d654g8f45lدستیار ارشد رئیس جمهور مى گوید: پیروزی اعتدال مدیون جوانان، اراده ملی و تفکر رهبران اصلاحات، آقایان خاتمی، هاشمی ، ناطق نوری و البته سیدحسن خمینی یادگار بنیان‌گذارجمهوری اسلامی و رهبران محصور دربند بود.

على یونسى که گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان در استان مازندران با عنوان «احیای هویت و کرامت انسانی» در مجتمع پیامبر اعظم دانشگاه علوم پزشکی سخن مى گفت افزود: جوانان مظلومانه و بی ادعا در ستادهای انتخاباتی فعالیت کردند و جرقه اراده ملت برای خلق نتیجه ۲۴ خرداد را جوانان زدند؛ درحالی که پس ازانتخابات کمتر به خواست آن‌ها توجه شد و مظلومانه شرایط را تحمل می‌کنند.

به گزارش سحام نیوز، وزیر اطلاعاتِ دولت اصلاحات گفت: در۸ سال دولت احمدی نژاد، اقتصاد شکست خورد، در روابط بین الملل گوشه نشین شدیم، تا جایی که به هرکشوری که در نقشه جهان بود لگد زدیم و با دنیا سر جنگ داشتیم، اما ما آمدیم که وضعیت را تغییر دهیم.

یونسی افزود: مشکل مملکت ما اصلاح طلبی یا اصول گرایی نیست. حتی تقسیم بندی مملکت به دو جناح فراگیر اصول گرا واصلاح طلب ایرادی ندارد، بلکه تک جناحی و نبودن نظارت مشکل ساز است. حذف یک جناح نه درست است و نه امکان پذیر. همان‌طور که خیلی ها فکر کردند اصلاحات و اصلاح طلبی حذف شده، ولی درانتخابات۹۲ این دیدگاه رد شد.

آقاى یونسی گفت: اصلاح طلبان و اصول گرایان باهم انقلاب کردند، جبهه رفتند و با هم همکاری داشتند. مشکل مملکت افراط گرایی است. افراطیونی که انقلاب، جبهه، ارزش ها و .. را برای خود مصادره کرده اند وانحصار طلبند که نه به اصلاح طلب رحم می کنند و نه به اصول گرا. مشکل مملکت جنگ بین «عقل گرایی» و «افراط گرایی» است. در انتخابات۹۲ اصول گرایان به دلیل حمایت از احمدی نژاد در گذشته شکست خوردند. نه تنها درانتخابات، بلکه در فضای سیاسی عقب رانده شدند و هزینه ای که آنها پرداخت کردند، به مراتب بیشتر از هزینه ای بود که اصلاح طلبان پرداخت کردند. آن‌ها درهرخرابکاری احمدی نژاد سهیم هستند. افرادی که حتی بوی باروت را نشنیده اند، دم از جبهه و جنگ و ارزش ها می زنند.

دستیار ارشد رئیس جمهور در ادامه سخنان خود تاکید کرد: مدیران و نیروها نباید از مخالفان دولت باشند. پس دولت باید در چینش نیروها بازنگری کند. به تعبیری دولت در «زمین مین گذاری شده» قدم بر می‌دارد، چراکه در نهاد ریاست جمهوری که در بیشترین حالت خود، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر نیرو دارد، ۴۰۰۰ نفر استخدام شده اند که این افراد اغلب با مدارک غیرمرتبط و حتی کم سواد در این نهاد مشغول به کار شده اند.

آقاى یونسی گفت: در برخی ارگان ها تا ۱۰۰ هزارنفر استخدام و جذب شده اند. عمق خراب‌کاری های احمدی نژاد به حدی است که چندین دوره ۴ ساله باید آنها را ترمیم کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: بنده اعلام می‌کنم دولت با همراهی و حمایت شما، با مشکلات مقابله خواهد کرد و با انتخاب افراد اصلاح درانتخابات مجلس ۹۴، به حل هرچه بهتر و سریع‌تر مشکلات کمک خواهیم کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com