زندانی بر اساس عنوان مجرمیت “اعمال خلاف شرع” در زندان رشت اعدام شدند.

homosexual-rights-flag

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرروابط عمومی دادگستری گیلان اعلام کرد: ۲ مرد ۲۸ ساله و ۳۰ ساله امروز در زندان مرکزی رشت اعدام شدند، وی جرم این دو فرد را اعمال خلاف شرع اعلام کرد که ازنظر حقوقی عنوان گسترده مجرمانه است.

انجام عمل خلاف شرع عنوان مجرمانه کلی است که هر نوع رفتار غیر قانونی در اسلام  را شامل می شود که عبارت است از انجام اعمالی که قانون و شرع اسلام آن را ممنوع و برای آن مجازات تعیین کرده است بر این اساس تمامی اعمالی که در اسلام و قوانین شرعی جرم و گناه محسوب میشود مانند : لواط ( رابطه جنسی مرد با مرد ) مساحقه ( رابطه جنسی زن با زن ) زنا ( رابطه جنسی زن و مردی که بر هم محرم نیستند ) محاربه ( اقدام برای سرنگونی حکومت اسلامی ) شرب خمر ( مصرف مشروبات الکلی ) سب النبی ( دشنام دادن به پیامبران و امامن و معصومین ) سرقت ( ربودن مال دیگری به طور پنهانی ) قذف ( نسبت دادن زنا یا لواط به دیگری ) و … تحت عنوان عبارت کلی رفتار مخالف شرع قرار میگیرد .

منابع خبری دیگر، علت اعدام این دو مرد جوان را داشتن رابطه با هم و همجنسگرا بودن آنان اعلام کردند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com