هم میهنان آگاه و گرامی!

قوه قضائیه ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ ﺍﺳﻼﻣﻲ ، ﻫﺮ ﺳﺎﻟﻪ ﺑﺎ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﻱ ﺩﺍﺩﮔﺎﻫﻬﺎﻱ ﻓﺮﻣﺎﻳﺸﻲ ﻭ ﭼﻨﺪ ﺩﻗﻴﻘﻪ ﺍﻱ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺍﺩﺭﺳﻲ ﻋﺎﺩﻻﻧﻪ ﻭ ﺣﻀﻮﺭ ﻭﻛﻼﻱ ﺑﻲ ﻃﺮﻑ ﻭ ﺗﻌﻴﻴﻨﻲ و تحت تاثیر نماینده وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه ﻭ ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺑﺰﺭﮒ ﻧﻤﺎﻳﻲ ﺍﺗﻬﺎﻣﺎﺕ ﻭ ﻳﺎ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺍﻋﺘﺮﺍﻓﺎﺕ ﺍﺟﺒﺎﺭﻱ توسط بازجویان وزارت اطلاعات ، ﺟﻮﺍﻧﻬﺎﻱ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﻭ ﺯﻧﺪﺍنﻫﺎﻱ ﻃﻮﻻﻧﻲ ﻣﺪﺕ ﻣﺤﻜﻮﻡ ﻣﻴﻜﻨﺪ، ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺮﺧﻲ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺍﻳﻨﮕﻮﻧﻪ ﻇﻠﻢ ﻭ ﺑﻲ ﻋﺪﺍﻟﺘﻲ ﻫﺎ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻗﻠﻴﺖﻫﺎﻱ قوﻣﻲ – ﻣﺬﻫﺒﻲ ﺑﻪ ﻣﺮﺍﺗﺐ ﺳﺨﺘﮕﻴﺮﺍﻧﻪ ﺗﺮ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.

legam

اخیرا حکم غیر قانونی و ضد انسانی اعدام شهرام احمدی و شش نفر دیگر به نامهای : کاوه ویسی ، کاوه شریفی ، بهمن رحیمی ، محمد یاوررحیمی ، طالب ملکی و پوریا محمدی بدون رعایت آیین دادرسی و تشریفات قانونی و عادلانه تایید گردید.

همه این افراد فاقد وکیل تعیینی بوده و حکم آنها در دیوان عالی کشور نیز تائید شده و جهت اجرای حکم به دایره اجرای احکام زندان رجایی شهر کرج ابلاغ شده است و هر لحظه احتمال اجرای حکم این افراد وجود دارد. این زندانیان در بند ۴ سالن ۱۰ زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شوند و هم اکنون شش نفر از این افراد محکوم به اعدام را به سلول انفرادی برده اند.

ما کنشگران کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام) ، این احکام ظالمانه را قویا محکوم نموده و از همه مردم و مراجع قانونی و سازمانهای حقوق بشری همچون سازمان عفو بین الملل، صلیب سرخ ، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، و بالاخص گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران جناب آقای احمد شهید، و همچنین پارلمان اروپا ، می خواهیم که نسبت به این احکام بی تفاوت نباشند. بنابراین از همگان با هر مرام و عقیده، دعوت می کنیم تا با راه اندازی کمپین مخالفت با اعدام زندانیان کرد ، از مرگ تعدادی از هموطنانمان، پیشگیری نمایند. اگر همگی با هم عمل کنیم، از مرگ شهرام و شهرام ها پیشگیری کرده ایم. در غیر آنصورت، ما نیز به دلیل سکوت و بی عملی در این کار ضد بشری شریک هستیم.

انتظار می رود از فعالین و سازمانهای حقوق بشری ، سیاسی، اجتماعی مذهبی تا سکولار، شیعه، سنی، بهایی، با هر مرام و مسلک در این کارزار شرکت فعال داشته باشیم.

کنشگران کارزار لغو گام به گام اعدام ـ لگام

۲۶ آبان ۱۳۹۴

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com