25 (9)بزرگترین تظاهرات معترضان در تهران از میدان امام حسین تا میدان آزادی برگزار شد. برخی منابع خبری به نقل از شهردار وقت تهران شمار راهپیمایان را بیش از سه میلیون نفر تخمین زدند. این راهپیمایی، به درخواست میرحسین موسوی در سکوت و آرامش برگزار شد، اما در ساعات پایانی روز، تیراندازی نیروهای بسیجی در پایگاه بسیج ابوذر (نزدیک میدان آزادی) چندین کشته برجای گذاشت. شورای تامین استان تهران تعداد کشته‌شدگان را هفت نفر اعلام کرد اما منابع فهرست بلندی از اسامی کشته شدگان این روز منتشر کرده‌اند:

 

سهراب اعرابی، احمد نعیم آبادی، محرم چگینی، کیانوش آسا، حسین اخترزند، علیرضا افتخاری،ناصر امیرنژاد، محمود رئیسی‌نجفی، فهیمه سلحشور، داوود صدری، حسین طهماسبی (در کرمانشاه)، مهدی کرمی، حسام حنیفه، علی حسن‌پور، فاطمه رجب‌پور، سرور برومند، علیرضا صبوری، رامین رمضانی، مهدی ستارنسب، امیرحسین طوفان‌پور.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com