«عباس صادق‌پور» فعال سیاسی و از بازداشت‌شدگان “اربعین ۱۳۹۲”، چهارشنبه ۱۰ تیرماه، در زمانی که به دادسرای شهر گچساران احضار شده بود، دستگیر و به زندان این شهر منتقل شد. او در زمان دستگیری اعلام کرده بود “در اعتراض به اجرای حکم زندانش دست به اعتصاب غذا خواهد زد.”

Abbas-Sadeghpour.-kampain.info_

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال سیاسی «جنبش سبز»، چهارشنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۴، در حالی به زندان گچساران منتقل شد که یک هفته پیش‌تر در چهارشنبه ۳ تیرماه، دوست و دیگر هم‌پرونده‌ای او، «مهران زکی‌نژاد» برای اجرای حکم ۶ ماه حبس به این زندان منتقل شده بود.

Abbas Sadeghpour1-kampain.infoگفته شده «عباس صادق‌پور» در زمان بازداشت به خانواده و دوستانش اعلام کرده “به نشانه اعتراض به حکم غیر قانونی” دست به اعتصاب غذای خشک می‌زند.

منبع مطلعی از وضعیت این زندانی سیاسی به کمپین گفته: “او یکی از هفت نفری بود که در اربعین سال ۹۲ توسط سپاه دستگیر شدند.”

اشاره این منبع به «مجتبی پورحسن»، «عباس صادق‌پور»، «حمید بزرگ‌زاده»، «حمید مظاهری»، «مهران زکی‌نژاد»، «احسان ارشدی» و «محمدرضا مبارکی» از جوانان روستای «دیل» از توابع شهرستان «گچساران» در استان «کهکیلویه و بویراحمد» است که در دی‌ماه سال ۱۳۹۲ به اتهام “تهیه و توزیع اطلاعیه علیه حکومت اسلامی و رهبر آن خامنه‌ای” توسط سپاه پاسداران بازداشت شدند.

این منبع همچنین افزود: “مهران زکی نژاد از یک‌شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۴، به ۱۰ روز مرخصی اعزام شده است.”

اعتصاب غذای «عباس صادق‌پور» فعال سیاسی، همچنان در زندان شهرستان گچساران در جریان است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)