دریافت فایل PDF

کتابچه ۸

مرکز انتشارات پژاک اقدام به انتشار قریب ۲۰ کتابچه از نویسندگان و آکادمیسین‌های جهان کرده که در چارچوب «ابتکارعمل  بین‌الملل آزادی برای اوجالان»  دست به قلم برده و از کمپین بین‌المللی «آزادی برای اوجالان» حمایت کرده‌اند.

کتابچه «عبدالله اوجالان» نوشته «پیترلامبورن ویلسون» که توسط مرکز انتشارات پژاک ترجمه و تدوین شده، در دسترس خوانندگان گرامی قرارگرفت.

«پیتر لامبورن ویلسون» نوسینده، ویراستار و مترجم بیش از پنجاه کتاب است که برخی از آنها به پانزده یا شانزده زبان دنیا (از جمله ترکی) ترجمه شده‌اند. عناوین اخیر عبارتند از: سفرهای معنوی یک آنارشیست (سان فرانسیسکو/بروکلین، نیویورک)، مقاصد معنوی یک آنارشیست(سان‌فرانسیسکو/ بروکلین، نیویورک) و دگراندیشی، یادداشت‌های آنارشیستی، هنر آنارشیستی (بروکلین، نیویورک). لامبورن در دهه ۱۹۷۰ چندین بار از شرق کردستان و ایران دیدن کرده تا با دراویش قادری و یارسان همنشینی کند.

کتابچه «عبدالله اوجالان» نوشته «پیتر لامبورن ویلسون» یکی از کتابچه‌های مجموعه «برساخت حیات آزاد: دیالوگ‌هایی با اوجالان» می‌باشد که همگی این مجموعه در یک کتاب جمع شده‌اند، این کتاب حاوی مجموعه مقالاتی از نویسندگان، متفکران و انقلابیون جهانی است تا در مورد افکار رهبر آپو نظرات خود را بیان دارند و فضای دیالوگ حول اندیشه‌های رهبر آپو شکل بگیرد. این مقالات برای نخستین بار، واکنش‌های مکتوب به نوشته‌های زندان رهبر آپو را گرد‌آوری نموده و شماری از آکادمیسین‌ها، نویسندگان و انقلابیونی را که به اندیشه‌های وی علاقه‌مند هستند یا از تفکرات وی الهام گرفته‌اند، دورهم جمع کرده است.

ترجمه این مجموعه به زبان‌های مختلف، تلاشی است برای گسترش و ژرفابخشی هرچه‌بیشتر به دیالوگ موجود. امید است که اثر حاضر دیوارهای زندان را نیز درنوردد، چراکه حصر و انزوای شدید اعمال شده بر زندان جزیره امرالی، اندک مجالی برای دیالوگ با رهبر آپو برجای نگذاشته است.

بدنبال آغاز کمپین بین‌المللی “آزادی فیزیکی برای رهبر آپو، چارەیابی مسئلەی کورد” از روز ۱۰ اکتبر، ارائەی این اثر در راستای این کمپین بودە و باور داریم کە با مبارزە در همەی عرصەهای اجتماعی، و در این مورد در حوزەی کارهای تئوریک می‌توان گام‌های استواری برداشت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)