Pope-Francis-San-Lorenzo-Fan

پاپ فرانسیس، رهبر ۷۷ ساله‌ی کاتولیک‌های جهان است که از مارچ ۲۰۱۳ و پس از استعفای، پاپ بندیکت شانزدهم، از سوی کلیسای کاتولیک به این سمت انتخاب شد.

در زیر ۱۰ حقیقت جالب از زندگی این پاپ آرژانیتنی را می‌خوانید:

۱) او دارای سه مدرک کار‌شناسی ارشد در رشته‌های شیمی، فلسفه و الهیات از دانشگاه بوینوس آیرس است. او در جوانی در یک آزمایشگاه شیمی کار می‌کرده است.

۲) او به زبان‌های اسپانیایی، ایتالیایی، و آلمانی مسلط است و مقداری هم انگلیسی، فرانسه، پرتغالی، و پیدمونتی (زبان مردمان ناحیه‌ای در شمال غربی ایتالیا) می‌داند.

۳) او خواننده‌ی حرفه‌ای آثار جی. آر. آر تالکین نویسنده مشهور بریتانیایی است و دو اثر شناخته‌شده‌ی این نویسنده، «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» را دوست دارد.

۴) او یک طرفدار فوتبال و هوادار قدیمی باشگاه سن‌لورنزوی آرژانتین است.

۵) او پیش از آن‌که کشیش شود عاشق رقص تانگو بوده و با دوست‌دخترش در آن زمان، در جمع‌ها می‌رقصیده است.

۶) او صاحب یک موتور هارلی دیویدسون بود که آن را در یک حراجی به نفع بی‌خانمان‌ها فروخت.

۷) پاپ پیش از این‌که به سوی کلیسا کشیده شود، در دوره‌ای به عنوان محافظ یک «بار» در بوینوس آیرس کار می‌کرده است. او این موضوع را ماه‌ها بعد از انتخاب به سمت کنونی‌اش در آذرماه گذشته فاش کرد.

۸) او دارای سه گذرنامه‌ است. آرژانتین، ایتالیا، و اتحادیه اروپا.

۹) پاپ فرانسیس دارای تنها یک ریه فعال است و بخشی از ریه‌ی دیگر او زمانی که ۲۱ سال داشت در اثر یک ذات‌الریه کشنده برداشته شد.

۱۰) او اولین پاپ غیراروپایی در ۱۲ قرن گذشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com