اواسط ماه جاری به دنبال درج خبری با عنوان «کشف پنج ایگوانا در تهران» آقای مهدی حدادی یکی از مخاطبین پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران با درج مطلبی در قسمت دیدگاه ها اعلام نمودند که تعدادی از مغازه های پرنده فروشی در سطح شهر کرج نسبت به فروش غیرقانونی گونه های جانوری وحشی اقدام می کنند.

در همین راستا از ایشان تقاضا شد که مستندات خود از جمله نام، آدرس فروشگاه و تصاویر مرتبط را به این پایگاه خبری ارسال نمایند.

یکی از تصاویر ارسالی توسط آقای مهدی حدادی از پشت شیشه فروشگاه مورد نظر در شهر کرج

پس از ارسال مستندات از سوی آقای حدادی، آدرس، نام فروشگاه و تصاویر مربوطه از طریق این پایگاه خبری در اختیار اداره حفاظت محیط زیست کرج قرار گرفت.

با مساعدت و دستور ویژه مهندس حکیمی رئیس اداره محیط زیست کرج، بلافاصله اکیپی از نیروهای یگان محیط زیست به فروشگاه مربوطه واقع در شهر کرج مراجعه نموده و به بازرسی از این مکان پرداختند.

۱۰ عدد سنجاب ایرانی که بصورت غیرقانونی در فروشگاه مربوطه نگهداری و خرید و فروش می شد

در جریان این بازرسی که روز شنبه ۱۳۹۳/۲/۲۸ صورت گرفت تعداد ۱۰ عدد سنجاب ایرانی و ۳ کبک وحشی که بصورت غیرقانونی در این فروشگاه نگهداری می شد، کشف و ضبط گردید.

فردین حکیمی در رابطه با برخورد قضایی با عامل این تخلف گفت: در زمان مراجعه مامورین صاحب اصلی در فروشگاه حضور نداشت لذا صورتجلسه ای در این زمینه در محل تنظیم و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی استان البرز معرفی گردید.

۳ عدد کبک که بصورت غیرقانونی در فروشگاه مربوطه نگهداری و خرید و فروش می شد

حکیمی افزود: گونه های جانوری کشف شده به اداره محیط زیست شهرستان کرج منتقل شده و خوشبختانه هر ۱۰ عدد سنجاب و ۳ کبک وحشی در سلامت کامل بسر میبرند و قابلیت رهاسازی در طبیعت را دارا می باشند.

رئیس اداره محیط زیست کرج گفت: این گونه ها پس از مدتی نگهداری و تغذیه در اداره محیط زیست، ظرف چند روز آینده در زیستگاه های طبیعی خود رهاسازی خواهند شد. (گزارش رهاسازی گونه های کشف شده متعاقبا منتشر خواهد شد)

در پایان از آقای مهدی حدادی به دلیل حساسیت ویژه در تنظیم و ارسال این گزارش و از آقای مهندس حکیمی مدیر محترم اداره محیط زیست کرج بابت حسن توجه و سرعت عمل در بررسی و برخورد با عاملین این تخلف کمال تشکر و قدردانی را داریم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com