در صورت تأیید حکم در دادگاه تجدید نظر، او باید حداکثر مجازات را تحمل کند، یعنی ۱۰ سال زندان. خانم محمدی علیه این حکم اعتراض خواهد کرد. بخش حقوق بشری سازمان ملل اعلام کرد که شوکه شده است ” الکی ” . همزمان با ۱۶ سال حکم زندان قدرتهای بزرگ دنیا هم را تشویق کردند تا با ولی فقیه حاکم بیشتر معامله و تجارت کنند . کلا این بخشهای حقوق بشری حرف مفت زیاد میزنند آنها در قدم اول ازسود و معامله با هر گوریلی استقبال میکنند !

رسانه ها اعلام کردند : ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در قم می‌گوید یکی از دلایل «موفقیت» علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، ارتباط او با «امام زمان» هر شب جمعه در مسجد جمکران است . این بدین معنی است که به گفته مکارم شیرازی، علی خامنه‌ای با «امام زمان»‌ در مسجد جمکران هر شب جمعه رابطه دارد.«امام زمان»‌ وصفی است که برای پیشوای دوازدهم شیعیان به کار برده می‌شود. بنا بر این عقیده، او غایب است و آخر الزمان ظهور خواهد کرد . اما خامنه ای در شبهای جمعه با امام زمان ملاقات میکند و حالشو میبرن . امام زمان به خامنه ای رسما گفت خیلی با حالی….یعنی ببین که اون جونور چه وضعی داره که به خامنه ای میگه با حال….

به گزارش دیگربان نماینده خامنه ای حاج صادقی گفته «ما متأسفانه مهندسی مناسبی از حکومت دینی به دنیا ارائه نکردیم ، هنوز به درستی تبیین نکرده‌ایم که اسلام در باب سیاست چه مدلی را ارائه کرده است مدل واقعی اسلام در سیاست داعش است . این روحانی اضافه کرده «در ایران کسانی هستند که نماز شب خوان به شمار می‌روند٬ اما سکولار هستند.» وی افزوده «سکولارها می‌گویند طبق آیات قرآن کار دین غیر از تبلیغ و ترویج دین نیست و دین در حوزه‌های دیگر نباید ورود کند که امام زمان در شب جمعه به خامنه ای گفته سخنی اشتباه است.» علی خامنه‌ای و گروهی از روحانیون در سال‌های اخیر به شدت نگران ترویج نظریه جدایی دین از سیاست در حوزه‌های علمیه هستند . نماینده ولی فقیه سواد کافی ندارد که بداند هر پدیده ای ضد خودش را در درون خودش پرورش میدهد . امام زمان و شخص خامنه ای کلا از تکامل چیزی نمیدانند….

اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز(پنج شنبه) گفته است انقلاب فرهنگی کاری «اشتباه» بود و افزوده است : «من با آن مخالف بودم….این شکل از اعتراف نوبر نیست . اینکه معترف است آن کودتای فرهنگی کاری اشتباه بوده ….مثبت است و به قتل عامهای حکومت اسلامی ایران هم طی ۳۷ سال باید برسند و این همانا که معجزه برجام است . اما اینکه یکی از همین دایناسورهای اصلی بگوید من مخالف کشتار و سرکوب و ترور و زندان بودم یا کاره ای نبودم….فقط خودش را بیشتر ضایع میکند .

اسماعیل هوشیار

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)