مدرسه فمینیستی: آقای مطهری نماینده اصولگرای مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که با نامه ها و مصاحبه هایی در مورد رهبران محصور جنبش سبز به شجاعت و ساختارشکنی ملقب شده اند و از همین رو نیز محبوبیتی در بین برخی از حامیان جنبش سبز کسب کرده اند، چندی پیش ضمن سوال از وزیر کشور در مورد وضعیت عفاف و حجاب  تصاویری از زنان ساپورت پوش تهران- که خود تهیه کرده بودند- در صحن علنی مجلس نمایش داده و خواستار برخورد دولت با این زنان شدند تا به قول ایشان مردم اراده دولت در این زمینه را به خوبی احساس کنند. وی این نوع پوشش زنان را ناامنی فرهنگی نامید، آنگونه ناامنی که هم وزیر کشور را زیر سوال می برد هم دولت را. و البته ریس جمهور و سخنگوی هیات دولت نیز در واکنش به مسئله حجاب، زنان فوق را بیمار نامیدند.

و حال مدتی است که زنان اصفهانی به جرمی که گفته میشود بی حجابی- بد حجابی- است مورد حمله موتورسواران اسید به دست قرار میگیرند و با چشم ها، صورت ها و بدنی سوخته راهی بیمارستان های فاقد امکانات ویژه سوختگی ناشی از اسید اصفهان میشوند.

در این نوشته نه قصد تحلیل چرایی و چگونگی حدوث چنین رفتارها و حوادثی را دارم و نه گروه یا تفکر ویژه ای را متهم میکنم. فقط روی سخنم با آقای مطهری است که به نام نماینده مردم و در لبیک به دلواپسی عده ای از هموطنان در مورد حجاب زنان دوربین به دست میگیرند تا بی حجابی مد نظر خویش را که موجبات ناامنی فرهنگی است  ثبت کرده و وزیر کشور و دولت را مورد سوال قرار دهند.

 

 آقای مطهری اگر حجاب زنان امنیت فرهنگی کشور را مختل می کند، به قطع یقین اسید پاشیدن به صورت آنان، هم امنیت جانی زنان و خانواده هایشان را تهدید می کند، هم امنیت ملی را که سالهاست به نام اخلال در آن افراد زیادی راهی زندانها شده اند.

آقای مطهری شما که شیعه علی (ع) هستید که تاب خلخال کشیدن از پای زن یهودی را ندارد، چگونه میتوانید در این روزها دوربین به دست نگرفته از صورتهای سوخته زنان عکس نگیرید  و به نام اخلال در امنیت ملی از سوی افرادی که هویت شان در اذهان مردم- به درست یا غلط – آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند را در مجلس نمایش ندهید؟

آقای مطهری دغدغه ترویج نظام خانوادگی اسلامی مد نظر شما با خشونت هیچ سازگاری ندارد! میدانید که مروجان اسلام خشونت طلب اعم از طالبان و داعش تا همین موتورسواران آمر به معروف در جهان و ایران زیاد هستند، حال شما به نام اسلام نافی خشونت، تصایر همین زنان صورت سوخته را در مجلس نشان دهید و همانگونه که همکاران تان را با تماشای تصاویر زنان ساپورت پوش به وجد آوردید حال با این تصاویر به تفکر در مورد امنیت زنان کشورشان وادارید! زنانی که به صرف انسان بودن و هموطن بودن برایتان ارزشمند باشند و مشکلات شان قابل پیگیری توسط شما نماینده مجلس، نه با ملاک قرار دادن حجاب شان.

آقای مطهری همانگونه که ساپورت پوشیدن زنان را گناه آشکار میدانید اسید پاشیدن به صورت زنان را نیز گناه و فراتر از آن جرم آشکار بدانید و خواستار برخورد قانونی با آن شوید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com