چند روز قبل یک چوپان هنگام چرای دامهایش در ارتفاعات حومه شهرستان کهنوج با مشاهده دو فرد مشکوک که مشغول حمل دو جوجه پرنده بودند، بلافاصاله با اداره محیط زیست تماس گرفته و موضوع را خبر میدهد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کهنوج در این باره گفت: به دنبال تماس تلفنی یک چوپانان مبنی بر سرقت جوجه پرندگان وحشی، بلافاصله به همراه محیط بانان عازم محل مذکور در ارتفاعات حومه کهنوج شدیم.

حجت اله مرادی افزود: متخلفین پس از آنکه متوجه تماس تلفنی چوپان می شوند. بنابراین جوجه ها را در محلی رها کرده و پیش از رسیدن مامورین متواری شده بودند.

….تصویر: جوجه شاه بوف های زنده گیری شده، پس از کشف و انتقال به اداره محیط زیست شهرستان کهنوج

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کهنوج گفت: با راهنمایی چوپان محل دو پرنده زنده گیری شده را که دو جوجه شاه بوف بوده و از داخل لانه برداشته شده بودند را شناسایی و جوجه ها را به اداره محیط زیست منتقل نمودیم.

مرادی اظهار داشت: جوجه شاه بوف ها هم اکنون در اداره محیط زیست تحت مراقبت و تغذیه بوده و کاملا سالم هستند.

حجت اله مرادی گفت: معمولا جوجه پرندگان در صورت جداشدن از مادر به دلیل عدم فراگیری مهارت پرواز، قابلیت رهاسازی در طبیعت را نخواهند داشت اما این دو جوجه شاه بوف تا حدودی رشد کرده اند و تا حدی نیز پرواز می کنند بنابراین امیدواریم طی ۲ الی ۳ هفته آینده بتوانیم آنها را در طبیعت رهاسازی کنیم در غیر اینصورت باقی عمر خود را در اسارت سپری خواهند کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com