سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲ بهمن ۱۴۰۱: حکم دو زندانی به‌نام‌های کامل دودکانلو و سید فرهاد حسینی که به ترتیب با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» و «قتل عمد» به اعدام و قصاص نفس محکوم شده بودند، در زندان سلماس به اجرا درآمد.
 زندان سلماس

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز پنج‌شنبه ۲۹ دی ماه، حکم اعدام دو مرد در زندان سلماس به اجرا درآمد. این دو زندانی که هویتشان کامل دودکانلو و سید فرهاد حسینی احراز شده، به ترتیب با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» و «قتل عمد» به اعدام و قصاص نفس محکوم شده بودند.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این دو زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «کامل دودکانلو از ۷ سال پیش به اتهام حمل مواد مخدر از نوع هروئین بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. این زندانی دارای سه فرزند بود. فرهاد حسینی هم حدود دو سال پیش به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.»

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

طی شش ماه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی، ۲۵۱ نفر از جمله ۶ زن و ۶۷ شهروند بلوچ در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند. این تعداد اعدام ثبت شده، رشد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. در شش ماه نخست سال گذشته میلادی، ۱۱۷ نفر اعدام شده بودند. بدین ترتیب، حکومت ایران در سال جاری میلادی بیش از دو برابر سال گذشته، شهروندان را اعدام کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)