Sex-In-Winter اگر زندگی عشقی شما هم‌زمان با پایین آمدن درجه‌ی حرارت هوا، گرم‌تر می‌شود، بدانید که در این موضوع، تنها نیستید.

به گزارش تقاطع و به نقل از “تورونتو سان”، یک تحقیق تازه که بر روی وبلاگ پرطرفدار “روان‌شناسی تمایلات جنسی انسان” منتشر شده، مردها در فصل زمستان، سکس بیشتری را طلب می‌کنند. این مطالعه‌ی تازه، از ۱۱۴ مرد خواسته شده تا در یک دوره‌ی یک ساله، چندین زن را بر اساس جذابیت رتبه‌بندی کنند. دانشمندان دریافتند که مردان مورد مطالعه، با دیدن عکس زنان در ماه‌های سردتر زودتر تحریک می‌شوند تا زمانی که در تابستان همان عکس‌ها را می‌دیدند.

هر سه ماه یک بار، از این مردها خواسته شد تا به دو مجموعه از عکس‌ها امتیاز بدهند. در مجموعه‌ی اول، فقط صورت زنان پیدا بود. درحالی‌که در مجموعه‌ی دوم، اندام‌شان نیز در لباس‌های باز به نمایش درآمده بود. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که جذابیت صورت زنان برای مردها، در طول سال تغییری نمی‌کند اما جذابیت‌ اندام‌شان تغییر می‌یابد. آن‌ها افزایش سطح تحریک قابل توجهی را در فاصله‌ی ماه‌های دسامبر تا فبریه گزارش کرده‌اند. مردانی هم که در رابطه‌ای قرار داشتند، فصل زمستان، جاذبه‌ی بیشتری را نسبت به شریک جنسی‌شان ابراز کرده‌اند.

دکتر لهمیر، روان‌شناس در دانشگاه هاروارد می‌گوید که این تحقیق این گمانه را تقویت کرده که با تغییر فصل‌ها، تنها این هوا نیست که تغییر می‌کند.

هوای بیرون وحشتناک سرد است و از آن‌جا که کار زیادی نمی‌توان انجام داد، خیلی از زوج‌ها در خانه می‌مانند و به سکس مشغول می‌شوند. آدم‌ها، هم‌چنین تمایل به داشتن چیزی دارند که به راحتی در دسترس نیست. در زمستان، بیشتر پوست بدن، زیر لباس مخفی است و همین امر، آن را خواستنی‌تر می‌کند.

نیل اسلیت‌فرد، یکی از بنیان‌گذاران یک فروشگاه آنلاین وسایل سکسی به نام “لاوهانی” (Lovehoney) می‌گوید که زمستان، شلوغ‌ترین زمان سال برای آن‌ها است: «زوج‌ها آشکارا ترجیح می‌دهند در خانه بمانند و بیشتر با هم خوش بگذرانند.»

اما سوالی که این تحقیق به آن پاسخ نداده این است که آیا زنان هم در فصل سرما به دنبال سکس بیشتری هستند؟

نویسنده‌ی “تورونتو سان” که خود یک زن است به این سوال این‌گونه پاسخ می‌دهد: «هرچند که من هیچ داده‌ای که ادعایم را تایید کند پیدا نکردم اما فکر می‌کنم زن‌ها هم به اندازه‌ی مردها در زمستان سکس می‌خواهند. بیرون سرد است و آن چیزی که خیلی از ماها می‌خواهیم کمی تماس بدنی با یک انسان دیگر است.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com