در شرایطی که ساعاتی از مرگ فهیمه راستکار، دوبلور و بازیگر پیش‌کسوت می‌گذشت، مراسم تشییع پیکر او در سکوت برگزار شد. به گونه‌ای که خبر این اتفاق به بسیاری از رسانه‌های گروهی هم نرسید و تنها عکس‌های یک خبرگزاری رسمی از این واقعه باقی ماند. به گزارش کافه سینما، این اتفاق در شرایطی می‌افتد که پیش از این ایرج قادری و چند هنرمند دیگر هم در چنین شرایطی راهی سرای ابدی شده بودند.

عزت‌الله انتظامی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما می‌گوید متاسفانه شرایطی پیش آمده است که همه هنرمندان غریبانه به سرای باقی می‌شتابند.

به گزارش…

نامه به نقل از خبرآنلاین، انتظامی گفت: «چند روز پیش من پیشنهادی ارائه کردم مبنی بر آن که سرای سالمندان هنرمند تاسیس شود تا هم هنرمندان در روزگار پیری وضعیت مناسبی داشته باشند و هم جامعه هنری و مردم از وضعیت جسمانی و روحی آنان با خبر باشند.»

 

آقای بازیگر اضافه کرد: «تنها در این صورت است که می‌توان ارزش و احترام این بزرگان را رعایت کرد. در غیر این صورت اتفاقات ناگواری که تا به حال رخ داده است، باز هم رخ می‌دهد.»

او با اشاره به وضعیت فوت منصوره حسینی، نقاش و هنرمند تجسمی گفت: « چنین اتفاقاتی مایه شرمساری است. من دورادور از حال خانم راستکار آگاه بودم و می‌دانستم که ایشان به بیماری سختی مبتلا شده‌اند ولی با این‌حال کاری از دست ما برنمی‌آمد.»

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزون، در خصوص سابقه هنری فهیمه راستکار گفت: «من ایشان را از همان جوانی که در تئاتر فعالیت می‌کرد می‌شناختم. دختر جوانی بود که استعداد بسیاری خوبی در زمینه تئاتر داشت و یادم هست که با اقای نصیریان، کارهای ماندگاری در حوزه تئاتر انجام می‌داد. البته ایشان بعدها به سراغ دوبله رفتند و در این زمینه هم به هنرمند طراز اولی تبدیل شدند.»

وی با اشاره به همکاری مشترکش با این هنرمند فقید در فیلم «شیر سنگی» ساخته جعفر جوزانی گفت: «ما فقط در آن فیلم با هم همبازی بودیم و یادم هست که ایشان بسیار هنرمندانه و مسلط نقش خود را ایفا کردند. راستکار واقعا دختر با استعدادی بود و تاثیر مهمی روی تئاتر و دوبله کشور داشت.»

انتظامی اضافه کرد: «من واقعا به او احترام می‌گذاشتم. و باعث تاسف است که در شرایطی به سر می‌بریم که همیشه بعد از مرگ آدم‌ها تازه از وضعیت آنها با خبر می‌شویم. این روزها ما فقط شنونده خبرهای بدی درباره همکاران و دوستان خود هستیم و با شرایط ناجوری که وجود دارد کاری از دست‌مان برنمی‌آید. خود من برای سر زدن به هر کدام از این عزیزان باید مدت‌ها در ترافیک بمانم و این با وضعیت جسمی من کار سختی به حساب می‌آید.»

این بازیگر اظهار امیدواری کرد که رئیس سازمان بهزیستی که از پیشنهاد سرای سالمندان هنرمندان استقبال کرده است، واقعا پیگیر این ماجرا باشد و گفت: «امیدوارم آقای هاشمی رئیس سازمان بهزیستی به قول‌هایی که در این زمینه داده وفادار بماند و این طرح هم به سرنوشت طرح‌ها و پیشنهاداتی دچار نشود که همیشه در این زمینه ارائه و بعد از مدتی مسکوت می‌مانند.»

او درگذشت فهیمه راستکار را به همسرش نجف دریابندری نیز تسلیت گفت.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)