«شهیندخت مولاوردی» معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری ایران گفت: طبق آمار حدود ۲۰۰ کودک همراه مادرشان در زندان به سر می‌برند.

به گزارش خبرنگار «ایلنا»، «شهیندخت مولاوردی» روز سه‌شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه گفته است: «یکی از دستورات جلسه وضعیت زندان‌ها، گزارشی از طرف سازمان زندان‌ها بود که بخشی از این گزارش به زندان زنان و زنان زندانی اختصاص یافته بود.»

بنابه این گزارش، وی افزوده است: «درباره بهبود وضعیت زنان زندانی راهکارهایی ارایه شد که به نظر می‌رسد با پیگیری همزمان بین دستگاه‌ها می‌توان امیدوار بود که این وضعیت بهبود پیدا کند.»

zanan-zendan

«مولاوردی» تاکید کرده است: «زنان زندانی با توجه به اینکه نقش مادری و همسری را نیز برعهده دارند، وضعیت مطلوبی ندارند. با توجه به اینکه جمعیت کیفری زنان کمتر از مردان است باید به این موضوع توجه شود.»

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری ایران همچنین گفته است: «مسئله دیگر ایجاد مهدکودک برای زنانی است که به همراه کودکانشان در زندان هستند، که طبق آمار حدود ۲۰۰ کودک همراه مادرشان در زندان به سر می‌برند.»

خانم «مولاوردی»، با اشاره به بازدیدش از زندان زنان در شهر ری گفته است: « ۲۰ کودک در این زندان بودند و جای خوشحالی بود که مهدکودک برای این افراد در حال افتتاح بود. در اصفهان نیز مهدکودکی را خیرین تجهیز کرده‌اند.»

مشاور «حسن روحانی» در امور زنان با اشاره به این‌که مهم‌ترین موضوع درباره زنان، آزادی زندانیان زن است، گفته است: «به دلیل طرد اجتماعی و خانوادگی این افراد از وضعیت خوبی برخوردار نبوده و آمار بازگشت زندانیان زن به زندان‌ها بالاست. از این رو لازم است اقداماتی برای ایجاد سرپناه، اشتغال‌زایی و توانمندی آنان ایجاد شود.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com