درحالی‌که خبرگزاری‌های رسمی در ایران از کشف جسد تیرخورده‌ی صفدر رحمت‌آبادی، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن، و تجارت در خودروی شخصی‌اش در شامگاه یکشنبه (۱۹ آبان-۱۰ نوامبر) خبر می‌دهند، گزارش‌ها حاکی از آن است که سه روز پیش از این نیز در روز پنج‌شنبه (۱۶ آبان) جسد شمس‌الدین پورباقری، شهردار سابق شهرستان‌های لاهیجان و بندرانزلی و عضو کنونی هیات مدیره “شهر جدید پرند” در اتومبیلش پیدا شده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، جسد آقای پورباقری، در شهرستان گرم‌دره در ۲۲ کیلومتری کرج و در اتومبیل “رونیز”اش در حالی پیدا شده که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده است.

بر اساس «تجسس‌های جنایی» ماموران پلیس آگاهی، قاتل در داخل خودروی مقتول نشسته بوده و پس از قتل، او را به همراه ماشینش در محله‌ای “شلوغ” رها کرده است.

قتل عضو هیات مدیره “شهر جدید پرند” هرچند که با شیوه‌ای متفاوت از قتل معاون وزارت “صنعت، معدن، و تجارت” صورت گرفته اما در عین حال، از لحاظ وقوع آن در داخل خودرو و رها کردن جسد در محله‌ای شلوغ، شباهت‌هایی نیز با آن دارد.

بر اساس گزارش‌ها، جسد صفدر رحمت‌آبادی، حدود ساعت هشت و نیم یکشنبه شب در حالی در اتومبیل “پژو پارس”‌اش در خیابان “گلبرگ” در منطقه‌ی نارمک تهران پیدا شد که به نظر می‌رسید اتومبیل او از خیابان اصلی منحرف شده است.

گفته شده که آقای رحمت‌آبادی با شلیک دو گلوله به ناحیه سر و شکم، توسط قاتلی که در صندلی کنار او نشسته بوده به قتل رسیده است.

Rahmadabadi-killed

هم‌چنین بر اساس تحقیقات اولیه پلیس جنایی، «با توجه به نبود آثار درگیری بر روی بدن مقتول و انحراف خودرو از مسیر اصلی»، احتمالا شلیک گلوله‌ها به طور “ناگهانی” صورت گرفته و در زمان تیراندازی، آقای رحمت‌آبادی در حال رانندگی با سرعت پایین بوده است.

در همین حال، آن‌گونه که سرهنگ علی‌رضا محرابی، رییس “پلیس امنیت تهران بزرگ” به خبرگزاری تسنیم گفته، سوءقصد منجر به قتل این مقام ارشد دولتی “احتمالا” با “انگیزه شخصی” صورت گرفته و «موضوع ترور و مسایل سیاسی در کار نبوده است».

این درحالی است که مظفر رحمت‌آبادی، برادر مقتول که مدیرکل “غله و بازرگانی استان کرمانشاه” نیز است در گفتگو با خبرگزاری مهر، قتل برادرش به دلیل “خصومت شخصی” را «به شدت ناراحت‌کننده و غیر قابل قبول» خواند و گفت: «نه خانواده ما و نه شخص ایشان هیچ مشکلی با هیچ شخص یا گروهی نداشته و نداریم و این موضوع قابل قبول نیست که مرحوم رحمت‌آبادی در حادثه‌ای نشأت‌گرفته از یک درگیری شخصی کشته شده است.»

صفدر رحمت‌آبادی از جمله مدیران دولت احمدی‌نژاد بود که در سال ۱۳۹۰ از سوی مهدی غضنفری، وزیر پیشین “صنعت، معدن و تجارت” به عنوان معاونت پارلمانی این وزارت‌خانه منصوب شد و با روی کار آمدن دولت جدید نیز از سوی محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر جدید، در این سمت ابقا گردید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)