نمازخانه اهل‌سنت تهران معروف به «نمازخانه پونک»، صبح روز چهارشنبه هفتم مرداد ماه توسط نیروهای شهرداری، با پشتیبانی نیروهای انتظامی و امنیتی تخریب شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی «سنی آن‌لاین»، گزارش داده است، نمازخانه اهل‌سنت تهران معروف به «نمازخانه پونک»، صبح امروز چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ (۱۲ شوال/ ۲۹ ژوئیه) توسطنیروهای شهرداری، با پشتیبانی نیروهای انتظامی و امنیتی تخریب شد.

namazkhaneponak

وب‌سایت ملی مذهبی نیز با اعلام این مطلب که اهل‌سنت از داشتن مسجد در تهران محروم هستند، گزارش داده است که نمازخانه اهل‌سنت واقع در منطقه پونک تهران، صبح امروز (چهارشنبه) توسط برخی نهادها و ارگان‌های دولتی تخریب شد.

به گزارش برخی منابع محلی، صبح امروز پس از مراجعه نیروهای امنیتی به نمازخانه پونک و گرفتن تلفن همراه «مولوی عبیداله موسی‌زاده» – امام جماعت این نمازخانه- و تفتیش منزل وی، ده‌ها تن از نیروهای شهرداری اقدام به تخریب این نمازخانه کردند.

نمازخانه پونک تهران چند ماه قبل نیز توسط نیروهای امنیتی تهران بزرگ پلمپ شد، ولی پس از فک پلمپ، نمازگزاران اجازه برگزاری نماز جمعه و عیدین را در این نمازخانه نداشتند.

لازم به ذکر است، تخریب این نمازخانه درحالی اتفاق افتاده است که اهل‌سنت تهران از داشتن مسجد در تهران محروم هستند و نمازهای خود را در منازل استیجاری (نمازخانه) برگزار می‌کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)