سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۶ آبان ۱۴۰۲: حکم دست‌کم یک زندانی به‌نام عبدالخالق پرویزی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود، در زندان رامهرمز به اجرا درآمد.
اعدام
بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک‌شنبه ۲۱ آبان ماه، حکم اعدام دست‌کم یک مرد در زندان رامهرمز به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش عبدالخالق پرویزی، اهل اهواز احراز شده، با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «عبدالخالق پرویزی از حدود سه سال پیش با اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود».

گفته می‌شود حکم دو زندانی دیگر که با اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس محکوم شده بودند، در این روز در زندان رامهرمز اجرا شده است. سازمان حقوق بشر ایران تاکنون موفق به تایید خبر اعدام این دو زندانی نشده است. تحقیقات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

اعدام زندانیانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» اعدام شده‌اند، در سه سال گذشته به‌طور مستمر و هر ساله، افزایش شدیدی داشته‌اند. امسال در مقایسه با شش ماه اول سال ۲۰۲۲ که ۹۱ نفر به اتهام‌های مرتبط با مواد مخدر اعدام شده بودند، ۱۲۶ درصد افزایش را شاهد بوده و ۲۰۶ اعدام با این اتهام به ثبت رسیده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)