نیسان نیوز: یک فعال بهایی در سلماس از سوی ستاد خبری اداره‌ی اطلاعات احضار و مورد تهدید قرار گرفت.

به گزارش نیسان نیوز، صبح امروز چهارشنبه ۲۶ آذرماه سال ۱۳۹۳ خورشیدی، “منصور لاهیجی” فعال بهایی در شهرستان سلماس استان ارومیه از سوی ستاد خبری اطلاعات سلماس احضار گردیده و به وی هشدار داده شده است که نباید هیچ نشست دینی در این شهرستان انجام دهد.

یک منبع نزدیک به این فعال بهایی، به نیسان نیوز گفت: منصور لاهیجی، قصد برگزاری شب شعری را داشته و اعلام کرده بود که در این شب شعر، اشعاری در مدح “بهاءالله” شخصیت فقید دینی بهاییت نیز از سوی وی و همسرش خوانده میشوند.

ستاد خبری اداره‌ی اطلاعات به منصور لاهیجی اعلام داشته، در صورت برگزاری هرگونه شب شعری که اشعاری در مدح بهاییت و یا شخصیتهای دینی آنها در آن قرائت گردد، مطابق قانون “محاربه” با وی برخورد خواهد شد.

منصور لاهیجی، شهروند بهایی استان کرمان است که از ۳ سال پیش به همراه خانواده‌ی خود در شهرستان سلماس سکنی گزیده است.

پیروان آیین بهاییت طبق قانون اساسی حکومت اسلامی ایران، در صورتی که آشکارا به تبلیغ برای آیین خود بپردازند، مجرم محسوب شده و حق اداکردن عبادات خود را در خارج از خانه‌ی خود ندارند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com