به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد مرکزی راهیان نور، “این ستاد با هدف ساماندهی به وضعیت راهیان نور در سال ۱٣٨٣ ذیل ساختار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تعریف و در سال۱٣٨۴ستاد مرکزی راهیان نور تأسیس شد. اردوی راهیان نور از سال ۱٣۹۰در قالب محتوای آموزشی وارد مدارس ایران شد و به عنوان دوره عملی درس آمادگی در کلاس دوم متوسطه تدریس می شود.”

به گزارش خبرگزاری تسنیم، “فانی”وزیر آموزش و پرورش رژیم اسلامی در دولت روحانی، از اعزام یک میلیون دانش ‌آموز به اردوی راهیان نور در سال تحصیلی جاری خبر داد، تا به گفته او “دانش‌آموزان همواره از تمامیت ارضی، مکتبی و دینی کشور خود حراست و حفاظت کنند.”

آغاز به کار مدارس در سال جاری، همزمان بود با اعزام راهیان نور دانش آموزی که از ۱۵ مهر ماه تا پایان آذر ماه آتی به مناطقی از جنوب، غرب و شمال غرب است که به مدت ٨ سال نیرو های نظامی ایران با عراق مشغول جنگ بودند.

صندلی خالی همکلاسی های آن تعداد از دانش آموزانی که سالهای گذشته جانشان را در کاروان های راهیان نور و در جاده های خطرناک و غیر استاندارد ایران از دست داده بودند، نشان از بی توجهی و بها ندادن رژیم اسلامی، به امنیت جانی دانش آموزان در این کاروان های اجباری است.

کابوس از دست دادن دوستان همکلاسی برای آن تعداد از دانش آموزانی که هم اکنون در صف اعزام به اردوگاه های کاروان نور هستند، نگران از دست دادن جان خود و تعدادی دیگری از همکلاسی هایشان در سال تحصیلی ۹۴-۹٣ هستند، بی شک این نگرانی تآثیر مخربی بر ذهن دانش آموزان و والدین آنها دارد.

بازدید از میادین جنگ در واقع بازدید از زمین های سوخته و مناطق وسیع مین گذاری شده در قتلگاه های جنگ خانمان سوز و ویرانگر ایران و عراق با بیش از یک میلیون کشته و مجروح است که متأسفانه ٣۶ هزار نفر از قربانیان این جنگ ارتجاعی دانش آموزان معصومی بودند که قرار بود درس بخوانند و علم بیاموزند نه اینکه از “دین اسلام حراست و حفاظت” کنند. جانباختن این کودکان و نوجوانان تنفر عمیقی را در میان مردم سکولار، آزادیخواه و ستم دیده نسبت به سیاست های جنگ طلبانه و ارتجاعی-مذهبی رژیم اسلامی ایجاد کرد، به نحوی که ابعاد این جنایت جنگی در اذهان نسل های آینده باقی خواهد ماند.

یافتن و فرموله کردن سخنان کذب و فریبکارانه با پشتوانه دینی توسط مسئولین و سیاست گذاران دروغگو و ریاکار و در عین حال فریب خورده رژیم جمهوری اسلامی، از جمله “فانی” وزیر آموزش و پرورش رژیم و حرف پوچ و بی مایه ایشان “دفاع از دین و کشور دین پرورش”در میان مردم زجرکشیده و سرکوب شده ایران بویژه تودههای آزادیخواه و سکولار که تاریخ مملو از کشتار و جنایات و به قتلگاه فرستادن جگرگوشههای خود را شاهد بودهاند، بی ارزش و بی اعتبار است.

اعزام یک میلیون دانش آموز در سال جاری تحت نام “کاروان های راهیان نور” به مناطقی که جنگ ٨ ساله ایران و عراق، بجز خاک سوخته و آلوده به خون ۲۰٨,۷۵٨ نفر کشته و ۱۰,۱۰۹ نفر مفقود (طبق آمار بنیاد شهید انقلاب اسلامی)، که اثری از موجودات زنده را نمی توان یافت و وادار کردن دانش آموزان به گریه و زاری و سجده بردن بر خاک زمین های سوخته به منظور توجیه شکست در صدور اسلام ناب محمدی، طی ٨ سال جنگ با عراق به رهبری خمینی و سیاست توسعه طلبانه این دارو دسته مرتجع، نوعی خودفریبی به منظور حفظ فضای جنگی بر جامعه ایران است که رژیم جمهوری اسلامی، بازنده اصلی آن بود.

به نقل از “پایگاه خبری تحلیلی شهدای ایران” خطرات اعزام “کاروانهای راهیان نور”به مناطق جنگ ٨ ساله که از همان سالهای اول این طرح ضدانسانی و ویرانگر که تاکنون جان صد نفر از فرزندان ما را گرفته است، بیانگر فاجعهای است که توسط حاکمان اسلامی برای کودکان ایران تدارک دیده شده است.

(روز ۲۵ اسفند سال ۱٣٨۶) اتوبوس حامل گروهی از دانشجویان دانشگاه علمی – کاربردی خیام مشهد با یک تانکر حامل سوخت در محور اندیمشک به خرم آباد برخورد کرد و آتش گرفت، ۲۲ سرنشین این اتوبوس در میان شعله های آتش جان باختند و ۷ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

(روز ۶ فروردین سال۱٣٨۷) بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس کاروان راهیان نور در محور شهر کرد به ایذه حدود ۲۷تن دیگر از زائران مناطق جنگی جان خود را از دست دادند و ۱٣ نفر نیز مجروح شدند. اتوبوس حامل این کاروان شامل فرهنگیانی بود که از استان چهار محال و بختیاری به خوزستان اعزام شده بودند.

(روز ٨ فروردین سال ۱٣٨۷) اتوبوس حامل کاروان راهیان نور در استان خوزستان مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت. در این حادثه دو نفر از سرنشینان اتوبوس در اثر اصابت گلوله زخمی شدند.
(روز ۱ فروردین سال ۱٣۹۰) واژگون شدن اتوبوس کاروان راهیان نور در استان کرمان، ۱۱ کشته و ٣٨ زخمی بر جا ی گذاشت. این اتوبوس حامل دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور شهرستان کهنوج از استان کرمان بود.
(روز ۱۵ بهمن سال ۱٣۹۰) تصادف اتوبوس دانش آموزان دختر استان خراسان در حوالی بروجرد، منجر به کشته شدن ٣ دانش آموز و جراحت شدید ۱٣ نفر از دانش آموزان، مربیان و مسئولین این اتوبوس شد

(روز ۱۶ بهمن سال ۱٣۹۰) اتوبوس حامل دانش آموزان دختر اردبیل در نزدیکی پل دختر واژگون شد و چهار نفر از این کاروان به شدت مجروح شدند.
(روز ۲٨ مهر سال ۱٣۹۱) واژگونی یک اتوبوس در مسیر اهواز – بروجن، ۲۶ کشته و ۱٨ نفر زخمی بر جای گذاشت. این اتوبوس حامل دانش آموزان “کاروان راهیان نور” بود که از اهواز به سمت بروجن در حال حرکت بود.

رویداد های دردناک فوق و اعزام مجدد یک میلیون دانش آموز در سال جاری تحصیلی در “کاروان راهیان نور” به مناطق جنگ زده و سپردن جان آنها به جاده های مرگ، توجیه شکست مفتضحانه ای است که در تأریخ ۲۹ تیر ۱٣۶۷، خمینی با سر کشیدن جام زهر پایان جنگ با عراق و شکست رژیم اسلامی را پذیرفت.

بی شک جانباختن و زخمی شدن دانش آموزان در “کاروان راهیان نور”، در ذهن بقیه همکلاسی ها و هم مدرسه ای هایشان، علاوه بر تأثیر منفی و مخرب بر یادگیری دروس مدرسه، احساس شادی و خوشحالی را در روح و جسم آنان که جای خالی دوستانشان را در کلاس می بینند به حاشیه خواهد راند.

والدین و معلمان دلسوز در همکاری و همدلی با هم میتوانند طرح مرگبار اعزام فرزندان و نوجوانان را با بیان حقایق ضدانسانی جنگ ارتجاعی ٨ ساله ایران و عراق را برای دانش آموزان توضیح دهند و با تشویق و راهنمائی از جمله امتناع فردی و جمعی از رفتن به قتلگاه های مرگ، سهم بزرگی را ادا خواهند کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com