مدتی ست که تارنمای گوشه را دنبال می کنم و می بینم که کارهای جالبی انجام می دهند این گروه فرهنگدوست ایرانی. یکی از کارهای مهمی که انجام می دهند این است که سازهای ایرانی را بر اساس محل تقسمبندی می کنند. اگر روی هر محلی کلیک کنید می بینید که چه سازی متعلق به این محل است. کار چنین کاری برای کشورهای دیگر هم انجام شود، هرچند می دانم که کار پرزحمت است و زمانگیر. اما قطره – قطره جمع شود، روزی حتمی اگر دریا نشود هم به جویباری باصفای تبدل خواهد شد.

gooshe map
برای تکمل اضافه کردن سازهای محل خود باید وارد سایت گوشه شوید و روی بخش مورد نظر خود بر روی نقشه کلیک کنید.

از اینجا به بعد برگرفته از تارنمای گوشه است:
نشانه ماوس را روی «دایره‌های» روی نقشه ایران بچرخانید تا نام سازهای هر ناحیه (دایره‌های سیاه) و ویدیویی (دایره‌های سفید) از نوازندگی با آنها را ببینید. این صفحه کم‌کم به‌روز می‌شود و هربار که دایره‌های تازه یا سازهایی به آن اضافه شود، در توییتر گوشه خبرش را می نویسیم. بارگذاری دایره‌ها کمی طول می‌کشد، صفحه را نبندید و صبر کنید.

gooshe.net

اگر دوست دارید به بهترشدن این صفحه کمک کنید، لینک عکس، فیلم، صدا و متن پیشنهادی‌تان را در مستطیل پایین صفحه برای ما بفرستید، ما دایره جدیدی به شهرها اضافه یا دایره‌های موجود را بهتر و کامل‌تر می‌کنیم. اگر اجرای بهتر یا با‌کیفیت‌تری از سازهای این صفحه را سراغ دارید، لطفا نشانی ویدیوی آن اجرا را برای‌مان بفرستید تا جایگزین کنیم.
منبع: گوشه

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)