790

هنگامی که از رفتن به دنبال چیزهای غلط دست بردارید، به چیزهای درست این شانس را می دهید که به شما برسند! شاید با تغییر اندکی که در نگرش خود می دهیم بتوانیم زندگی جدیدی را آغاز کنیم…

ماریا رابینسون یک بار گفت:

” کسی نمی تواند برگردد و از نو شروع کند، اما هرکسی می تواند امروز شروع کند و پایان دیگری بسازد. “

و واقعا که درست است! اما قبل از اینکه این پروسه تغییر را شروع کنید، باید انجام کارهایی که شما را عقب نگه می دارد را متوقف کنید. اینها همان بلاهایی هستند که ما خودمان سرخودمان می آوریم و مانع موفقیت خود می شویم:

۱. وقت تلف کردن با افراد نادرست را متوقف کنید – زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که وقتتان را با افرادی بگذرانید که شادی درونتان را نابود می کنند و شما را نامید می کنند.

۲. دست از فرار کردن از مشکلات بردارید – با مشکلات رودررو شوید، این کار آسانی نیست. ما قرار نیست که فورا قادر به حل مسایل باشیم، اینگونه ساخته نشده ایم، در واقع ما ساخته شده ایم تا ناراحت و ناامید شویم، آسیب ببینیم و دچار لغزش شویم و حتی شکست بخوریم. چون که این هدف زیستن است : رویارویی با مشکلات، یادگرفتن، سازگارشدن و حل آنها در طول زمان. این چیزیست که ما را تبدیل به چیزی می کند که باید بشویم.

۳. به خودتان دروغ نگویید – شما می توانید به دیگران دروغ بگویید اما به خودتان نه! زندگی ما تنها زمانی بهتر می شود که فرصت ها را دریابیم و اولین و سخت ترین چیز آنست که با خودمان صادق باشیم.

۴. خودتان را در اولویت دوم قرار ندهید – شاید چیزی یا کسی باشد که به خاطر آن خواسته اصلی خود را رها کرده اید، به خواسته درونیتان توجه کنید و کاری را انجام دهید که واقعا می خواهید.

۵. سعی نکنید کسی باشید که نیستید – بزرگترین چالش در زندگی آنست که خودتان باشید، آن هم در جهانی که مدام در تلاش برای تغییر شماست. همیشه کسی هست که زیباتر، باهوش تر یا جوان تر باشد، اما آن شما نیستید، خودتان را تغییر ندهید تا شما را دوست داشته باشند، خودتان باشید، کسانی هستند که خود واقعی شما را دوست داشته باشند.

۶. چسبیدن به گذشته را رها کنید – نمی توانید فصل جدیدی را در زندگی شروع کنید اگر مدام در حال مرور گذشته ها باشید.

۷. از اشتباه کردن نترسید – هر پیروزی، یک سری شکست را پشت سر دارد. تنها برای چیزهایی که انجام نداده اید پشیمان خواهید بود.

۸. خودتان را برای اشتباهات گذشته سرزنش نکنید – همه ما اشتباه می کنیم اما همه ما این قدرت را داریم که امروز و آینده خویش را شکل دهیم. هر چیزی که در زندگی تان رخ داده است، شما را برای لحظه های پیش رو آماده کرده است.

۹. سعی نکنید خوشبختی را بخرید – بسیاری از چیزهایی که آرزو داریم بسیار گران هستند. اما حقیقت اینست که چیزهایی که موجب رضایت ما می شوند کاملا مجانی هستند: عشق، خنده و احساساتمان.

۱۰. جستجوی شادی رافقط با در کنار دیگران بودن و به واسطه دیگران، رها کنید – اگر شما با آنچه که دردرونتان هستید شاد نیستید، در رابطه با هیچ کس دیگری نیز شاد نخواهید بود.

۱۱. وقت تلف کردن را کنار بگذارید -زیاد فکر نکنید و مشکلی که اصلا وجود ندارد را خلق نکنید. وضعیت را ارزیابی کرده و اقدامات قاطع انجام دهید.

۱۲. فکر نکنید که من برای این کار آماده نیستم! – هیچکس تا به حال در مواجهه با فرصت های نو ۰ آماده نبوده است. اکثر فرصت های بزرگ در زندگی ما را وادار می کنند تا از منطقه امن خود خارج شویم، و این بدان معناست که ما هیچگاه در ابتدا به طور کامل احساس راحتی نمی کنیم.

۱۳. به خاطر دلایل غلط به روابطتان ادامه ندهید – روابط باید با زیرکی انتخاب شوند، تنها بودن بهتر از داشتن دوستان بد است. اگر چیزی باید اتفاق بیفتد، می افتد؛ در زمان درست، با شخص درست و با بهترین دلیل. عاشق شوید البته در زمانی که برای آن آمادگی داید و نه صرفا به خاطر اینکه تنها هستید.

۱۴. به دلیل دوستان بد گذشته، روابط جدید را نابود نکنید – در زندگی هر کس برای وجود هر فردی دلیلی وجود دارد. برخی باعث می شوند خودتان را بیازمایید، برخی به شما آموزش می دهند و از همه مهمتر اینکه برخی بهترین بخش وجود شما را آشکار خواهند کرد.

۱۵. رقابت کردن با دیگران را متوقف کنید – نگران کارهایی که دیگران بهتر از شما انجام می دهند نباشید. روی بدست آوردن اهداف روزانه خود متمرکز شوید. موفقیت نبردیست که تنها بین شما و خود شماست.

۱۶. حسود نباشید – حسادت هنر شمارش نعمات دیگران به جای نعمات خودتان است. از خودتان بپرسید :”من چه چیزی دارم که همه می خواهند داشته باشند ؟”

۱۷. شکایت کردن و احساس تاسف برای خودتان را رها کنید – اگر دقت کنید می ببینید که اتفاقات زندگی شما را به سوی مکان ها، افراد، موقعیت ها و وضعیت فکری بهتر می برند، بگذارید همه بدانند که امروز شما بسیار قوی تر از دیروز هستید.

۱۸. کینه ها را رها کنید – بیشتر از کسانی که از آنها متنفرید این خودتان هستید که آسیب می بینید. بخشش تنها برای دیگران نیست بلکه باید خودتان را هم ببخشید تا دفعه های بعدی بتوانید بهتر عمل کنید.

۱۹. اجازه ندهید دیگران شما را تا سطح خودشان پایین بکشند – نگذارید استانداردهای شما توسط انسان هایی که از رشد امتناع می کنند از بین برود.

۲۰. وقت تان را با توضیح دادن خودتان به دیگران تلف نکنید – دوستانتان به این نیاز ندارند و دشمنان تان هم به هرحال آن را باور نخواهند کرد. تنها کاری را که در قلبتان باور دارید درست است را انجام بدهید.

۲۱. انجام بی وقفه کارها، بدون استراحت را رها کنید – زمان مناسب برای یک استراحت کامل، دقیقا همان وقتیست که می گویید وقت ندارید. برخی اوقات باید از خودتان فاصله بگیرید تا چیزها را به وضوح ببینید.

۲۲. بی تفاوتی نسبت به زیبایی لحظه های کوچک را متوقف کنید – از چیزهای کوچک لذت ببرید، چون ممکن است روزی به عقب نگاه کنید و ببینید که آنها اتفاقات بزرگی بودند.

۲۳. تلاش برای انجام دادن کارها به شکل عالی و بدون نقص را رها کنید – جهان واقعی نه به کمال گراها بلکه به کسانی که کارها را انجام می دهند پاداش می دهد.

۲۴. انتخاب آسان ترین راهها را کنار بگذارید – زندگی آسان نیست، به خصوص وقتی که شما برای رسیدن به چیزی ارزشمند برنامه ریزی می کنید. راه آسان را انتخاب نکنید، کار فوق العاده ای انجام دهید.

۲۵. وانمود کردن اینکه همه چیز خوب است در حالی که نیست را رها کنید – شما مجبور نیستید همیشه وانمود کنید که خیلی قوی هستید. شما نباید نگران چیزهایی باشید که دیگران هستند، حتی اگر لازم است گریه کنید! به زودی موفق خواهید شد، به زودی دوباره می خندید.

۲۶. دیگران را به خاطر مشکلات خود سرزنش نکنید – توانایی شما برای رسیدن به آرزوهایتان به توانایی شما در پذیرفتن مسئولیت زندگیتان بستگی دارد. وقتی دیگران را سرزنش می کنید، مسئولیت خود را نادیده می گیرید و به دیگران قدرت این را می دهید که بخشی از زندگی شما باشند.

۲۷. سعی نکنید تا برای همه، همه کار انجام دهید – انجام دادن کارهای زیاد غیر ممکن است اما خنداندن یک نفر، می تواند جهان را تغییر دهد. شاید همه جهان را تغییر ندهد اما حداقل دنیای او را متحول می کند. بنابراین تمرکزتان را محدود کنید.

۲۸. نگرانی بیش از حد را رها کنید – نگرانی مشکلات فردا را کم نمی کند اما لذت های امروز را مسلما کم خواهد کرد. یک راه برای اینکه ببینیم چیزی ارزش نگرانی را دارد یا نه اینست که از خودمان بپرسیم: ” آیا این موضوع پس از یک سال هم مهم است ؟ سه سال چطور ؟ و یا پنج سال؟ “

۲۹. تمرکز روی چیزهایی که نمی خواهید اتفاق بیفتد را متوقف کنید – تفکر مثبت پیشاپیش هر موفقیت بزرگ قرار دارد. اگر شما هر روز صبح با افکار شگفت انگیزی بیدار شوید و روی آن تمرکز کنید، اغلب اوقات اتفاق می افتد.

۳۰. ناسپاس بودن را رها کنید – هر روز را با شکرگذاری برای زندگی خود بیدار شوید. به جای فکر کردن درباره چیزهایی که ندارید، سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که شما دارید و دیگران ندارند!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)