سندیکای رانندگان شرکت واحد تهران وحومه، اتحادیه نیروی کار پروژه ای و کانون مدافعان حقوق کارگر در اعلامیه ی مشترکی خواهان پیگیری مرگ ستار بهشتی شده اند.

ستار بهشتی، کارگر وبلاگ نویسی که تنها جرم او دفاع از حقوق اولیه انسانی بود، در بازداشت پلیس جان باخت. این کارگر که تنها صدای اعتراض خود را به وضعیت حاکم بر جامعه از طریق نوشته های شخصی در وبلاگش اعلام کرده بود، به شهادت هم بندی هایش در اثر شکنجه های وارده در بازداشتگاه در گذشت. او جرمی جز اعتراض به بی عدالتی ها و محرومیت های حاکم بر کارگران و زحمتکشان نداشت و به گفته خودش به علت کارگر بودن و نداشتن تمکن مالی و سهمیه های غیرعادلانه در دانشگاه، نتوانست به تحصیلاتش ادامه دهد.
زندگی او مشتی از خروار زندگی میلیون ها کارگری است که به علت فقر و تنگدستی و شرایط ناعادلانه حاکم در سختی و تنگدستی روزگار می گذرانند. در حالی که افرادی محدود از زندگی های افسانه ای و بریز و بپاش های بی حساب برخوردارند .
رفتارهای غیرانسانی در بازداشتگاه ها، سالهاست که از سوی منابع مختلف مورد تایید قراگرفته است. مرگ زهرا کاظمی ، قربانی های کهریزک و قتل های زنجیره ای مخالفان از زمره گواهان شناخته شده ی این روند هستند. متاسفانه پرونده های تشکیل شده در موارد گذشته هیچ یک به جایی نرسیده است
ما خواهان پی گیری و مشخص شدن آمران وعاملان این برخوردها در همه سطوح هستیم تا بار دیگر شاهد چنین فجایعی نباشیم و کارگران و زحمتکشان و همه آحاد مردم بتوانند خواسته های خود را بدون هیچ محدودیتی بیان کنند.

سندیکای رانندگان شرکت واحد تهران وحومه
اتحادیه نیروی کار پروژه ای
کانون مدافعان حقوق کارگر

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)