resized_1369388_546-227x120

 

در هفته های اخیر خبرهای زیادی درباره آنفلوآنزای خوکی در بعضی نقاط کشور به ویژه در کرمان منتشر شده است. اما اکنون خبرهایی از استان‌های بوشهر، فارس، کرمانشاه و آذربایجان شرقی به گوش می‌رسد. در تهران نیز مرگ فردی مشکوک به ابتلا به آنفلوآنزا تکذیب شد.

آنفلوآنزا در تهران

در حالی که گزارشی از فوت یک دختر جوان به علت علائم مشکوک به آنفلوآنزا در یکی از بیمارستان‌های شرق تهران اعلام وصول شد اما یکی از مسئولان وزارت بهداشت اعلام کرد که هیچ فردی به‌دلیل آنفلوآنزای فصلی H۱N۱ در تهران فوت نکرده است.

عباس زارع‌نژاد مشاور وزیر بهداشت اضافه کرده است: در صورتی که آنفلوآنزا در تهران وجود داشته باشد وزارت بهداشت آن را اعلام خواهد کرد.

آنفلوآنزا در فارس

مدیرگروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دو مورد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری آنفلوانزا در فارس رخ داده و ۲۴ نفر نیز که علایم حاد ابتلا به آنفلوانزا داشتند بستری شدند.
این مسئول البته در ادامه گفت: دو مورد فوت شده بر اثر ابتلا به این بیماری دو بانوی سالمند بوده اند که بیش از ۶۰ سال سن داشتند و نشانه ای بیماری تنفسی در آنها وجود داشته است.

آنفلوآنزا در بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفته است: ۱۴ نفر در استان بوشهر که علائم بیماری آنفلوانزا h۱n۱ داشته‌اند شناسایی و تحت درمان قرار گرفته‌اند.
وی با بیان اینکه هیچ تلفاتی در استان بوشهر گزارش نشده است تصریح کرد: تمامی بخش‌های درمان استان بوشهر برای مقابله با این نوع آنفلوآنزا آمادگی دارند.

از طرف دیگر معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اعلام اینکه پیش بینی می کنیم دو استان کرمانشاه و آذربایجان شرقی نیز درگیر بیماری آنفلوانزا شوند، اظهارداشت: تاکنون ۳۶ نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا فوت شده اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)