افشین سهراب زاده زندانی سیاسی مبتلا به سرطان از یک ماه پیش به بند قرنطینه زندان میناب منتقل شده است.

afshin_sohrabzadeh_0-262x330

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، افشین سهراب‌زاده زندانی سیاسی کُرد که به دلیل بیماری سرطان روده و خونریزی داخلی به شدت در وضعیت نامناسبی قرار دارد. نامبرده حدود یک ماه پیش بدستور مسئول زندان میناب از دیگر زندانیان جدا شده و به تنهایی در بند قرنطینه این زندان نگهداری می شود..

همچین این زندانی که مبتلا به بیماری سرطان میباشد برغم نیاز به درمان فوری خارج از زندان،کماکان از سوی مسوولان دادگستری در کردستان با مرخصی درمانی وی مخالفت می شود.

یک منبع مطلع از این زندانی سیاسی به “کانون مدافعان حقوق بشر کردستان” گفته که قبلا دادگاه انقلاب سنندج وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی برای مرخصی درمانی این زندانی صادر کرده بود. خانواده افشین وسایل خانه‌شان را حراج کردند و از جاهای مختلف قرض کردند تا وثیقه را تهیه کنند، حالا هم پس از تهیه این پول و موافقت قاضی ناظر بر زندان میناب و دادستان این شهر که نهایتا مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان وثیقه در نظر گرفته شده، رییس دادگستری استان کردستان با اعزام این زندانی به مرخصی درمانی مخالفت می‌کند.»

این منبع همچنین گفته: «حتی مسوول زندان میناب طی نامه‌ای رسمی خطاب به دادگستری سنندج گفته در صورت عدم موافقت با اعزام این زندانی به مرخصی درمانی، احتمال مرگ وی حتمی و مسوول مرگ این زندانی دادگستری استان کردستان است.»
این منبع در خصوص وضعیت فعلی افشین سهراب‌زاده به «کانون» گفت: «دردهای او تنها با تزریق مسکن از سوی پزشک بهداری زندان کمی تسکین می‌یابد.»

afshin sohrabzade.kampain.info

افشین سهراب‌زاده، ساکن شهر کرمانشاه در ۱۸ خردادماه ۱۳۸۹، توسط نیروهای اداره اطلاعات شهر کامیاران بازداشت شد و از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج، به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف حکومت (کومله) به ۲۵ سال زندان همراه با تبعید به زندان میناب محکوم شد. و اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۰، از زندان مرکزی سسندج به زندان میناب تبعید شد.

این زندانی سیاسی بیمار، ۱۲ تیرماه ۱۳۹۲، در اعتراض به وضعیت بد زندان میناب و تبعیدش به این زندان، با خوردن شیشه‌های لامپ و زدن رگ دستش اقدام به خودکشی کرده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)